• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Köszönöm a gyors választ! (y) Akkor holnap irány a zöldséges! :)

Szia,

nagyon figyelned kell arra, hogy mit adsz nekik! Ha vegyszeres a saláta, akkor könnyen lefordulnak, és a bolti/zöldségesi saláta az eléggé kezelt cucc. Ami működhet az a bio vagy a saját termesztés, vagy valami, amiről tudod, hogy nem kezelt. (Ne legyen lefújva vegyszerrel, ne legyen tartósító szerezve, ne legyen szétműtrágyázva, stb... )
 
Szia,

nagyon figyelned kell arra, hogy mit adsz nekik! Ha vegyszeres a saláta, akkor könnyen lefordulnak, és a bolti/zöldségesi saláta az eléggé kezelt cucc. Ami működhet az a bio vagy a saját termesztés, vagy valami, amiről tudod, hogy nem kezelt. (Ne legyen lefújva vegyszerrel, ne legyen tartósító szerezve, ne legyen szétműtrágyázva, stb... )
Akkor ez mégsem annyira egyszerű, mint ahogy először gondoltam. Akkor ezt jobban körbe kell járnom és köszönöm a figyelmeztetést!
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mennyi időt bírnak ki a garnélák etetés nélkül?

Üdv. Decso
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mennyi időt bírnak ki a garnélák etetés nélkül?

Üdv. Decso



Én heti egyszer,max kétszer etetem őket valami finomsággal,mert egy beállt akváriumban szerintem mindig találnak maguknak majszolni valót :)
 
Szia!

Köszönöm.
Nem írtam, hogy ez egy kis 15 literes garnélás akvárium, 14 nagy sakura sok kicsivel.
Ebben az esetben is ellesznek szerinted?
Nincs kire hagynunk őket.
 
Sziasztok!

Kaptam 23Db red cherry garnélát, de vagy jól elbújnak, vagy nagyon fogynak, mert már csak olyan 5-8 Db-ot látok. Dánió, neon, platti és galaxy rasboráim vannak és 4 db algaevő. Nem lehet, hogy az algaevőim eszegetik meg a garnikat? A többi halra nem gyanakszom, de az algaevőkre igen:) olyan 2-5 cm közöttiek az ancik.

Előre is köszi a segítséget.
 
Sziasztok!

Kaptam 23Db red cherry garnélát, de vagy jól elbújnak, vagy nagyon fogynak, mert már csak olyan 5-8 Db-ot látok. Dánió, neon, platti és galaxy rasboráim vannak és 4 db algaevő. Nem lehet, hogy az algaevőim eszegetik meg a garnikat? A többi halra nem gyanakszom, de az algaevőkre igen:) olyan 2-5 cm közöttiek az ancik.

Előre is köszi a segítséget.


Szia!
Az anci nem eszik garnélát. Simán lehet, hogy csak elbújtak. A második generáció majd bátrabb lesz.
 
Sziasztok!

Kaptam 23Db red cherry garnélát, de vagy jól elbújnak, vagy nagyon fogynak, mert már csak olyan 5-8 Db-ot látok. Dánió, neon, platti és galaxy rasboráim vannak és 4 db algaevő. Nem lehet, hogy az algaevőim eszegetik meg a garnikat? A többi halra nem gyanakszom, de az algaevőkre igen:) olyan 2-5 cm közöttiek az ancik.

Előre is köszi a segítséget.
Én tudom,hogy most is 100-nál több sakurám van, mégse láttam annyit soha egyszerre, max a felét.

Szerk: Mindenki gyanusítottt, amig nem mondja ki a bíróság, hogy ártatlan.
Nálam a hengeli razbik is rárabolnak a garnikra, ha befér a kis pofájukba
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam:) még majd szétnézek a külső szűrőben is, hátha ott is találok párat.
 
Sziasztok!

Kaptam 23Db red cherry garnélát, de vagy jól elbújnak, vagy nagyon fogynak, mert már csak olyan 5-8 Db-ot látok. Dánió, neon, platti és galaxy rasboráim vannak és 4 db algaevő. Nem lehet, hogy az algaevőim eszegetik meg a garnikat? A többi halra nem gyanakszom, de az algaevőkre igen:) olyan 2-5 cm közöttiek az ancik.

Előre is köszi a segítséget.

Szia,

A dánió, a neon és a platti simán elkaphatja a garnikat, a galaxy is esélyes sajnos... Természetesen nem fogod gyakoraltilag soha sem az összes garnéládat látni, főleg ha sok a növény az akváriumban, de a fent említett halak sajnos előszeretettel kapnak el 1-1 garnélát.
 
