• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Egy 50 liter körüli akvát egy leszabályzott 12 centis pc centi 2-3 fokkal tud lehűteni.
Saccperkábé, mert sokváltozós az egyenlet. :)

Lassan neken is neki kellene állni a pinyóban a ventiszerelésnek, de hogy őszinte legyek nem sok kedvem van hozzá. :) Az előny annyi, hogy mivel fa állvány belógatni tervezem az akvák fölé a ventiket, egy pár léc meg csavar és megvagyok vele. Elvileg.
 
Kicsit parázok azért attól, hogy melegebb lesz a víz, lehetséges, hogy kiszedek a pc-ből egy ventit és összetákolom, ne legyen nagy bajuk. Nálam mindenhez ragaszkodnak, fene tudja miért :)

Szóval ha választani kell inkább az akva mint a PC? :p Legyen inkább mindkettő, van pár felesleges ventim, ha kell szólj :)
 
Szóval ha választani kell inkább az akva mint a PC? :p Legyen inkább mindkettő, van pár felesleges ventim, ha kell szólj :)
Az akva fontosabb :) Köszi! Ha nem kell, akkor lehet elfogadom, mondjuk a pc-m ventik nélkül megy szerencsére, de nem sok kedvem lenne megbontani.
 
Majd oszd meg légyszi, hogy mi lett az eredménye a ventizésnek. :) Kíváncsi lennék mennyit visz le egy pc veti a hőmérsékleten.
Persze, mindenképpen megosztom majd. Megpróbálom összerakni a héten, bár a mai nap is úgy alakult, hogy most lett egy kis időm.
 
Nagyon alaposak tudnak lenni, ha tisztálkodásról van szó. Bár azért azt hozzá tenném, hogy majd frászt kaptam, amikor elkezdte a szemeit így tisztogatni. Örülök, hogy nem ijesztettem meg, kitudja mi sült volna ki belőle. Ja igen, újabb kismama van az akvában :)

 
Volt egy kis kimaradás, hogy nem jelentkeztem, mindemellett nincs elhanyagolva az akvárium, csak nincs időm fotózni és dokumentálni. Talán nem árulok el nagy titkot, hogy a második akváriumra készültem 1-2 napja. Máris meglepetések értek, na jó annyira azért nem, de dübörög a projekt. Többet nem írnék róla, hisz ez a naplóm kedvenc kis narancs garnéláimról szól. Nagyon picikét aggódom most értük, hisz csak kettő terhes garnélát látok. Meg sok-sok kicsit, annyira kicsit, hogy nagyon :D
Sajnos most nem mai képekkel tudok szolgálni, de azért akad még egy pár (100 vagy 1000 :D) a gépen. A profilképem a leendő garnélák miatt lett most zöldes árnyalatú, és megnyugtatok mindenkit, hogy az a nagyon picike garnéla orange sakura, csak még annyira kicsi, hogy nem kezdett el színesedni.
Hőmérséklet fixen 25fok, a mai nap kivétel ez alól, nagyon hideg lehet, mert 24 fokot mutat a hőmérő. Ennek nagyon örülök, mert a ventilátoros projekt is csúszik sajnos egyéb okokból..
Ja igen, írtam még pár oldallal ezelőtt, hogy lesz egy hidrás sorozat, szintén csúszik, eltűnt, nyoma veszett a gépen. Valahol ott van, de nem tudom, hogy hol. Illetve a csigás megfigyelés sincs elfelejtve, ilyen, amikor összejönnek a dolgok, ezt senkinek se kell bemutatni szerintem. A lényeg, hogy nekem is akkora meglepetés lesz, ha jönnek a képek, mint mindenkinek, aki belenéz a naplómba :)
És akkor pár kép:
_D308080.JPG

_D308112.JPG

_D308231.JPG

_D308249.JPG

_D308253.JPG

_D308290.JPG

_D308876.JPG
 
Lehet, hogy azért vakarta a szemét, mert a fejében van a féreg és az zavarta.
A gyógyszeres kezelést éppen azért kell 8-10 napon belül megismételni, mert a vedléskor megszabadulnak tőlük, erre azok újból ráugranak a már kigyógyult áldozatokra.
Ha nem is pusztulnak bele, de például nem petésednek be a beteg garnélák.
Mindenképp ajánlott kezelni őket, magától nem tűnik el, sajnos.

A PC ventis megoldás nálam is évek óta remekül működik, eleinte időzítővel ment, azóta már külső szabályzóra kapcsoltam, remek megoldás, 40 literben jó megoldás, bár nálunk alapból hűvös a lakás, nincs sok dolga!:rolleyes:

Reméljük, hamarosan újra több időd lesz naplózni, mert mindig nagyon érdekesek a bejegyzéseid, fotók, videók, megfigyelések!
 
