• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Újabb boldogsággal teli nap volt a mai, mivel megint petés lett az egyik kisnarancs. Már 4 petés van és gyanús, hogy lesznek még páran. Izgatottan várom ám :) Az is lehet, hogy a következő hozzászólásomnál nem azt írom, hogy már 5-en vannak, hanem azt, hogy 5 garnélát kivéve mind terhes :love:
Pár napja lecsíptem egy darabot a Caretoptelisből, aminek már nyoma sincsen, úgy gondolta, hogy visszanövi magát :D
Napok óta csak az új leendő akváriumon jár az eszem, nem lesz ez így jó :). Mondogatom is bőszen, hogy nem szabad, nem szabad :) De, ha mégis vennék egy kis kockát, az tuti, hogy valami álca akvárium lenne fekete vagy zöld garnélákkal :)

A lelkesedésedből kiindulva előbb-utóbb úgyis meglesz a második akvárium is. A kérdés már csak az meddig áltatod magad... :p
 
A lelkesedésedből kiindulva előbb-utóbb úgyis meglesz a második akvárium is. A kérdés már csak az meddig áltatod magad... :p
Látom Te már ismersz engem :D
Pár hónapot mindenképpen kéne várnom vele, pedig volt egy gyenge pillanatom megint :). Épp a kosárba tesz gombon pihent az egérmutató, illetve jön a megmagyarázom magamnak rész is, hogy kell az új kis garniknak a másik szoba :D
 
Az egyik terhes kis garnélának már látszódnak a petéken a szemek. Mint egy csomó kis bors lenne, amik mozognak, remélem a napokban megszületnek. :rolleyes: Kb 4-5 napja folyamatosan kapnak enni, szándékosan megy a túletetés, hogy ne maradjon egyáltalán az a pár hihetetlen agresszív, makacs hydra, ami még van.
Sikerült elérnem azt is, hogy az üvegen legyen szép barna színű alga, amiknek nagyon hálás vagyok, mert azokon nem szeretnek megtapadni a dögök. A kicsi kagylós rákok is elszaporodtak, aranyosan ugrálva úszkálnak. Amit most vettem negyed órája észre, annak viszont nagyon de nagyon nem örülök, de ez van, most nincs mit tenni.
Az egyik legkisebb hím garnéla fején csücsül már megint egy scutariella. Kezelni nem fogom, nem merem bekockáztatni. Nem tudom hogy került oda, hisz kisebb vedléssel nem találkoztam és hatásos volt a kezelés is. Úgy kell engemet most elképzelni, hogy egy kis nagyítóval kukkolom az akváriumot, vicces látvány lehetek :)

A kis narancsborsom:
Ja igen, mert a smiley nem hiányozhat :love::love::love::love:
 
Hamarosan jön a kép, csak korlátozások történtek ezek szerint, nem enged képet feltölteni a méret miatt.

Képminőség lerontva, de lényegtelen, a garnéla és a picik a lényeg mindig mindenek között :D
_D3056582.jpg
 
Utoljára módosított:
Úgy kell engemet most elképzelni, hogy egy kis nagyítóval kukkolom az akváriumot, vicces látvány lehetek

Ne aggódj, én is nagyítóval szoktam skubizni a jószágokat! Van, hogy a szemüveg is rajtam van, csak hogy jobban láthassam őket! :p
Nagyon szépek a garnijaid! A második akváriumtól meg úgysem menekülsz, ha már befészkelt a gondolat, meg megfertőzött a garnéla tartás nevű kór.. :whistle:
 
Ne aggódj, én is nagyítóval szoktam skubizni a jószágokat! Van, hogy a szemüveg is rajtam van, csak hogy jobban láthassam őket! :p
Nagyon szépek a garnijaid! A második akváriumtól meg úgysem menekülsz, ha már befészkelt a gondolat, meg megfertőzött a garnéla tartás nevű kór.. :whistle:

