• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Ismét egy fotósorozattal készültem, nagyon szerencsés helyzetben voltam a minap, hisz az egyik petés garnéla ügyet sem vetett rám, így kedvemre nyomkodhattam a gombot a gépen. Igazából nem volt sok időm, hisz folyamatosan forgatja a petéket, de a lényeget sikerült elcsípnem.

A főszereplő
A főszereplő.jpg

pet.jpg

pete1.jpg

pete2.jpg

Utolsó képen túl kellett húzni a kontrasztot sajnos, és életlen is, de olyan, mint, ha mosolyogna. Szerintem boldog :) Nálam mondjuk szerintem nem jobban :D
Érdekes volt látni, hisz a képeken úgy tűnik, hogy az a sárga rész rá van tapadva a petére és emiatt nem esik ki, viszont balról jobbra került a kialakulóban levő szeme. Nem tudom hogy csinálják, de valami hihetetlen és csodálatos dolog szerintem.
 
Már napok óta látok egy csigaszerű lényt az akváriumon kúszni, nagyon megkedveltem ezt a jószágot is :D
Oldalasan nézve kagyló, de úgy kúszik és eszik, mint egy csiga, és még néz a két csigaszerű szemével is. Kiszedni nem fogom, jelenleg egyedül van, sose jövök rá, hogy kerülnek újabbnál újabb élőlények az akváriumba.
A csapvizet mindig pihentetem és előkezelem seachem prime-al.
D308190.jpg
 
Már napok óta látok egy csigaszerű lényt az akváriumon kúszni, nagyon megkedveltem ezt a jószágot is :D
Oldalasan nézve kagyló, de úgy kúszik és eszik, mint egy csiga, és még néz a két csigaszerű szemével is. Kiszedni nem fogom, jelenleg egyedül van, sose jövök rá, hogy kerülnek újabbnál újabb élőlények az akváriumba.
A csapvizet mindig pihentetem és előkezelem seachem prime-al.
View attachment 52536
Szia!
Mi a helyedben annyira nem örülnénk ennek az új jószágnak-ami ha jól gondoljuk, akkor egy pajzscsiga-, mert ahol egy van, ott hamarosan olyan sok lesz, hogy zavaróan ellepik majd az üveget.
 
Akkor holnap elindul a felkutatása, valahogy megérezte és elbújt. Csak tudnám miért van az, hogy akárhányszor találok valami újat az akváriumban, az mindig nagyon szeret elszaporodni.
Gyorsan meg is ragadom a lehetőséget és kérdezek :)
A jobboldali egyik fűcsomón vannak ilyen kis pöttyszerű izék. Eddig abban a tudatban voltam, hogy valami alga lehet, de akár lehetne csigapete is. Lehetséges hogy az lenne? Illetve fekete nyíllal megjelöltem egyik kis élőlényemet, őt is nagyon kedvelem, ebből gondolom, hogy ők is sokan tudnak majd lenni. A seiryu kő a kedvenc helyük, ott nagyon jól álcázzák magukat.
Jobban belegondolva én mindent szeretek az akváriumban, kivéve a hydrákat.
D308252.jpg
 
A héten megvolt az első 50%-os vízcsere 1 hét után, nagyon figyeltem a garnélákra. Megjött az etetőtálka is, így be is tettem az akváriumba. Eddigi tapasztalat az, hogy szeretik a garnélák, legalábbis a hasukat biztosan :D
Hydrákkal még mindig találkozok, hiába szedem ki őket. Ez is az alattomosabb fajta, mivel ezeknek már 7 csápjuk van. Már 11 kis garnélát számoltam a mai napon, így úgy tűnik egészen jó a túlélési arány. Kis és nagy garnélavedléseket is lehet az akváriumban látni. 2 garnéla szült eddig, a kis garnélák mérete alapján így kell, hogy legyen. A nagyobbak már színesednek is. És megint 4 terhes garnéla van :love: A kicsik estefelé aktívabbak, már néha előre is merészkednek. 99%-a az ozeloton bujkál.

