• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Szűrő nem szívta be őket, én is jártam így hiába garnéla védelem, takarításnál vettem őket észre, bajuk nem lett :)
Szivacs matten. Elvileg nem lehet ( mondjuk a TM20-as szivacs lukjaiba simán beférnek az újszülöttek, de szerintem ki is tudnak jönni )
 
nálam a 2heti vízcsere nem vált be heti 20-30%ot cserélek 35literben! dehát ezt tudjuk kinek mi...

Én meg 3-4 hetente 30%-ot... :)
Igaz 50-80 lityi közötti akvák.

Egyébként ha a kicsit eltűnnek (de már csak miután elúsztak, szóval a petéket nem dobja el a nőstény), de folymatosan vannak petés nőstények, akkor ott a vízminőséggel nem kellene hogy gond legyen.

Milyen sűrűn adagolsz bacter AE-t?
Milyen sűrűn etetsz?
 
Én meg 3-4 hetente 30%-ot... :)
Igaz 50-80 lityi közötti akvák.

Egyébként ha a kicsit eltűnnek (de már csak miután elúsztak, szóval a petéket nem dobja el a nőstény), de folymatosan vannak petés nőstények, akkor ott a vízminőséggel nem kellene hogy gond legyen.

Milyen sűrűn adagolsz bacter AE-t?
Milyen sűrűn etetsz?
2-3 naponta bacter AE
minden nap valami a nagyoknak ( mindenféle váltogatva ) + Dennerle Shrimp King baby keverve Shirakura Chi Ebi -vel a kicsiknek
 
Sziasztok!

Lassan itt lesz az ideje az akváriumom újraépítésének.
Több sikertelen próbálkozásom is volt korábban CRS illetve Taiwan Garnéla tartással kapcsolatban.
Most szeretnék újra belevágni és ebben kérem a segítségeteket.
Co2 mindenképpen lesz, hiszen növényes akváriumról van szó.
A Seachem Matrix szűrőanyagot kicserélem ADA Bio Rio -ra, így ezzel is savanyítom a vizet.
Legfőképpen az érdekelne, hogy melyik az a talaj amellyel megfelelő PH értéket tudok elérni a fent említett két fajta garnéla tartásához.
 
Sziasztok!

Lassan itt lesz az ideje az akváriumom újraépítésének.
Több sikertelen próbálkozásom is volt korábban CRS illetve Taiwan Garnéla tartással kapcsolatban.
Most szeretnék újra belevágni és ebben kérem a segítségeteket.
Co2 mindenképpen lesz, hiszen növényes akváriumról van szó.
A Seachem Matrix szűrőanyagot kicserélem ADA Bio Rio -ra, így ezzel is savanyítom a vizet.
Legfőképpen az érdekelne, hogy melyik az a talaj amellyel megfelelő PH értéket tudok elérni a fent említett két fajta garnéla tartásához.
Szia.
Én azon a véleményen vagyok hogy, ha kényesebb garnélákat szeretnél tartani, akkor nekik rendezd be az akvát,és néz hozzá való növényeket (azért van miből válagatni).
Co2 nem kell garnélásba,ha jó a talaj,és a vizet beállítod rendesen.
 
2-3 naponta bacter AE
minden nap valami a nagyoknak ( mindenféle váltogatva ) + Dennerle Shrimp King baby keverve Shirakura Chi Ebi -vel a kicsiknek

Sok.

Bacter AE mehet kétnaponta, és azokon a napokon amikor nem egy AE, mehet valami egyéb eleség. Módjával.

A garnéla bébikaja talán a leginkább megterhelő a vízminőségre nézvést, azzal csínján.
 
Sziasztok!A botia - egész pontosan pakisztáni díszcsík - veszélyes a garnélákra?Csak amanok vannak jelenleg.
Erre vonatkozólag nem találtam semmit.
Elfeledkeztem róla,hogy viszonylag nagyra nő,kb 10-15 cm.Kis redek bele fognak férni a szájába.
Békés halnak írják,minden evő,csiga evő természete miatt tettem be.
 
Sziasztok!A botia - egész pontosan pakisztáni díszcsík - veszélyes a garnélákra?Csak amanok vannak jelenleg.
Erre vonatkozólag nem találtam semmit.
Elfeledkeztem róla,hogy viszonylag nagyra nő,kb 10-15 cm.Kis redek bele fognak férni a szájába.
Békés halnak írják,minden evő,csiga evő természete miatt tettem be.
Nekem 2 is van és előszeretetel kapdosta a garnikat, főleg vedlési időszakban. Így nagyon kell figyelni hogy mindig kapjanak eleséget. Ha látványosan túrja az aljzatot és hirtelen le fel úszkál akkor nagyon éhes :) ha talál kaját a garnélák biztonságban vannak.
 
Back
Oldal tetejére