• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

"A légnemű halmazállapotú vegyület normál légköri nyomás (1 bar) alatt ‒78,5 °C-on fagy meg, a folyékony halmazállapot kihagyásával. 5,1 barnál nagyobb nyomáson előállítható viszont folyékony szén-dioxid is. A gázpalackokban is ilyen állapotban tárolják."
Nehezen hibáztatható bárki is ezért az elnevezésért, amíg a GA meg a webshop link moderálva is így rakja fel a cuccot. Meg kb. mindenki.
 
Én pedig most végtelenül eltévedtem ebben a fórumban.
Most akkor nagy nyomásu palackos co2rol van szó(ami a nyomás függvényében folyékony halmazállapotú) vagy folyékony-folyékony "co2" röl (pl easyLife easyCarbo) ???
Így már végképp nem érte meg szétoffolni ezt a topicot 🤣 :X3: szerintem egyértelműen carbora gondolt mindenki. bocs mégegyszer.
 
Én nem trollkodni akartam. A folyékony co2 alatt gobdoltam h vmi carbo-szerűség van, de gondoltqm tévedhetek is. Azt se tudtam, hogy ez vmi félhivatalos név neki. Annyit akartqm mondani - nem tapasztalatból - hogy nem hiszem, hogy fotoszintezisben bármit is segítene. (Mert nem co2, amiből nem csak a c, hanem az o is kell a fotoszintezishez)
 
Én nem trollkodni akartam. A folyékony co2 alatt gobdoltam h vmi carbo-szerűség van, de gondoltqm tévedhetek is. Azt se tudtam, hogy ez vmi félhivatalos név neki. Annyit akartqm mondani - nem tapasztalatból - hogy nem hiszem, hogy fotoszintezisben bármit is segítene. (Mert nem co2, amiből nem csak a c, hanem az o is kell a fotoszintezishez)
Akkor félreértettünk. :) Itt egy példa a GA oldaláról: https://greenaqua.hu/hu/easy-carbo-a-folyekony-co2-500-ml.html A durva, hogy a terméken is rajta van, hogy CO2.

Neten láttam pár videót, amiben kísérleteztek vele, s nem volt igazán nagy különbség a carbo vagy nem carbo között. Sőt, a tablettás CO2-re is csinált MJ egyet, s az sem nagyon adott hozzá a dologhoz (leszámítva a rossz oldódás problémáit).

Disclaimer: a kis kockához szoktam egy kis excelt adni mindezek ellenére, merthát van, meg mit lehet azt tudni. :D De ott van CO2 is.
 
"A légnemű halmazállapotú vegyület normál légköri nyomás (1 bar) alatt ‒78,5 °C-on fagy meg, a folyékony halmazállapot kihagyásával. 5,1 barnál nagyobb nyomáson előállítható viszont folyékony szén-dioxid is. A gázpalackokban is ilyen állapotban tárolják."
-Khm... Mint az közismert.
-Mint az közismert? Safranek, maga gúnyolódik velem. Jöjjön csak közelebb...
Macskfin2.jpg
 

Dennerle Scaper's Tank Opti-White akvárium 35l

Ez lenne a választott akvárium csak garnéla lenne benne. Milyen belső vagy akasztós szűrőt javasolnátok hozzá, ha csak neocaridina garnéla lesz benne?
 
Neocaridina bármilyen talajon remekül elvan, még sima dekorhomokon vagy sóderen is.
Egy kis külső szűrő a te életed is megkönnyítené.
Eheim exp.150 spinnel.
 
Neocaridina bármilyen talajon remekül elvan, még sima dekorhomokon vagy sóderen is.
Egy kis külső szűrő a te életed is megkönnyítené.
Eheim exp.150 spinnel.
nekem a 30 literesen nagyon bevált eddig az oase filtosmart60 is :) mindkettő jó választás, amelyiket kedvezőbben megtudod venni azt válazd szerintem :)
 

Dennerle Scaper's Tank Opti-White akvárium 35l

Ez lenne a választott akvárium csak garnéla lenne benne. Milyen belső vagy akasztós szűrőt javasolnátok hozzá, ha csak neocaridina garnéla lesz benne?
Talaj szinte teljesen mind1, szűrőnél ha rám hallgatsz akkor már most egy külsőbe invesztálsz mintsem egy belsőbe, mert kb 1 év után ugyis lecseréled külsőre :) így legalább spórolsz és több helyed is marad az akvában :)
 
Talaj szinte teljesen mind1, szűrőnél ha rám hallgatsz akkor már most egy külsőbe invesztálsz mintsem egy belsőbe, mert kb 1 év után ugyis lecseréled külsőre :) így legalább spórolsz és több helyed is marad az akvában :)
Ez igy igaz !
Nálam is a legg kissebb aksiban is kűlső dolgozik . 30 literes Dennerle-ben egy 2211 es Eheim . Egy közeli barátom mindig mondta , hogy nem érti miért van minden akváriumomban kűlsőszűrő .
Most ő is csereli a belső és akasztos szűrőket kűlsőre . 😁
 
Köszönöm! Ha nincsenek növényeim, csak garnélák, akkor is javasolt a külső szűrő?
Sziasztok,

eladó egy Oase FiltoSmart 60 szűrő.

Mindent adok hozzá, egyedül a szűrőszivacs nincs meg, mert matrixxal volt megtöltve mind a 2 oldal. (illetve a hozzá kapott csöveket nyílván méretre vágtam a saját akvámhoz, így az valószínűleg nem lesz jó, de azért adom azt is... :D)
Adom hozzá a házilag barkácsolt "vezető csövet" is, hogy könnyebben lehessen használni, ha teljesen matrixxal van feltöltve.
Tavasszal vettem a GA-ba, valószínűleg voltam olyan hülye, hogy kidobtam a garanciát róla (bár nem tudom, hogy utólag beszerezhető-e). Hibájáról nem tudok, megvan az utódja, azért adom el.
Helyileg IX. ker., ár: 10.000 Ft.
elég jó álapotúnak tűnik, ha gondolod keresd meg az eladót, nekem bevált ez a model :)
 
Back
Oldal tetejére