1.JPG

_D307593.JPG

_D307558.JPG

Kis garnélás összeállítás is lesz hamarosan, már gyűlnek a képek :) Őket igazi kihívás fotózni, annyira picik és átlátszóak még, illetve messze is vannak. És folyton mozgásban, de nagyon-nagyon-nagyon nagy örömet tudnak ám okozni. Ezt lehet egy kicsit túlfokoztam :ROFLMAO:
Néha annyira hiányzik egy macro objektív, azzal minden sokkal könnyebb lenne. A pénztárcám is :D Egy picikét azért mutatok, talán egy óra sincs, hogy pózolt nekem. Ő a legkisebb jelenleg, pár milliméter lehet csak, de máris tisztogatja a hátát, pont úgy, ahogyan a szüleitől látja.
Íme a pici:
D308198.jpg
 
A mai nap már nem teszek be több képet, pedig rengeteget csináltam ma. Ez főleg a garnélák érdeme, hisz nem félnek a kamerától és tőlem sem. Remélem a képekkel sikerül pár emberrel megkedveltetni a garnélák világát. Nagyon szerethetőek tudnak lenni. Ez a kép a mai kedvencem, hisz teljesen tudatos beállítás, arról nem is beszélve, hogy nulla képszerkesztés, így írta a cf kártyára a fényképező a látottakat. Arról nem is beszélve, hogy közel 11 éves a fényképezőgépem :)

_D308818.JPG
 
A mai nap már nem teszek be több képet, pedig rengeteget csináltam ma. Ez főleg a garnélák érdeme, hisz nem félnek a kamerától és tőlem sem. Remélem a képekkel sikerül pár emberrel megkedveltetni a garnélák világát. Nagyon szerethetőek tudnak lenni. Ez a kép a mai kedvencem, hisz teljesen tudatos beállítás, arról nem is beszélve, hogy nulla képszerkesztés, így írta a cf kártyára a fényképező a látottakat. Arról nem is beszélve, hogy közel 11 éves a fényképezőgépem :)

View attachment 52652
Nagyon tetszik a hozzaallasod, es amit, es ahogy csinalod.
 
A mai nap már nem teszek be több képet, pedig rengeteget csináltam ma. Ez főleg a garnélák érdeme, hisz nem félnek a kamerától és tőlem sem. Remélem a képekkel sikerül pár emberrel megkedveltetni a garnélák világát. Nagyon szerethetőek tudnak lenni. Ez a kép a mai kedvencem, hisz teljesen tudatos beállítás, arról nem is beszélve, hogy nulla képszerkesztés, így írta a cf kártyára a fényképező a látottakat. Arról nem is beszélve, hogy közel 11 éves a fényképezőgépem :)

View attachment 52652

“Előttem az utódom!” Ez lehetne a kép címe.
Csak így tovább, nagyon élvezetes naplót készítesz.
 
Sziasztok!

Tetszik a naplód!
Látszik hogy szereted az akváriumod az élőlényeivel együtt és elég időt töltesz előtte hogy mindent észrevegyél!

Az élősködők sokszor maguktól is eltűnnek amikor elég erős a gazda szervezet, idővel összeomlik a zárt keretek között a poulációjuk, lényeg az egészséges környezet, és a változatos táplálás a garnéláknak, nem muszáj rögtön kemikáliákhoz nyúlni!

Akkor holnap elindul a felkutatása, valahogy megérezte és elbújt. Csak tudnám miért van az, hogy akárhányszor találok valami újat az akváriumban, az mindig nagyon szeret elszaporodni.
Gyorsan meg is ragadom a lehetőséget és kérdezek :)
A jobboldali egyik fűcsomón vannak ilyen kis pöttyszerű izék. Eddig abban a tudatban voltam, hogy valami alga lehet, de akár lehetne csigapete is. Lehetséges hogy az lenne? Illetve fekete nyíllal megjelöltem egyik kis élőlényemet, őt is nagyon kedvelem, ebből gondolom, hogy ők is sokan tudnak majd lenni. A seiryu kő a kedvenc helyük, ott nagyon jól álcázzák magukat.
Jobban belegondolva én mindent szeretek az akváriumban, kivéve a hydrákat.
View attachment 52546
Valamilyen apró ráknak a petéi, kicsinyei (Cyklops, Kagylós rák, stb..), ártalmatlanok.
Próbálj meg valamivel közelíteni hozzájuk (pl. hurkapálcika) és meglátod hogy ha már kikeltek, vándorolnak, menekülnek!
Garnélás akváriumban sokkal több "csodát" lehet felfedezni, mert nincsenek a "csúcsragadozó" halak, akik mindent bekebeleznek ami él, mozog, úszik, ugrik, vagy csak rosszkor van rossz helyen.

