• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Úgy tervezem, hogy a meglévő 160L akiból a lehető legtöbb vizet megmentem a szűrőket is járatni fogom az átépítés közben és Seachem Stability-t fogok használni ! A talaj az Akadama + Használt manado. (feljebb már írtam Macinak) Az első héten napi 50% vízcsere (kh16 csapvíz) és a 2. vagy a 3. héttől kezdem el lágyítani a vízet.
Üdv!
Ezeknek a garniknak szerintem jó a csapvized is.Nem kel lágyítani külön.
Az RC garnikat pár nap múlva rakhatod!
 
Sziasztok!
Írogattam a naplómba, hogy RC-k petések stbstbstb...
4 db RC anyuka volt/van összezárva egy "ketrecbe" 18 pici (~1cm-s) Black Molly-val.
Ma amikor hazajöttem a suliból, nézem a rákok hasát.
Az egyiknek áttetsző lett a "pocija", viszont kisárkot sehol nem látok, sem petét.
A háló elég sűrű, kb 0,5 mm vagy kissebb lyukacskák vannak.

Mi történt???
 
Hm, akkor kis molly-kat deportálom onnan...

up1.: A pici halcsókat kivettem a "szülőszobából" így már csak 3 RC Anyukától várok kisrákokat..
 
Sziasztok! Amanokat lehet együtt tartani pár darab guppy fiúval? Only fiúkkal! Köszönöm.
 
Az amanok mellé mehetnek a nőstény guppyk is, a kajától ök sem tudják eltántorítani a bestiákat. Régebben tartottam velük egy betta hímet, és vele is megvívtak a tubifex-ért.
 
Nem nyomják el őket? Gondolok itt az etetésre. Bezabálni biztos nem tudják őket, bár a nőstény guppyk már neccesek lehetnének, de nálam nincsenek.
Nálam a guppyknál sokkal agresszívebb halakat is hazaküldenek, ha kajáról van szó... Nem kell őket félteni.
 
Ilyen kemények? :D Viszont remélem nem fognak szaporodni, a guppyknál működött a csak hím elv, de a garnéláknál ez kicsit nehezebb... :LOL:
 
Ilyen kemények? :D Viszont remélem nem fognak szaporodni, a guppyknál működött a csak hím elv, de a garnéláknál ez kicsit nehezebb... :LOL:
Amanoknál ebben biztos lehetsz, mert nem tud szaporodni édesvízben. Elpusztulnak az ivadékok. De még ha ki is veszed őket megfelelő sósba, úgy sem egyszerű, talán egy sikertörténetet olvastam itt összesen a fórumon.
 
Na ennek örülök! Nem szeretnék szaporulatot. Semmiből. Erre törekszem egyfolytában. Tudom sokan "tenyésztgetnek" otthon ezt-azt, de én ezt rábíznám a szakemberekre... Nem szeretnék állatkínzó lenni. Vannak úgyis elgen akik ezt csinálják és még el is hiszik milyen jót tesznek ezeknek az állatoknak. Sajnos... :unsure:
 
Nem fognak szaporodni, mert ahhoz sósvízre van szükségük. Egyébként tényleg kemények, amikor beraktam őket a betta mellé (kb 2 centisek voltak), Ö veszettűl nekik esett, egészen addig, míg az egyik szembe nem fordult vele (valószinűleg senki sem szolt neki, hogy semmilyen fegyvere nincs az öreggel szemben), és ez meglepte, attól a pillanattól megszünt az agresszvitása. Azért naponta néhányszor megkerkette őket, csak hogy jelezze ő a főnök, de ezt az amanok mosolyogva és elnézöen kezelték, és boldogan éltek együt kb. 3 évig.
 
Na ennek örülök! Nem szeretnék szaporulatot. Semmiből. Erre törekszem egyfolytában. Tudom sokan "tenyésztgetnek" otthon ezt-azt, de én ezt rábíznám a szakemberekre... Nem szeretnék állatkínzó lenni. Vannak úgyis elgen akik ezt csinálják és még el is hiszik milyen jót tesznek ezeknek az állatoknak. Sajnos... :unsure:
Azt megkérdezhetem miért nem szeretnél semmiből sem szaporulatot, mert ilyen szempontból a tartásuk is állatkinzás?
 
Minek szaporítsak? Nem is értek hozzá, meg én gyönyörködni szeretek. Anno sügereket szaporítottam és mikor egy 6 hónapos 6-8 centis halra nagy kegyesen kifizettek 300 forintot...hááát, szerintem a sok élő kaja beszerzése 3x ennyibe került. Akkor megfogadtam, hogy soha többé.
 
Nekem az amanok háttérbe szorultak a guppik nagy száma miatt.
Most is elő-elő jönnek, de kevésbé aktívak. Már túl sok a guppi, ezért én is tervezem az ajándékozás utáni fiúsítást.
 
Back
Oldal tetejére