Lehet, hogy azért vakarta a szemét, mert a fejében van a féreg és az zavarta.
A gyógyszeres kezelést éppen azért kell 8-10 napon belül megismételni, mert a vedléskor megszabadulnak tőlük, erre azok újból ráugranak a már kigyógyult áldozatokra.
Ha nem is pusztulnak bele, de például nem petésednek be a beteg garnélák.
Mindenképp ajánlott kezelni őket, magától nem tűnik el, sajnos.

A PC ventis megoldás nálam is évek óta remekül működik, eleinte időzítővel ment, azóta már külső szabályzóra kapcsoltam, remek megoldás, 40 literben jó megoldás, bár nálunk alapból hűvös a lakás, nincs sok dolga!:rolleyes:

Reméljük, hamarosan újra több időd lesz naplózni, mert mindig nagyon érdekesek a bejegyzéseid, fotók, videók, megfigyelések!

Nagyon félek lekezelni őket, annyira sok benne a pici. Illetve már kezd melegedni is. Tudom, hogy nem jó húzni, de még szerencsére nem tűnik vészesnek. Na jó, annál a pár csigánál is így voltam, azóta őket is nehéz megszámolni. A gyrodolos kezelés után ők is elfognak tűnni szerintem. Lehet erőt veszek magamon és lekezelem az akváriumot, csak annyi a picike. Az se biztos, hogy jó ötlet lesz ennek az akvárium vizével feltölteni a másikat ideiglenesen. Holnap délutános leszek a munkahelyen, utána kitudja, ilyen ez most nálam. Igyekszek naplózni, több időt is fog elvenni a 3 akvárium, azaz kettő :D Már lehet félrebeszélek. Még mindig örülök neki, hogy tetszik a naplóm, sose naplóztam még :) Köszönöm!
 
Nagyon félek lekezelni őket, annyira sok benne a pici. Illetve már kezd melegedni is. Tudom, hogy nem jó húzni, de még szerencsére nem tűnik vészesnek. Na jó, annál a pár csigánál is így voltam, azóta őket is nehéz megszámolni. A gyrodolos kezelés után ők is elfognak tűnni szerintem. Lehet erőt veszek magamon és lekezelem az akváriumot, csak annyi a picike. Az se biztos, hogy jó ötlet lesz ennek az akvárium vizével feltölteni a másikat ideiglenesen. Holnap délutános leszek a munkahelyen, utána kitudja, ilyen ez most nálam. Igyekszek naplózni, több időt is fog elvenni a 3 akvárium, azaz kettő :D Már lehet félrebeszélek. Még mindig örülök neki, hogy tetszik a naplóm, sose naplóztam még :) Köszönöm!
Az biztos, hogy ha ebbol a vizbol inditod a kovetkezot akkor ott is lesz scutariella. Nekem sem ajanlottak a GAs sracok amikor a kicsit inditottam.
Egyebkent nekwm a gyrodolt minden csiga tulelte. Pedig akkor nem szerettem volna...:rolleyes:
 
Az biztos, hogy ha ebbol a vizbol inditod a kovetkezot akkor ott is lesz scutariella. Nekem sem ajanlottak a GAs sracok amikor a kicsit inditottam.
Egyebkent nekwm a gyrodolt minden csiga tulelte. Pedig akkor nem szerettem volna...:rolleyes:
Akkor pihentetett víz lesz, nem kockáztatok. Az a rossz az egészben, hogy tudom, hogy le kellett volna már rég kezelni, de jobban féltem most őket, mint az elején. Pedig nem pusztultak el egyet kivéve.
 
Volt egy kis kimaradás, hogy nem jelentkeztem, mindemellett nincs elhanyagolva az akvárium, csak nincs időm fotózni és dokumentálni. Talán nem árulok el nagy titkot, hogy a második akváriumra készültem 1-2 napja. Máris meglepetések értek, na jó annyira azért nem, de dübörög a projekt. Többet nem írnék róla, hisz ez a naplóm kedvenc kis narancs garnéláimról szól. Nagyon picikét aggódom most értük, hisz csak kettő terhes garnélát látok. Meg sok-sok kicsit, annyira kicsit, hogy nagyon :D
Sajnos most nem mai képekkel tudok szolgálni, de azért akad még egy pár (100 vagy 1000 :D) a gépen. A profilképem a leendő garnélák miatt lett most zöldes árnyalatú, és megnyugtatok mindenkit, hogy az a nagyon picike garnéla orange sakura, csak még annyira kicsi, hogy nem kezdett el színesedni.
Hőmérséklet fixen 25fok, a mai nap kivétel ez alól, nagyon hideg lehet, mert 24 fokot mutat a hőmérő. Ennek nagyon örülök, mert a ventilátoros projekt is csúszik sajnos egyéb okokból..
Ja igen, írtam még pár oldallal ezelőtt, hogy lesz egy hidrás sorozat, szintén csúszik, eltűnt, nyoma veszett a gépen. Valahol ott van, de nem tudom, hogy hol. Illetve a csigás megfigyelés sincs elfelejtve, ilyen, amikor összejönnek a dolgok, ezt senkinek se kell bemutatni szerintem. A lényeg, hogy nekem is akkora meglepetés lesz, ha jönnek a képek, mint mindenkinek, aki belenéz a naplómba :)
És akkor pár kép:
View attachment 54845

View attachment 54846

View attachment 54847

View attachment 54848

View attachment 54849

View attachment 54850

View attachment 54851
Az utolsó kép jön be legjobban, kicsit olyan mintha valami rajzfilmkocka lenne.
 
