• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Köszönöm! Ha nincsenek növényeim, csak garnélák, akkor is javasolt a külső szűrő?
Ha minél keveseb munkátol meg akarsz szabadulni akkor mindenképp . Ha csak garnélák vannak benne akár fél év vagy mégtöbb ideig nem is kell piszkálni a szűrőt . Egy közeli barátom 2 év után szedte szét a szűrőt persze az már kicsit sok volt , mert mondta hogy takaritás után cunami volt a aksiban .
Egy Eheim 2424 es szűrő vel eset meg ez a eset 😊
 
Sziasztok !
Van egy kis nano akváriumom,red cherry garnélákkal. Próbálom szelektálni a kevésbé színeseket,és most ott tartok,hogy már a legtöbb sakura, vagy red fire.
Néha veszek kereskedésben ha látok szép pirosat "vérfrissítésnek".
Tegnap is sikerült venni 2 szép Sakurát. Ma vettem észre,hogy az egyik petés,és már szemek is vannak.
Itt jön a kérdés.
Az akkváriumban ahonnét kivette,voltak fekete,sárga,kék,színtelen garnélák is. Itt most akkor fenn áll a veszély ,hogy vadas,vagy más színű garnélák kelnek ki?
Nem szeretném ha "elvadasodna "amit eddig elértem. :(
Köszönöm a válaszokat.
 
Sziasztok !
Van egy kis nano akváriumom,red cherry garnélákkal. Próbálom szelektálni a kevésbé színeseket,és most ott tartok,hogy már a legtöbb sakura, vagy red fire.
Néha veszek kereskedésben ha látok szép pirosat "vérfrissítésnek".
Tegnap is sikerült venni 2 szép Sakurát. Ma vettem észre,hogy az egyik petés,és már szemek is vannak.
Itt jön a kérdés.
Az akkváriumban ahonnét kivette,voltak fekete,sárga,kék,színtelen garnélák is. Itt most akkor fenn áll a veszély ,hogy vadas,vagy más színű garnélák kelnek ki?
Nem szeretném ha "elvadasodna "amit eddig elértem. :(
Köszönöm a válaszokat.
Szia,
nagy a valószínűsége hogy össze ívtak.
 
Sziasztok !
Van egy kis nano akváriumom,red cherry garnélákkal. Próbálom szelektálni a kevésbé színeseket,és most ott tartok,hogy már a legtöbb sakura, vagy red fire.
Néha veszek kereskedésben ha látok szép pirosat "vérfrissítésnek".
Tegnap is sikerült venni 2 szép Sakurát. Ma vettem észre,hogy az egyik petés,és már szemek is vannak.
Itt jön a kérdés.
Az akkváriumban ahonnét kivette,voltak fekete,sárga,kék,színtelen garnélák is. Itt most akkor fenn áll a veszély ,hogy vadas,vagy más színű garnélák kelnek ki?
Nem szeretném ha "elvadasodna "amit eddig elértem. :(
Köszönöm a válaszokat.
Nem tudhatod, kivel párosodott a piros nőstény. Az is lehet, hogy szerencséd lesz. Ha mégsem, nem fognak rögtön vadas utódok születni. Valószínűleg inkább átlátszóbbak, kevésbé színesek. Ráérsz szelektálni, amikor már megszülettek a kis garnélák. Ahogy @Pityke85 is javasolta, még az ivarérettségük elérése előtt érdemes kivenni a színhibás példányokat, hogy ne romoljon le az állomány.
Egy ilyen vérfrissítésnek akkor van értelme, ha direkt az új garnélákat szaporítod. Ha csak beteszed őket a többi közé, nem biztos, hogy az ő utódaik fognak elszaporodni.
 
Nem tudhatod, kivel párosodott a piros nőstény. Az is lehet, hogy szerencséd lesz. Ha mégsem, nem fognak rögtön vadas utódok születni. Valószínűleg inkább átlátszóbbak, kevésbé színesek. Ráérsz szelektálni, amikor már megszülettek a kis garnélák. Ahogy @Pityke85 is javasolta, még az ivarérettségük elérése előtt érdemes kivenni a színhibás példányokat, hogy ne romoljon le az állomány.
Egy ilyen vérfrissítésnek akkor van értelme, ha direkt az új garnélákat szaporítod. Ha csak beteszed őket a többi közé, nem biztos, hogy az ő utódaik fognak elszaporodni.
Köszönöm a választ. Akkor beltenyészettel nem romlik a garnélák "minősége" ?
 
