• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Sajnos nem örülhetsz még. A Scuteriella ugyanis amikor kifejlődik, akkor mászik a garnélák fejére(addig a kopoltyújánál van), majd arról 'leugrik' és a talajon keres másik gazdaállatot, vagy egyszerűen csak átmászik az egyikről a másikra. Ha veszélyben érzi magát, akkor is a talajra menekül - pl. amint sós víz éri, leveti magát - de utána a talajról ismét feljuthat egy újabb gazdaállatra. Ezért is kell az egész akváriumot kezelni ha megjelennek.
Remegő kezekkel, de akkor belevágok megint a kezelésébe. Most így reggel vegyes érzelmeim vannak, nem vagyok valami boldog. Megint ott van az az 1db féreg, pont ahogy írjátok. A másik ami miatt nem vagyok boldog, hogy 4 vedlést találtam az akváriumban, de csak kettő terhes garnéla van meg. Pont azok tűntek el, akiknél látszódnak a szemek a petéken. Szerintem meg vannak ők is, csak peték nélkül, mert kettőnek nagy a hasa és nyergesek megint. Már a szemem kidűved, de nem látok kis garnélákat, pedig nagyon-nagyon keresgélem őket. Azt meg nem hinném, hogy akkor dobja el a petéket, amikor már csak napok vannak a születésig. Ja igen, az egyik vedlésben van egy sárga pete, amin nincsenek szemek, ebből is gondolom, hogy megszülettek, csak nem találom őket. A szűrőn is ott a védő, nem értem. Abban bízok nagyon, hogy hihetetlen rejtőzködő képességüknek hála elbújnak valahová. Hydráktól nem tartok, maximum 3-4 db van és picik.
 
Találtam 4 petést, de nem látszódnak a petéken a szemek, egyre furcsább a dolog. Lehet több petés van, de hogy hová tudnak elbújni ekkora akváriumban, nem tudom.
 
1-2 milis átlátszó pöttömökről van szó. Ott vannak azok, hidd el. ;) Vízcseréket óvatosan, a leszívott vizet is mindenképpen nézd át, erős fény alatt, és bámuld sokáig a tálat. 4-5 picúrt szoktam leszippantani a vízcserék alkalmával. :D
 
1-2 milis átlátszó pöttömökről van szó. Ott vannak azok, hidd el. ;) Vízcseréket óvatosan, a leszívott vizet is mindenképpen nézd át, erős fény alatt, és bámuld sokáig a tálat. 4-5 picúrt szoktam leszippantani a vízcserék alkalmával. :D
Most kőnek tetteti magát :love:
Vízcserét nem fogok most egy hétig csinálni. TDS 350 körül mozog, ha változna az érték, akkor cserélek csak. Kíváncsi vagyok, hányan lehetnek.
 
Most kőnek tetteti magát :love:
Vízcserét nem fogok most egy hétig csinálni. TDS 350 körül mozog, ha változna az érték, akkor cserélek csak. Kíváncsi vagyok, hányan lehetnek.
Nyugodtan cserélj, garnélásban nem szabad elhanyagolni, nehogy a picik lássák kárát. :)
 
Ma végre megjöttek az ebayos rendeléseim, amiért szokás szerint a postára kellett menni, mert itt Kőbányán nem hozza ki a postás. Sőt, menjél el a nagy postára, mert oda kell, elmész és közlik veled, hogy menj át az újhegyi útira, mert már átvitték pff.
A motoros mulmozó nagyon egyben van, hihetetlen, hogy vagy 4X olcsóbb volt, mint ami van. Egy a bibi csak, hogy az az AA elem nekik a góliát elem akar lenni, de sebaj, majd szerzek azt is. A kis porszívós zsák rajta olyan teafilter anyagú, nem jósolok neki sok időt.
Az etetőtálka is megjött, nagyon tetszik. Ami vicces, hogy rendeltem külön etető csövet is hozzá, de a motoros mulmozóhoz majdnem pont ugyan olyan csöveket kaptam, csak olyan tappancs kellene rá :)

Ja igen, a 30cm magas aksihoz kicsit nagy lesz a porszívó, mert a rövid csővel is 68cm magas. Még most is azon gondolkozom, hogy ilyen olcsón hogy lehet ennyire jó minőségű, mert az, érezni a fogásán.