Ha van helyed és időd (amit nem a családtól veszel el) akkor vágj bele a következő akváriumba!

További jó garnélázást.

A.ttila
 
Sziasztok!

Tetszik a naplód!
Látszik hogy szereted az akváriumod az élőlényeivel együtt és elég időt töltesz előtte hogy mindent észrevegyél!

Az élősködők sokszor maguktól is eltűnnek amikor elég erős a gazda szervezet, idővel összeomlik a zárt keretek között a poulációjuk, lényeg az egészséges környezet, és a változatos táplálás a garnéláknak, nem muszáj rögtön kemikáliákhoz nyúlni!


Valamilyen apró ráknak a petéi, kicsinyei (Cyklops, Kagylós rák, stb..), ártalmatlanok.
Próbálj meg valamivel közelíteni hozzájuk (pl. hurkapálcika) és meglátod hogy ha már kikeltek, vándorolnak, menekülnek!
Garnélás akváriumban sokkal több "csodát" lehet felfedezni, mert nincsenek a "csúcsragadozó" halak, akik mindent bekebeleznek ami él, mozog, úszik, ugrik, vagy csak rosszkor van rossz helyen.

Ha van helyed és időd (amit nem a családtól veszel el) akkor vágj bele a következő akváriumba!

További jó garnélázást.

A.ttila

Köszönöm szépen! :)
Lehet néha több időt töltök előtte, mint ami normális lenne. Inkább az akváriumot nézem, mint a tv-t.
Ez valami nagyon jó, hozzányúltam hosszú hurkapálcával és mozognak :) Összehúzzák magukat, és pár másodperc múlva újra ugyan úgy néz ki a fűszál, mint előtte. Valahogy le kéne fotózni, bár eddig nem sikerült. A pajzscsigát se sikerült még elkapni, na nem azért, mert gyorsan mozog :)
 
Köszönöm szépen! :)
Lehet néha több időt töltök előtte, mint ami normális lenne. Inkább az akváriumot nézem, mint a tv-t.

Miért, mennyi idő lenne a normális? :) Mások, akik ez idő alatt zombiként ülnek a számítógép/tv előtt, semmilyen élménnyel nem lesznek gazdagabbak. Neked pedig nagy örömöt, sok élményt hoznak ezek a kis élőlények, úgyhogy szerintem nem kéne megfordulnia annak a gondolatnak a fejedben, hogy túl sok időt töltesz az akvárium előtt. :)

Tetszik, hogy mindenről beszámolsz, ne veszítsd el a lelkesedésed! :D
 
Miért, mennyi idő lenne a normális? :) Mások, akik ez idő alatt zombiként ülnek a számítógép/tv előtt, semmilyen élménnyel nem lesznek gazdagabbak. Neked pedig nagy örömöt, sok élményt hoznak ezek a kis élőlények, úgyhogy szerintem nem kéne megfordulnia annak a gondolatnak a fejedben, hogy túl sok időt töltesz az akvárium előtt. :)

Tetszik, hogy mindenről beszámolsz, ne veszítsd el a lelkesedésed! :D

Most megfogtál, nem tudom mennyi lenne :) A tegnapi napot kb. az akvárium előtt töltöttem, igaz kicsit megvagyok fázva. Már a kicsik is arcról megismernek :D Tegnap annyi minden történt, hogy huhh. Például amikor osztódó hydrát fotóztam, azt hittem egyedüli és ritka alkalom, de tegnap osztódó kukacot fotóztam :D Amikor ránéztem és láttam, hogy hmm de érdekesen néz ki, már megint egy új élőlény, lefotózom gyorsan. Aztán kettészakadt és elkúsztak, mint akik jól végezték a dolgukat :) Be is teszem a naplómba, de nem tudom melyik képekkel kezdjem. Van osztódás, verekedés, úszás, kicsi vagyok, majd megnövők én kis garnélák... Köszi, örülök, hogy tetszik a naplóm, a garnélák színesítik nap, mint nap. Illetve a kis izék, amik ugrálva úsznak.
 
A legnagyobb legszínesebb garnélával folytatnám, a hátteret elsötétítettem és megvilágítottam a levelet, hogy jobban kiemelje, mint amikor a színházban megvilágítják a színészeket. Szerintem érezte, hogy egy sztár :D

_D308850.JPG
 
Back
Oldal tetejére