Megtörtént aminek már meg kellett volna történnie. Lekezeltem az akváriumot, most 2 napig nem kapnak semmit enni, majd megy egy 30%-os vízcsere. Akkor egy kicsit adok nekik, nem sokat, mert a kezelés alatt minimalizálni kell az etetést, ez a van a gyrodol szer leírásában. Aztán 1 hét múlva megint kezdődik elölről sajnos.
6ml-ert adagoltam a vízhez több részletben. Egy fehér műanyagpohárba tettem az akvárium vízéből és ebbe oldottam fel, tanulva a legelső kezelésből. Aktívak lettek a garnélák, sok csiga már a víz tetején van, kúsznának ki a vízből. Szerencsére a garnélák nem másztak még ki, pedig rengeteg hely van a ceratoptelisen. Bizakodó vagyok, de azért látszik, hogy nem szeretik annyira a kezelést.

Kezelés elött
scut0.JPG

A csodaszer
scut2.JPG

scut3.JPG

scut4.JPG

Még így oldott állapotban is lehet látni, hogy tömény szer
_D309142.JPG

_D309144.JPG

_D309150.JPG

_D309152.JPG

_D309154.JPG

_D309158.JPG

Na ki is használtam a 10 kép egyszerre való feltöltését :)
Eddig nagyon úgy néz ki, hogy minden rendben alakul, pontosabb info holnap fog kialakulni bennem. Attól nem tartok, hogy nem használna a szer, hisz egyszer már használtam sikeresen, csak ott rontottam el, hogy nem ismételtem meg a kezelést egy hét múlva. Most megfogom, ha netán tán mégse lenne így se sikeres, akkor kevés a 6ml és nagyobb adagot kell adagoljak.
10ml 50liter vízhez van írva a mellékelt papira, de nálam olyan 30 liter víz van körülbelül az akváriumban.
 
Eddig egészen jól viselik a kezelést, nem láttam elhullott garnélát, bár attól még lehet. Egy terhes garnélát látok, a másik remélem elbújt. A csigák tegnap bőszen kúsztak a vízfelszín felé, ma már boldogan csinálják azt, amit eddig is szoktak. Nem nagyon hatotta meg a kezelés őket.

Tegnap
_D309166.JPG

Ma meg
_D309198.JPG

Pillanatkép így reggel
_D309199.JPG

Az ozelot levelét szándékosan nem vágom még le, a kezelés után lehet lesznek kisebb változtatások. Jó lenne, ha sikerülne jobban bealgásítani a seiryu köveket, de valahogy nagyon nem jön össze.
 
Meg volt a 30%-os vízcsere, most boldogan csipegetnek a garnélák. Adtam is nekik 4 golyó Novo Prawn-ot. Most nem akartam matatni a vízben a kezelés végett, így a vízkövet se sikáltam le, nem szép látvány, de legalább sokkal szebb lesz majd akkor, amikor vége a kezelésnek. A ceratoptelisből is vissza fogok vágni. Sajnos mivel nem kaptak nagyon enni, ezért a zöld algát a kőröl rendesen lelegelték :( Majd valahogy vissza kell növeszteni azt is valamikor. A kis garnélák nagyon éhesek lehetnek, mivel most, hogy feltöltöttem a vizet, elérte a vízkövet is a víz és bőszen eszik :)
A terhes garnéla még megvan, a másikat is láttam tegnap. Ma mondjuk még nem.

Nyam-nyam-nyam :D
_D309272.JPG

Ó, már megint fotózik, sose hagy békén :)
_D309293.JPG
 
A vízkövet nem nagyon eszik, szerintem inkább az ott lerakódott surface scum maradványt és egyéb szerves lerakódásokat csipegetik. :)
 
Kb. mikorra derül ki, hogy sikeres volt-e a kezelés?
Jövőhéten megismétlem a kezelést, szerintem az azutáni héten már minden szép lesz és jó. Sűrűn nézem őket, így elvileg észre fogom venni a páncél alatt a petéket. Ha nem látok, akkor sikeres , ha igen, akkor kitalálom hogyan tovább.
 
Back
Oldal tetejére