Hosszú csővel 86cm hosszú
IMG_20180322_112104.jpg

Rövid csővel
IMG_20180322_112317.jpg

Etetőtálka az etetőcsővel :D , illetve a mulmozó csövekkel, amik simán kiválthatták volna
IMG_20180322_112530.jpg

Az akvárium jelenleg, látszik nem a legtisztább a víz, hisz a növény menekül kifele :D
IMG_20180322_112610.jpg

Középen egy kis garnéla csücsül :love:
IMG_20180322_112638.jpg
 
itt Kőbányán nem hozza ki a postás
Sajnos már máshol sem. Azt nyilatkozták erről, hogy túl sok a külföldi rendelés, nem tudnák a postások kivinni, nincs rá kapacitás. :( (Felmerült bennem, hogy akkor vajon meg kell várni a másnapot, ha úgyis bent van a cucc a postán, nincs kavarodás, hogy a kézbesítőnél maradt, stb. Ezt úgy oldották meg, hogy a ma kapott értesítőn a tegnapi dátum van. :D )
 
Sajnos már máshol sem. Azt nyilatkozták erről, hogy túl sok a külföldi rendelés, nem tudnák a postások kivinni, nincs rá kapacitás. :( (Felmerült bennem, hogy akkor vajon meg kell várni a másnapot, ha úgyis bent van a cucc a postán, nincs kavarodás, hogy a kézbesítőnél maradt, stb. Ezt úgy oldották meg, hogy a ma kapott értesítőn a tegnapi dátum van. :D )
A jelenlegi postás nekünk azt mondta, hogy este lehet érte menni. Előző héten el is mentünk este, volt 7 csomag, de már vagy 1 hete bent voltak az újhegyi postán. Értem én, hogy értesítőd dobnak be, de ne gyűjtögessenek már ennyit. Nagyon vártam ezt az etetőtálkát :)
 
A jelenlegi postás nekünk azt mondta, hogy este lehet érte menni. Előző héten el is mentünk este, volt 7 csomag, de már vagy 1 hete bent voltak az újhegyi postán. Értem én, hogy értesítőd dobnak be, de ne gyűjtögessenek már ennyit. Nagyon vártam ezt az etetőtálkát :)
Aliról most legutóbb egy órát rendeltem, kértem rá külön tracket, így látni, hogy mikor érkezik be pontosan a cucc. 20-án megérkezett a net szerint, 21-én bent volt az értesítő a 20-i dátummal. De már olyan is volt, hogy a net szerint megérkezett (ez mondjuk Japánból jött), az értesítő viszont sosem került hozzánk. :D Pár nap múlva mentünk be személyesen, hogy mi a helyzet.
Az etetőtál műanyag vagy üveg? Ha műanyag, elég nehéz, hogy lesüllyedjen? Pont pár napja néztem én is, hogy kéne valami, ahol összegyűlhetnek a garnélák, az otthoni tálkáim vagy túl mélyek, vagy túl könnyűek és feljönnek a felszínre. :( Kerestem petri-csészét, de minden online is elérhető bolt pont úgy van nyitva, ahogy én dolgozok, 1500 Ft-ért pedig nem rendelek meg kiszállításra egy 300 Ft-os üveg tálat. :'D
 
Aliról most legutóbb egy órát rendeltem, kértem rá külön tracket, így látni, hogy mikor érkezik be pontosan a cucc. 20-án megérkezett a net szerint, 21-én bent volt az értesítő a 20-i dátummal. De már olyan is volt, hogy a net szerint megérkezett (ez mondjuk Japánból jött), az értesítő viszont sosem került hozzánk. :D Pár nap múlva mentünk be személyesen, hogy mi a helyzet.
Az etetőtál műanyag vagy üveg? Ha műanyag, elég nehéz, hogy lesüllyedjen? Pont pár napja néztem én is, hogy kéne valami, ahol összegyűlhetnek a garnélák, az otthoni tálkáim vagy túl mélyek, vagy túl könnyűek és feljönnek a felszínre. :( Kerestem petri-csészét, de minden online is elérhető bolt pont úgy van nyitva, ahogy én dolgozok, 1500 Ft-ért pedig nem rendelek meg kiszállításra egy 300 Ft-os üveg tálat. :'D
Még van pár rendelésem, izgalmas ez így nagyon :D Üveg az etetőtál szerencsére, érezni is, hogy van egy kis súlya. A cső viszont műanyag. Úgy voltam vele, hogy, ha netán mégis műanyag lenne, akkor a csővel leszorítom, de nem kell szerencsére. Petri csészéket is néztem, de ha jól rémlik, azok műanyagok voltak. Az etetőtál nagyon szép, karcmentes, szerintem megér pár száz forintot.
 
Még van pár rendelésem, izgalmas ez így nagyon :D Üveg az etetőtál szerencsére, érezni is, hogy van egy kis súlya. A cső viszont műanyag. Úgy voltam vele, hogy, ha netán mégis műanyag lenne, akkor a csővel leszorítom, de nem kell szerencsére. Petri csészéket is néztem, de ha jól rémlik, azok műanyagok voltak. Az etetőtál nagyon szép, karcmentes, szerintem megér pár száz forintot.
Annyit persze, de smucig vagyok. Vagyis inkább "szeretem" a saját káromon megtanulni a dolgokat. Kifizetem az olcsót, kiderül, hogy rossz, majd megveszem a drágát....
Kővel próbáltam leszorítani a tálkáimat, de egyrészt nem esztétikus, másrészt beszorul a kő alá a kaja, és a garnéláim lusták, nem piszkálják ki alóla. Még az amanok sem, pedig azok aztán falánk népség voltak.
 
Back
Oldal tetejére