• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sziasztok.......régi vágyam a garnélatartás, de eddig a halas akvámban olyan halak voltak, amelyek megették volna őket. Most azonban újítottam.....10 ékfoltos razbóra és 15 neonhal mellé gondoltam, hogy tarthatnék....mi a véleményetek....veszélyben lennének ilyen halak mellett?
 
Sziasztok.......régi vágyam a garnélatartás, de eddig a halas akvámban olyan halak voltak, amelyek megették volna őket. Most azonban újítottam.....10 ékfoltos razbóra és 15 neonhal mellé gondoltam, hogy tarthatnék....mi a véleményetek....veszélyben lennének ilyen halak mellett?
Hat szaporulatra ne szamits... :)
 
Sziasztok!
Egy komoly kérdésem lenne egy 45 literes növényes aki, eheim 2213 as szűrő ,30w 6500k fény, TF tápok macro-mickro. az akiban van kb 60darab Red chery úgy kaptam őket több részletben gyönyörűek, pirosak van hím, nőstény elhullás nincs. Miért nem szaporodnak? Sosem látok petést vagy kis garnélát. A viz RO/csap víz 10alatti keménység. kapnak JBL Novo Prawn kaját ami garniknak van (igen szeretik). Tehát még egyszer mit a baj miért nem szaporodnak?
 

Attachments

  • 20190123_184824.jpg
    20190123_184824.jpg
    287.3 KB · Megtekintések: 42
  • 20190129_202152.jpg
    20190129_202152.jpg
    249.2 KB · Megtekintések: 44
  • 20190129_202423.jpg
    20190129_202423.jpg
    236 KB · Megtekintések: 41
  • 20190129_202617.jpg
    20190129_202617.jpg
    281.2 KB · Megtekintések: 40
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy komoly kérdésem lenne egy 45 literes növényes aki, eheim 2213 as szűrő ,30w 6500k fény, TF tápok macro-mickro. az akiban van kb 60darab Red chery úgy kaptam őket több részletben gyönyörűek, pirosak van hím, nőstény elhullás nincs. Miért nem szaporodnak? Sosem látok petést vagy kis garnélát. A viz RO/csap víz 10alatti keménység. kapnak JBL Novo Prawn kaját ami garniknak van (igen szeretik). Tehát még egyszer mit a baj miért nem szaporodnak?

Szia!

Mennyi ideje vannak nálad? Ők is tartanak néha pihenőt, ez általában a téli időszakra esik.
 
Üveg befolyót szeretnék a garnis akváriumba, de nem tetszenek ezek a fémhálós megoldások, hogy ne szívja be őket. Van valami más megoldás, esetleg olyan üveg amihez nem kell külön védelem?
 
Üveg befolyót szeretnék a garnis akváriumba, de nem tetszenek ezek a fémhálós megoldások, hogy ne szívja be őket. Van valami más megoldás, esetleg olyan üveg amihez nem kell külön védelem?

Olyan üveg befolyó, amibe a garnélák nem férnek bele, legjobb tudomásom szerint nincs.

Fémháló helyett használhatsz fehér szúnyoghálót, melyet némi növényzettel eltakarhatsz. /Hozzáteszem, hogy ez igen hamar elkoszolódik, ezért az elvárt teljesítmény megtartása érdekében rendszeresen tisztítani kell./

Vannak, akik a csövet egy üreges fába/bambuszba erőszakolják, azt mohásítják, így nem látszódik semmilyen garnélavédelem.
 
Olyan üveg befolyó, amibe a garnélák nem férnek bele, legjobb tudomásom szerint nincs.

Fémháló helyett használhatsz fehér szúnyoghálót, melyet némi növényzettel eltakarhatsz. /Hozzáteszem, hogy ez igen hamar elkoszolódik, ezért az elvárt teljesítmény megtartása érdekében rendszeresen tisztítani kell./

Vannak, akik a csövet egy üreges fába/bambuszba erőszakolják, azt mohásítják, így nem látszódik semmilyen garnélavédelem.
Köszi az infót, akkor majd kifundálok valamit hogy mi legyen :)
 
A szépia adagolás, nem nk függő. Nyugodtan adhatod, bármikor. Gondolom caridináknak adnád, mert a neo-k eleve csapvízben vannak.
 
Tanácsokat, ötleteket várok.
Van egy 40-es PRL-CRS garniknak. Pinyóban van víz max 23 C' PH 6,4-6,5 stabil. TDS 150. talaj Amazonia light
A felnőttek szépen elvannak, elhullás egyáltalán nem volt, sőt az elején még 3 db 2-3 mm-es kicsi is szépen felnőtt. ( ezeket a kezdő csapattal kaptam )
Minden nőstény bepetésedett, valószínűleg ki is hordta, de alig marad meg kicsi. 1-2 naposan nagyítóval még látok többet aztán elkopnak???
Minden általam ismert és beszerezhető mannát kapnak ( spenót, csallán, catapa levelek, Bacter AE, Dennerle baby, Shirakura Chi Ebi, Dennerle Mineral, Mineral junkie pearls... ) Mit adhatnék még nekik vagy a vízzel lehet gond?
 
Back
Oldal tetejére