Rili garnéláim vannak egy kicsi 15 l-es medencében. Az egész nagyon friss még, kb. 3 hetes az akvárium, és eddig a kőkemény csapvizet használtam. KH-t, GH-t még nem mértem (teszt beszerzése folyamatban), de nálunk van az országban az egyik legkeményebb víz. Ph-t mérettem egy ismerőssel, elvileg ph 8,5-öt mért, amit én kicsit furcsának találok, de mást nem tehetek elhiszem.

A kérdésem az lenne, hogy ha RO vizet szeretnék ezután használni, milyen ütemben, és meddig csökkenthetem a TDS-t ph-t, hogy a garnéláim megszokják az új körülményeket?
Látszólag jól vannak, de minden hétre jut egy elhullott állatka, ezért a vízminőségre gyanakszom.
(szivacs-szűrőm van, 300l/h névleges teljesítménnyel)

köszi előre is a segítséget:)
 
:banghead::banghead::banghead::facepalm:

3 hetes az akvárium de már garnélák vannak benne, jóra gyanakodtál. Nem teszünk garnélát, pláne nem egy érzékenyebb fajt friss akváriumba. 15l-es akvárium nagyon pici, főleg kezdőknek. Nehéz az egyensúlyt megtalálni, főleg egy szivacs szűrővel.

Amikor átállsz lágyvízre, cserélhetsz 3 naponta vizet (amúgy is, egy ekkora akinál nem árt), 30% lágy 70% csapvíz arányban. TDS 130-200 körül legyen. pH inkább savas irányba menjen.

Szűrő cserét azért nem mondom, mert akváriumot is kéne cserélni nagyobbra és OLVASNI!
 
:banghead::banghead::banghead::facepalm:

3 hetes az akvárium de már garnélák vannak benne, jóra gyanakodtál. Nem teszünk garnélát, pláne nem egy érzékenyebb fajt friss akváriumba. 15l-es akvárium nagyon pici, főleg kezdőknek. Nehéz az egyensúlyt megtalálni, főleg egy szivacs szűrővel.

Amikor átállsz lágyvízre, cserélhetsz 3 naponta vizet (amúgy is, egy ekkora akinál nem árt), 30% lágy 70% csapvíz arányban. TDS 130-200 körül legyen. pH inkább savas irányba menjen.

Szűrő cserét azért nem mondom, mert akváriumot is kéne cserélni nagyobbra és OLVASNI!


Köszi, két hete mást sem teszem, csak olvasok.. :bookworm: Sok dologra rájöttem, amit másképpen csinálnék, de most már őket kell életben tartanom. Egy hibám volt, bementem a város "legszínvonalasabb" akváriumos boltjába, elmondtam mit szeretnék, és hallgattam az eladóra :cry::banghead:

"(amúgy is, egy ekkora akinál nem árt)" Komolyan, az agyamat eldobom.. Azt mondták, két hetente cseréljek vizet...

Köszi még egyszer, akkor megpróbálok átállni erre, amíg nem lesz jobb technika.
 
Sziasztok, kb egy hónapja van egy 10L Garnélásom :) sok hibát követtem el, a garnélák 3 napra az akvárium összerakása után bekerültek, először 0 szűrés azután nagy áramlású belsőszűrő, jelenleg egy DIY szivacsszűrő levegőpumpával hajtva. Szóval próbálkozom hetek óta és folyamatosan olvasok. Jah eddig a szűrő sem ment folyamatosan mert most lett kész a szivacs. Vízcsere max 1 hét és max 50% de most, hogy melegebb van gyakrabban kevesebbet.

A lényeg, hogy egy garnélát sem vesztettem eddig. Red Cherry-ről van szó, azt olvastam ez a legstrapabíróbb és tényleg mindent kibírnak, közben az egyik be is petésedett :) és láthatóan jól érzik magukat sokat úszkálnak, főleg a fiatalok. Mindenki kezdjen ezzel a fajjal szerintem.
 
Igen. Tetra aquasafe, bár a boltban ezt sem tartották fontosnak. Azért én bementem egy állatos nagyáruházba és megvettem.
Én napokig hagyom állni a vizet egy erre a célra használt 5L befőttesüvegben (vízcsere után mindig megtöltöm), tető nélkül. Egy pici vízelőkészítőt szoktam azért bele tenni, de ha jól tudom az állott vízből elpárolog a klór.
 
Back
Oldal tetejére