• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sziasztok!
Áramlást mennyire szeretik az RC-k?
Főleg azt olvastam, hogy nem szeretik, ennek ellenére legszívesebben áramlás ellen úsznak illetve futnak az akvárium falán... :)

Betta hímmel jól látom, hogy változóak a tapasztalatok? Nálam általában nem is foglalkozik velük, vagy csak méregeti őket, néha viszont bekergeti őket a növények közé. Várom a további véleményeket, tanácsokat...
 
Sziasztok! Nálam vörös neonok és sakurák beszerzése került szóba. A fa alatt lenne a garniknak egy zeg-zugosabb rész. Így meg lennének együtt? Nem akarok eledelt csinálni belőlük...mondjuk az össze-vissza, szakavatatlan szaporítást és a belterjes túlszaporodást én sem támogatom.
 
Sziasztok! Nálam vörös neonok és sakurák beszerzése került szóba. A fa alatt lenne a garniknak egy zeg-zugosabb rész. Így meg lennének együtt? Nem akarok eledelt csinálni belőlük...mondjuk az össze-vissza, szakavatatlan szaporítást és a belterjes túlszaporodást én sem támogatom.

Szia!
Lehet együtt tartani őket. A vörös neonok csak a szájukon beférő garnélákra jelentenek veszélyt. Az ilyen kicsi garnélák meg amúgy is bujkálnak mohában, növények alatt. Tehát számíthatsz szaporulatra is.
 
Üdv!

Nekem RC-im vannak,kb 30db egy 64L-es akviban.Beraktam melléjük egy csapat (15db) neont,és egy ancit.Most annyit veszek észre hogy bujkálnak a garnélák,de különösebb gond egyenlőre nem volt.Valamelyik hal jelenthet veszélyt a garnikra nézve?
 
Üdv!

Nekem RC-im vannak,kb 30db egy 64L-es akviban.Beraktam melléjük egy csapat (15db) neont,és egy ancit.Most annyit veszek észre hogy bujkálnak a garnélák,de különösebb gond egyenlőre nem volt.Valamelyik hal jelenthet veszélyt a garnikra nézve?


Szia!
Meg kell szokják a halakat. Az anci és a neonok se nagyon valók 64 literbe, de a nagyobb garnélákra nem jelentenek veszélyt. Csak vörös neonnal van tapasztalatom, azok mindent levadásznak ami befér a szájukon, így csak az óvatlan garnéla ivadékokat ritkítják.
 
Szia!
Meg kell szokják a halakat. Az anci és a neonok se nagyon valók 64 literbe, de a nagyobb garnélákra nem jelentenek veszélyt. Csak vörös neonnal van tapasztalatom, azok mindent levadásznak ami befér a szájukon, így csak az óvatlan garnéla ivadékokat ritkítják.


Köszönöm!tervezek egy nagyobb akit,bár már lassan 2 éve 64L-ben vannak és még nem panaszkodtak :D
Így legalább akkor csak az erős és ügyes garnélák maradnak meg :)
 
sziasztok,

úgy néz ki MacGyvert játszanak velem az amanóim, szombaton vettem 5 darabot mára már csak 2 van az akiban. lehetséges egyáltalán ezeket nyitott tetejű akiban tartani? jelenleg olyan 3 cm van a víz és az üveg teteje között
 
sziasztok,

úgy néz ki MacGyvert játszanak velem az amanóim, szombaton vettem 5 darabot mára már csak 2 van az akiban. lehetséges egyáltalán ezeket nyitott tetejű akiban tartani? jelenleg olyan 3 cm van a víz és az üveg teteje között


Persze, lehet őket tartani nyitott akváriumban is. Ha kimásznak, valami nem tetszik nekik a vízben.
 
a kis szemetek valahogy kikommandóztak, szerintem amúgy a red moor fán akcióztak ki, mert kilóg egy ág az akiból. most visszahajlítottam a víz alá, meg kicsit szívtam le a vízből. meglátjuk, aztán ha megmaradnak hétvégéig akkor veszek még 3at.
 
