• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Ha csiga ellen akarsz rakni valamit, akkor helena.

Bár többen írják facebookon hogy szerintük elkapja a kis garnikat, én soha nem láttam ilyen esetet, pedig mindegyik garnis akvámban van helena...
Igazából a kis cérna szerű lények ellen,és a pajzstetűhöz hasonló lények ellen tettem be a botiát.Minkettő az akvárium falán van.
Úgy látom,hogy 4-5 nap után semmi változás,ugyan úgy ott vannak.
 
Egy oldalon olvastam, ahol Catappa fakérget árulnak, hogy ezt a fajta kéreget 5-10 percig forralni kell mielőtt az akváriumba tesszük. Ennek van alapja? Kinek mi a tapasztalata?
 
Üdv,

Nem tudom, jó topikban kérdezem-e, de Bolíviai törpesügér bánthatja a garnélákat? Amano-k és Red cherry-k vannak. Gondolkodom egy bolíviai pár beszerzésén, és ezt is meg azt is olvastam már a gafnélákhoz fűződő viszonyukról, a megeszik őket és a rájuk se bagóznak között 😁

Köszi!
 
Üdv,

Nem tudom, jó topikban kérdezem-e, de Bolíviai törpesügér bánthatja a garnélákat? Amano-k és Red cherry-k vannak. Gondolkodom egy bolíviai pár beszerzésén, és ezt is meg azt is olvastam már a gafnélákhoz fűződő viszonyukról, a megeszik őket és a rájuk se bagóznak között 😁

Köszi!

Igen, megeszi őket.
 
Sziasztok! Valaki használ valami bacikultúrát biofilm szaporodásához? Megéri beruházni egy ilyen anyagért vagy nem tesz annyit a dologhoz?
 
Sziasztok! Valaki használ valami bacikultúrát biofilm szaporodásához? Megéri beruházni egy ilyen anyagért vagy nem tesz annyit a dologhoz?

Én sosem használtam még, de mondjuk nem is használok potenciális "sterilizálószereket" (H2O2, Carbo stb) az akváriumban.... Szóval lehet nélkülük is, de nem kizárt, hogy bizonyos esetekben tényleg jók valamire.
 
Sziasztok!

CBS vagy CRS mellett használ valaki Seachem Flourish Excel-t? Egy 54 literes aksiba kb napi 1 ml működőképes lehet valamennyi hozzászoktatási idő után??
 
Sziasztok!

CBS vagy CRS mellett használ valaki Seachem Flourish Excel-t? Egy 54 literes aksiba kb napi 1 ml működőképes lehet valamennyi hozzászoktatási idő után??
Én 100 literesbe szoktam 2-3 naponta úgy egyharmad kupaknyit önteni. Amanok meg rc-k vannak, semmi bajuk, utóbbiak szaporodnak is.
 
Én 100 literesbe szoktam 2-3 naponta úgy egyharmad kupaknyit önteni. Amanok meg rc-k vannak, semmi bajuk, utóbbiak szaporodnak is.
Egy kevés carbot most én is teszek a vízbe, de most Red rilik vannak az akváriumban. Szeretnék egy CBS csapatot is beszerezni és nézem hogy a Flourish Excel jobb folyékony Co2 forrásnak tűnik a carbonál. Csak nem tudom hogy a CBS és a Flourish Excel összeférnek e.
 
Sziasztok!

54 literes high-tech növényes akváriumba 10 db nano hal mellé hány darab garnélát javasoltok maximum? (amano + 1 bármilyen másik fajta eloszlásban)

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Az akváriumaim minden esetben teljesen ozmó(ro) vízzel használom. Most SaltyShrimp Mineral GH+-al sózom vissza a megfelelő TDS értékre a vizet.

Nemsokára szeretnék CRS garnélákat tartani és azt szeretném kideríteni, hogy melyik termék a legmegfelelőbb a visszasózásra. Nektek mi jött be eddig a legjobban?
 
Sziasztok!

Az akváriumaim minden esetben teljesen ozmó(ro) vízzel használom. Most SaltyShrimp Mineral GH+-al sózom vissza a megfelelő TDS értékre a vizet.

Nemsokára szeretnék CRS garnélákat tartani és azt szeretném kideríteni, hogy melyik termék a legmegfelelőbb a visszasózásra. Nektek mi jött be eddig a legjobban?
A GA-s is hibátlan! nem tudok ellene semmit semmondani!
 
Back
Oldal tetejére