• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Ugy....minddel! Nagyon jo kepek. Szeretem oket!:love: ( majd a csunya kukacos kepeket atlapozom...bar biztosan annak is megvan a szepsege)

Köszi, örülök, hogy tetszenek! :)
Kicsit később teszem fel őket, amolyan kis fotósorozatokként. Lehet a kukacossal kezdem, bocsi, hogy kukacoskodok :ROFLMAO:
Addig is egy úszkálós kép. Ebbe a képbe erősen belevágtam, de csak azért, hogy jobban látszódjanak a kis ollói, illetve a hajtó lábak is.

uszka.jpg
 
Igen, azok :) Az is érdekes szerintem, hogy olyan tollszerűek a hátsó lábaik, mint egy madárnak. Lehet nem is úszik, hanem repül a vízben :) Csodálatos a természet, hogy még egy ennyire kicsi élőlény is tökéletesen meg van teremtve. Tegnap megvilágosító élményem volt :D Azon gondolkodtam, hogy nálam rengetegszer vakarják a hátukat, főleg ott, ahol ki szoktak bújni a páncéljukból. Lehet rosszul gondolom, de szerintem azért csinálják, mert vagy viszket nekik, vagy ezzel segítik elő a vedlésüket. Sőt, sokszor hajlanak meg úgy, hogy a farokúszójuk a hasuk alatt van, szintén szerintem így töredezik meg a páncél a hátukon és könnyebb lesz kibújniuk is. Most figyelgetem őket ( mikor nem :D ), szerintem a napokban lesz vedlés is. Akkor ezt egy jelnek veszem, hogy jó lehet a megfigyelésem. Erről is teszek be képeket majd :)
 
Akkor jöjjön a kukacos sorozat. Ez 100%-ig szerencse volt, hogy észrevettem. A kis etetőtálcán kúsztak.

1. Jobb oldalt az a világos paca is egy kukac, következő képen jobban kivehető lesz. Megérezhette, hogy fotózzák, ezért siethetett oda a kamera elé. Hajlamos vagyok néha túl sok mindent belelátni dolgokba :D
1.jpg

2.
2.jpg

3
3.jpg

4. Itt már lehet látni, hogy elkezd kúszni lefelé.
4.jpg
 
Akkor jöjjön a kukacos sorozat. Ez 100%-ig szerencse volt, hogy észrevettem. A kis etetőtálcán kúsztak.

1. Jobb oldalt az a világos paca is egy kukac, következő képen jobban kivehető lesz. Megérezhette, hogy fotózzák, ezért siethetett oda a kamera elé. Hajlamos vagyok néha túl sok mindent belelátni dolgokba :D
View attachment 52744

2.
View attachment 52745

3
View attachment 52746

4. Itt már lehet látni, hogy elkezd kúszni lefelé.
View attachment 52747
:yuck:
 
Akkor jöjjön a kukacos sorozat. Ez 100%-ig szerencse volt, hogy észrevettem. A kis etetőtálcán kúsztak.

1. Jobb oldalt az a világos paca is egy kukac, következő képen jobban kivehető lesz. Megérezhette, hogy fotózzák, ezért siethetett oda a kamera elé. Hajlamos vagyok néha túl sok mindent belelátni dolgokba :D
View attachment 52744

2.
View attachment 52745

3
View attachment 52746

4. Itt már lehet látni, hogy elkezd kúszni lefelé.
View attachment 52747

Planária!
Egy mikron méretű részecskéjéből is képes állítólag regenerálódni!
Alighanem Te vagy a legfőbb rajongójuk, a többségünk arcára ráfagy a mosoly, ha megpillantunk egyet az akváriumunkban.:eek:
A Te fotóid, meg beszámolód alapján a végén belőlük is szerethető lények válnak.;)
 
Planária!
Egy mikron méretű részecskéjéből is képes állítólag regenerálódni!
Alighanem Te vagy a legfőbb rajongójuk, a többségünk arcára ráfagy a mosoly, ha megpillantunk egyet az akváriumunkban.:eek:
A Te fotóid, meg beszámolód alapján a végén belőlük is szerethető lények válnak.;)

Ez már megint az a tipikus, de miért pillanat. Amúgy jól látod, tényleg nem zavarnak :) Annyit tudok, hogy ha csíkot húz egy kukac, akkor van baj, mert abba beleragadnak a garnélák és levadásszák őket. Remélem lassan kifogyok az új élőlényekből, amik nem az akváriumba valók. Pár perc múlva teszek fel képeket, ahol látszik a sziklán a zöld alga. Nagyon tetszik :) Legalábbis azt hiszem, hogy alga.
 