Akkor megnyugodtam, nem csak én skubizom őket :)
A garnélák köszönik szépen, néhányan már alszanak, nekik holnap adom át, örülni fognak :)
Attól tartok, hogy, ha lenne még egy akvárium, nem tudnék leállni, tudom, ez furán hangzik így, de tuti lenne mellette még jó pár darab.
Ja igen, most is mantrázom a nem szabad-nem szabadot :D
 
Tegnap megjött pár dolog ebayről, igazából a postán vártak egy hete, de nem borultam ki, elmentem értük :D
Megjöttek a mérő cuccok is, már csak elemet kell bele szerválnom, de hamarosan azt is megoldom, csak kutakodni kell itthon és kiszedni valamiből. A PH mérőhöz nem adtak kalibráló folyadékot, valószínűleg rendelésnél nem is figyeltem. Az tuti, hogy előre bekalibrált, mert ilyen ragadós trutyi van a mérő részén. Bizakodó vagyok nagyon, hogy működni is fognak, ahogyan kell nekik.
És megjött a kábel blankolóm is, amivel garnieledelt fogok szeletelni :D Meguntam már, hogy ezek a dennerle tápok túl nagyok és csak kisollóval tudom méretre vági őket. Persze ha több százan lesznek, csak bedobok egy kis rudat nekik és ellesznek vele, de ez még a jövő zenéje.
Mutatok is képet a használatáról, mert amint megláttam, már beleláttam egy narancs garnélát és le is fotóztam, hogy más is lássa, ne csak az én képzeletemben éljen :ROFLMAO:

_D305930.JPG

És akkor jöjjön, készüljetek fel, lehet egy picikét fárasztó lesz :D
A garnieledel adagolóm ( egy narancs garnéla éppen úszik )
_D305918.JPG

Egyébként tényleg hasznos kis szerszám + még kábelt is tudok vele blankolni, ami egy másik akvárium led világítás összerakásánál jól jöhet
_D305925.JPG

És azt a trutyit is látnotok kell :)
Trutyi.jpg
 
Sikerült 3 db elemet szerválni és a pH mérő egészen érdekes eredményt adott, pedig vagy 2-3 perce vízben áll.
Ph 7.5
Neptun szerint 8, olyan sötétkék színű, mint a mi szokott lenni.
Most kivettem a ph mérőt a vízből, megtöröltem, majd visszatéve 7.3 :D
TDS 162
Ez a tds és hőmérsékletmérő zseniális. 23 C fokot mutat az akváriumban a hőmérő és a tds mérő is 23 C fokot ír.
 
Sikerült 3 db elemet szerválni és a pH mérő egészen érdekes eredményt adott, pedig vagy 2-3 perce vízben áll.
Ph 7.5
Neptun szerint 8, olyan sötétkék színű, mint a mi szokott lenni.
Most kivettem a ph mérőt a vízből, megtöröltem, majd visszatéve 7.3 :D
TDS 162
Ez a tds és hőmérsékletmérő zseniális. 23 C fokot mutat az akváriumban a hőmérő és a tds mérő is 23 C fokot ír.
Ezt a pH-t merot nalam kb 2-3 meres utan kalibralni kell. Ha tudsz rendelj valahonnan kalibralo port, az a tuti. Ebbol a szempontbol nem a legjobb sajnos, cserebe olcso. :D
 
Szia!

Örülök, hogy megjött minden (y) PM-re még mindig nem tudok válaszolni, majd kikísérletezgetjük a PH mérőt :)
Okés.
TDS mérő is érdekesnek tűnik, de az nagyjából működik. Ki be-kapcs után 996, meg 776 értéket mér stb. Már addig eljutottam, hogy bedugtam az akváriumba is a mérőt, hogy mit mér. Ott is más az érték, sőt az akvárium bal szélén, középen és jobb szélén is :)
De olcsó volt :D
Azért kíváncsi leszek miket mérsz majd velük.
 