Persze, lehet őket tartani nyitott akváriumban is. Ha kimásznak, valami nem tetszik nekik a vízben.
Ha van rá lehetőséged, teszteld a vizet. Mekkora az akvárium? Mikor indítottad? Van benne más élőlény? Beszoktatással kerültek az akváriumba? Történt valami a "szökés" előtt?
És végül: nem csak arról van szó, hogy elbújtak??
 
Na erre én is kiváncsi lennék nekem is volt 20 db 90%-os rc-m és mára semmi nincs belőle.Sztetek?
Vagy megették őket, vagy megszöktek.
Van aki eleségnek nézhette őket?
(Egyébként napok óta én is csak a felét látom az enyéimnek, de optimista vagyok: ha ez a fele láthatóan jól van, a többi valószínűleg csak kommandózik a bokrok mélyén.)
 
Sziasztok
Kb 1 hónapja vettem 1 pár garnélát!
Az egyik hasán láthatóak voltak már a peték!
Sajnos a pár már nincs meg, volt egy kis gond a szűrővel és beszívta őket, de most az akváriumban kutatva, találtam 3 pici garnélát!
Nem nagyok még, kb mintha levágja az ember a körmét kb akkorák!Kis piroskák.
Azt szeretném kérdezni, hogy ezek állandóan bujkálnak, vagy ha nőnek annál aktívabban pucolgatják a növényeket?
Mert a két nagy is lusta volt, bemásztak egy növény alá és ott gubbasztottak!
 
Egyedül vannak az akváriumban? Nem terrorizálja őket valami?
Vízminőséggel hogy állsz?
Nálam minél kevesebben vannak és minél kisebbek, annál félénkebbek.
A szülők nem élték túl a szűrőt?
 
Vannak mellettük neonok még!
A szülők nem élték túlt, az egyiket az esőztető furatába volt fennakadva!
A másik a szívóág csövében, volt másik 2 neonnal sajnos!
Eltört az üveg szívóágam és ideiglenesen beraktam egy pneumatikai hangtompítót, de túl nagyok voltak rajta a lyukak. :(
Azóta újból orvosolva a szívás!
A víz minőségéről igazándiból nem tudok semmi különöset! Nagyon kezdő vagyok!
Egy külső épített szűrő viszi a 60 literes akváriumot!
kb 3 hónapja lett elindítva az akvárium!
A víz tiszta, a növények nőnek!
 
Vannak mellettük neonok még!
A szülők nem élték túlt, az egyiket az esőztető furatába volt fennakadva!
A másik a szívóág csövében, volt másik 2 neonnal sajnos!
Eltört az üveg szívóágam és ideiglenesen beraktam egy pneumatikai hangtompítót, de túl nagyok voltak rajta a lyukak. :(
Azóta újból orvosolva a szívás!
A víz minőségéről igazándiból nem tudok semmi különöset! Nagyon kezdő vagyok!
Egy külső épített szűrő viszi a 60 literes akváriumot!
kb 3 hónapja lett elindítva az akvárium!
A víz tiszta, a növények nőnek!

Szia,

minél kevesebb garnélád van, annál félénkebbek. Igazából csoportban érzik jól magukat (min. 10-15 egy csoport, de ez akvárium méret függő). A kis garnélák elég sokat rejtőznek általában. Növeli a túlélési esélyeiket, ha el tudnak bújni. (Ez lehet valami cső, garnélalak, nagy csomó moha.) Nálad még a neonokkal lehet baj, mert ők elég nagy vadászok...
 
Sziasztok!

Valahol olvastam, hogy garnéláknak etetéshez használható salátalevél és uborka. A kérdésem, hogy ezeket át kell forralni mielőtt beteszem vagy csak átmosom alaposan és mehet bele? Egyáltalán valóban adható nekik eleségnek hasonló zöldségek?
 
Back
Oldal tetejére