Ma még gyorsan felteszek pár pici garnélás képet, ha már annyira mondtam, hogy kifotóztam tegnap óta magamat :) Azon voltam, hogy sikerüljön a szülőkkel is lefotózni, ami tegnap nehéznek tűnt, ma már jobban előmerészkedtek. Ma újabb szokást vettek fel azt hiszem a garnélák, következő etetésnél kiderül. Betettem pár eleséget a tálkába, el is lepték, jó volt látni. Kis idő múlva 1 garnéla volt a tálkában, a többi sokaság :D mellette evett. Tiszta mint az amanók, felkapják és elviszik magukkal a fakéreg mellé. Pedig nem is éheztetem őket, tényleg nem :)

Nos akkor a képek:

Egy kis garnéla vedlés, ez pár napos kép.
_D307623.JPG

Én csak egy kis fűszál vagyok, mint, ha itt se lennék :)
_D309205.JPG

_D309170.JPG

_D309091.JPG

_D309079.JPG

_D309039.JPG

_D307611.JPG

_D309180.JPG

_D309185.JPG

_D309191.JPG
 
Megint jönnék egy mini sorozattal, valahogy most ezek állnak hozzám közel, illetve a sötét képek. Lehetne az ozeloton is a főszerep, nagyon azon szeretnek lenni a kicsikék :)
Az első és a második kép között 3 perc időeltérés van. A ˇbajszaˇ egyenesen előre néz ebben a pillanatban, mert ilyen kép még nem volt. Csak vártam és vártam, hogy a levél végére másszon el a kisnarancs, mert úgy képzeltem el a lépet. Nos, ez nem jött össze, másfele mászott el a végén, de helyette sokkal jobb dolog történt, megmozgatta kicsi kis végtagjait :) Azt hiszem ezt nevezik szerencsének.

Más:
Holnap, vagy holnap után cserélni fogok vizet, mert úgy érzem, hogy kell. TDS 370, ez 345 körül szokott nálam lenni. Világítást mostanában elfelejtem időben lekapcsolni, ezt úgy kell érteni, hogy reggel 9-től este fél 10-ig is adja nekik a fényt minimumon. Ja igen, én szinte mindig minimumon használom, a fotózásnál se csavarom már nagyon feljebb, a garnéláknak ez jön be szerintem a legjobban. Inkább az érzékenységet növelem gépen, hisz véleményem szerint zajos kép is kép, csak ne zavarja nagyon az élőlényeket. Itt megint visszakanyarodtunk ahhoz, hogy a garnélák mindig mindenek felett :D


_D309128.JPG

_D309133.JPG

_D309141.JPG
 
Talán azért is sikerülnek ilyen jól a képeid, mert látszik rajtuk, mekkora szeretettel készíted, mennyi örömmel tekintesz Te is a lencse túloldalán ehhez a nyüzsgő kis csodavilághoz.

Fotózz és tölts csak fel minél több képet mindanyiunk legnagyobb örömére!:snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy:
 
Talán azért is sikerülnek ilyen jól a képeid, mert látszik rajtuk, mekkora szeretettel készíted, mennyi örömmel tekintesz Te is a lencse túloldalán ehhez a nyüzsgő kis csodavilághoz.

Fotózz és tölts csak fel minél több képet mindanyiunk legnagyobb örömére!:snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy:
Köszi :)
Igen, mert csak szeretni lehet ezeket a kis lényeket. Következő képekkel megtöröm picit majd a csendet :D Most kitaláltam azt, hogy úszó kisgarnélát fogok fotózni. Nehéz elcsípni a nagyokat is, amikor úsznak, kicsit még nehezebb, de ha sikerül, akkor az nagyon jópofa lesz, legalábbis remélem. Van pár szituáció, amiket szeretnék elcsípni, de még nem láttam ilyet az akváriumban. Például amikor a kicsik a nagyok hátán lesznek. Láttam egy képet és nagyon megtetszett. Az igazán átadja a méreteket, hogy valójában mekkorák. Ha sikerül az tuti szerencse lesz, meg sok sok idő az akvárium előtt :D Ma láttam kicsiket úszni, talán ma sikerül összehozni valami kis úszós képet.
Addig berakok egy tegnap esti képet, ami szintén sötétre sikerült, de így kitudom emelni a garnélát.

_D308994.JPG
 
Az utolsó képsorozat mára. Holnaptól munka, így kevesebb idő marad fotózni, egészen pontosan kivárni a pillanatokat, amikor alkotnak a garnélák :)
Ez a tegnap említett verekedés. Furcsa, mert, ha minden nap etetek, nem akarnak annyira enni. Ha 2 nap után etetek, akkor meg képesek összeverekedni is egy golyóért.

Becserkész
1.JPG

Megfog
2.JPG

Emel
3.JPG

Dob
4.JPG

Eszik, mint aki jól végezte dolgát
5.JPG
 
Back
Oldal tetejére