Kicsit megint megnyírtam a nagy növényt, kipucoltam az akváriumot is egy picit. Már tűkön ülök, hogy megszülessenek a kicsik. Még a rotalákat is egy helyre ültettem, már ami maradt belőlük. Talán jobban kapnak fényt. A napokban visszahúzódóak a garnélák, alig lehet őket látni, még így is, hogy egy csomó búvóhelyet elvettem most előlük. A négy petésből kettőnél már látszódnak a szemek a petéken, a másik kettőn még nem. A catappa x-ről a mai nap leállok, lehet túl nyugodtak a garnélák. Benyúlok a vízbe és a petés rámászik a kezemre és kapargál. Pár perccel később bedugom az ujjamat és szintén rámászik, szerintem már megismernek :D
TDS 352
Most nem volt kedvem bajlódni a fényképek átméretezésével, hogy fel tudjam tölteni, ezért inkább telóval készítettem.
IMG_20180316_171947.jpg


IMG_20180316_172030.jpg
 
Utoljára módosított:
Nos, érdekes dolognak voltam a szemtanúja megint. Leálltam a catappa x cseppekkel, mivel túl nyugodtak pár napja a garnélák. Lehet az időjárás közrejátszik náluk is, nem tudom. Tegnap betettem egy kis catappa kérget azért nekik, tudom ez így most viccesen hangzik :) De szeretik és készülök a kis garnélákra is. Enni se kaptak tegnap, ma bedobtam 1 szem JBL Novo Prawn garnélatápot. És itt láttam, amit ritkán láthat az ember, aki garnélát tart. Ugye bár nemrég írtam, hogy a scutariella japosa ismét felütötte a fejét sajnos. Nem vészesen, egy darabról van szó, de az ragaszkodó nagyon. Kezelni nem fogom, majd csak amikor muszáj lesz, már ha muszáj lesz. Nos a garnéláim összeverekedtek azon az egy szem eledelen, látszik 1 napja nem kaptak enni, illetve felélénkültek a cseppek elhagyása után. Verekedés után eltűnt az élősködő, leverte a másik róla.
És akkor mutatom képekkel, ahogy általában szoktam.

35.jpg

39.jpg

42.jpg
 
Nos, érdekes dolognak voltam a szemtanúja megint. Leálltam a catappa x cseppekkel, mivel túl nyugodtak pár napja a garnélák. Lehet az időjárás közrejátszik náluk is, nem tudom. Tegnap betettem egy kis catappa kérget azért nekik, tudom ez így most viccesen hangzik :) De szeretik és készülök a kis garnélákra is. Enni se kaptak tegnap, ma bedobtam 1 szem JBL Novo Prawn garnélatápot. És itt láttam, amit ritkán láthat az ember, aki garnélát tart. Ugye bár nemrég írtam, hogy a scutariella japosa ismét felütötte a fejét sajnos. Nem vészesen, egy darabról van szó, de az ragaszkodó nagyon. Kezelni nem fogom, majd csak amikor muszáj lesz, már ha muszáj lesz. Nos a garnéláim összeverekedtek azon az egy szem eledelen, látszik 1 napja nem kaptak enni, illetve felélénkültek a cseppek elhagyása után. Verekedés után eltűnt az élősködő, leverte a másik róla.
És akkor mutatom képekkel, ahogy általában szoktam.

View attachment 51550

View attachment 51551

View attachment 51552

Vagy a másik a tabletta helyett a férget szerezte meg!:ROFLMAO:
 
Sajnos nem örülhetsz még. A Scuteriella ugyanis amikor kifejlődik, akkor mászik a garnélák fejére(addig a kopoltyújánál van), majd arról 'leugrik' és a talajon keres másik gazdaállatot, vagy egyszerűen csak átmászik az egyikről a másikra. Ha veszélyben érzi magát, akkor is a talajra menekül - pl. amint sós víz éri, leveti magát - de utána a talajról ismét feljuthat egy újabb gazdaállatra. Ezért is kell az egész akváriumot kezelni ha megjelennek.
 
Back
Oldal tetejére