Köszönöm a választ. Akkor beltenyészettel nem romlik a garnélák "minősége" ?
Biztos, hogy hosszú távon romlik, de kevésbé érzékenyek rá, mint a gerinces állatok. A különböző színváltozatok kitenyésztéséhez is célzott beltenyésztést használtak.
Valószínűnek tartom, hogy ha veszel máshonnan garnélákat, azok is közeli rokonságban állnak a te garnéláiddal, tehát nem növelik jelentős mértékben az állományod genetikai változatosságát.
Azt az előbb kifelejtettem, hogy nagy fekete pont az olyan kereskedőnek aki egy helyen tartja a különböző színű garnélákat.
 
Biztos, hogy hosszú távon romlik, de kevésbé érzékenyek rá, mint a gerinces állatok. A különböző színváltozatok kitenyésztéséhez is célzott beltenyésztést használtak.
Valószínűnek tartom, hogy ha veszel máshonnan garnélákat, azok is közeli rokonságban állnak a te garnéláiddal, tehát nem növelik jelentős mértékben az állományod genetikai változatosságát.
Azt az előbb kifelejtettem, hogy nagy fekete pont az olyan kereskedőnek aki egy helyen tartja a különböző színű garnélákat.
Köszönöm !
Ja,sajnos nem tudtam ellenálni,mert ritka gyönyörű piros volt !
Akkor mostanában nem veszek. Jelenleg 3 petés :) ,így is lesz mit szelektálni ! :)
 
Egy hozzáértő, lelkiismeretes kereskedő ügyelhetne erre is :)
Vagy nem hozzáértő, vagy kereskedő(kalmárszellem). Ha a vásárló megveszi a színeseket és összevadasodik, akkor elad neki újabb színeseket. Elég sokáig el lehet játszani ezt a tudatlan impulzusállattartókkal. Épp csak addig van fenntartva a vásárlás, amíg meg nem unja a hobbit. A magunkfajta csendesőrült ritkábban vásárol náluk, nem tényező. 🤷‍♂️
 
Egy hozzáértő, lelkiismeretes kereskedő ügyelhetne erre is :)
Hát bezony. Kevés az ilyen.
Vagy nem hozzáértő, vagy kereskedő(kalmárszellem). Ha a vásárló megveszi a színeseket és összevadasodik, akkor elad neki újabb színeseket. Elég sokáig el lehet játszani ezt a tudatlan impulzusállattartókkal. Épp csak addig van fenntartva a vásárlás, amíg meg nem unja a hobbit. A magunkfajta csendesőrült ritkábban vásárol náluk, nem tényező. 🤷‍♂️
Jó meglátás
 
Sziasztok,
A naplózott nanoba (kb. ADA mini M méret) szeretnék egy Eheim Classic 150-re valami esztétikus nyomóágat.
Dooa stream pipe ARC-ot néztem, ez vajon jó lehet vagy túl nagy lesz a sodrás és legyen inkább ORB?
Valószínű úgy lenne elhelyezve, hogy bal elöl az "etető terület" felett jönne be a nyomóág, és bal hátul menne ki a szívóág, így a nyomóág alatt lenne egy kis alacsony sodrású zóna, ahol nem is baj ha összegyűlik a trutyi, mert a homokról könnyen le tudom szívni vízcserénél.
 
Sziasztok!

Újra építettem az akváriumot 2022.01.29-én. Van kb 50db CRS garnélám, illetve pár hal ami most egy 10 literes kis hordóban pihen.
Mit gondoltok mikor rakhatom őket vissza az akváriumba legkorábban?

A szűrő egy bejáratott szűrő ami 1 óra alatt 12-szer forgatja meg az akvárium vízét. Full Ozmó víz visszasózva KG+-al.
Talaj Tropica.

Köszi!
 
Sziasztok!

Újra építettem az akváriumot 2022.01.29-én. Van kb 50db CRS garnélám, illetve pár hal ami most egy 10 literes kis hordóban pihen.
Mit gondoltok mikor rakhatom őket vissza az akváriumba legkorábban?

A szűrő egy bejáratott szűrő ami 1 óra alatt 12-szer forgatja meg az akvárium vízét. Full Ozmó víz visszasózva KG+-al.
Talaj Tropica.

Köszi!
2-3 hét
 
Back
Oldal tetejére