• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Jalos

Főkertész
Rendben, köszönöm ebben az esetben megpróbálok a lehető legkisebb hala választani.
Nekem Brigitte-k elég bejöttek (és van mellettük garnéla szaporulat), de a Kubotai rasborák mellett is nő az állomány. Én brigitte párti vagyok :). Ráadásul a 30l-be Ők még esetleg éppen beleférnek.

Claddagh

Kertész segéd
Használ valaki Ebi Gold Shrimp Soil-t garnikhoz? Új akvárium indításnál ugyanúgy megy a vízcsere mint az Amazonia talajnál az első két hétben?Másnál is így porol? Tegnapról mára letisztult, de nem érdemes utólag ültetgetni mert gyorsan felkavarodik.

Használ valaki Ebi Gold Shrimp Soil-t garnikhoz? Új akvárium indításnál ugyanúgy megy a vízcsere mint az Amazonia talajnál az első két hétben?Másnál is így porol? Tegnapról mára letisztult, de nem érdemes utólag ültetgetni mert gyorsan felkavarodik.
A talaj nem termel amóniát!
Azonnal betelepíthető az akvárium garnélákkal!

kopygege

Kertész szaki
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vajon miért nem süllyed le a forrázott spenótlevél? Direkt termesztem és ahogy szengyo írja a blogjában, kb. másfél percre betettem forrásban lévő vízbe, majd lehűtve beraktam az akváriumba. Kb. két óra után már vagy 10-en csimpaszkodnak rajta, de még így sem süllyed le. Előre is köszönöm a tapasztalatokat, ötleteket ezzel kapcsolatban.

Versenycsiga

Főkertész
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vajon miért nem süllyed le a forrázott spenótlevél? Direkt termesztem és ahogy szengyo írja a blogjában, kb. másfél percre betettem forrásban lévő vízbe, majd lehűtve beraktam az akváriumba. Kb. két óra után már vagy 10-en csimpaszkodnak rajta, de még így sem süllyed le. Előre is köszönöm a tapasztalatokat, ötleteket ezzel kapcsolatban.
Ugyan spenóttal még épp nem próbáltam, de talán egy kicsit tovább kell főzni. Kísérletezd ki szerintem. Pl elzárod a gázt egy pár másodpercig és látod hogy lebeg-e még. Az ubival sokat szórakoztam én is :) (ott mondjuk az optimális puhaság miatt)

Spexxy

Főkertész
Sziasztok!

Szia!

Próbáld meg csipesszel lefelé nyomni a talaj felé a spenótot! Nekem ilyenkor már magától leszáll az aljzatra.
Ha így sem megy, akkor hagyd a forró vízben kb. 10-15 percig. Én a vízforralóval leöntöm, és kb. ennyi időt még áll, mielőtt berakom a medencékbe.

kopygege

Kertész szaki
Szia!

Próbáld meg csipesszel lefelé nyomni a talaj felé a spenótot! Nekem ilyenkor már magától leszáll az aljzatra.
Ha így sem megy, akkor hagyd a forró vízben kb. 10-15 percig. Én a vízforralóval leöntöm, és kb. ennyi időt még áll, mielőtt berakom a medencékbe.
Köszönöm a javaslatokat!
Lehet, hogy butaság, de azért nem mertem hosszabban forralni, hogy minél több hasznos anyag benne maradjon, de sajnos ehhez nem értek, és lehet, hogy már másfél perc forralástól is kimennek belőle a "vitaminok"...

Verhó

VIP kertész
Sziasztok!

Szia!

Fogpiszkálóval, szendvicspálcikával, bambusznyárssal le tudod szúrni az aljzatra.

Oldal tetejére