• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Tartom a 2 napos viz csereket, es enni is csak ma kaptak a garnélák. A levegoztetest is megoldottam. A red moorok elegge betaknyosodtak mar... de hullas nincs. En az oxigen hianyra gyanakszom, az lehetett a ludas. Ami erdekes, hogy tenyleg felesleges minden nap etetni. Igy lehet hogy befizetek valami minosegi shrimp kajara. Sok fele van, melyiket ajanlanatok? Protein? Mineral?

Tapatalkkal küldve az én 8063 eszközömről
Dennerle Crusta Gran, Shrimp King Color, bőven megteszik.
 
Sziasztok!
Évek óta tartok garnélákat, különösebb probléma (elhullás, tömeges pusztulás) nélkül.
De most az egyik, nemrég indított akváriumomban hullanak az Amanok.
2-3 napot bírnak, lelassulnak, órákat töltenek egy helyben mozdulatlanul és szép lassan eldőlnek.
Ez történt a Sakurákkal is. 3 hetes elmúlt az akvárium, már csak heti 1x30% vízcsere van 3 napot pihentetett csapvízzel.
Dennerle aktív talaj, tápozás napi 4 csepp EL Profito. Carbo, CO2 nincs.
Fogalmam nincs mitől lehet, halaknak semmi baja.
Esetleg a Profitora tudok gondolni, azt korábban még nem használtam sosem, de azt is hígítva adom.
Amiket tudok mérni:
NH4: 0
PH: 7,5-8
GH: 8
KH:6
NO2 tesztem nincs
 
Sziasztok!
Évek óta tartok garnélákat, különösebb probléma (elhullás, tömeges pusztulás) nélkül.
De most az egyik, nemrég indított akváriumomban hullanak az Amanok.
2-3 napot bírnak, lelassulnak, órákat töltenek egy helyben mozdulatlanul és szép lassan eldőlnek.
Ez történt a Sakurákkal is. 3 hetes elmúlt az akvárium, már csak heti 1x30% vízcsere van 3 napot pihentetett csapvízzel.
Dennerle aktív talaj, tápozás napi 4 csepp EL Profito. Carbo, CO2 nincs.
Fogalmam nincs mitől lehet, halaknak semmi baja.
Esetleg a Profitora tudok gondolni, azt korábban még nem használtam sosem, de azt is hígítva adom.
Amiket tudok mérni:
NH4: 0
PH: 7,5-8
GH: 8
KH:6
NO2 tesztem nincs

Valami mérgezésre tippelnék. Ha csak meredten állnak, az nem jó jel.

Én a vízkezelőt nem merem elhagyni, akkor sem, ha pihentetem a vizet.... nehézfémeket nem díjazzák a garnélák, és sosem lehet tudni...
Növények nőnek? (Növények is tisztíthatják a vizet, low technél ezért is jöhet jól néhány olyan növény, ami a levegőhöz hozzáfér -> gyorsabb növekedésével segíthet)
 
Utoljára módosított:
Valami mérgezésre tippelnék. Ha csak meredten állnak, az nem jó jel.

Én a vízkezelőt nem merem elhagyni, akkor sem, ha pihentetem a vizet.... nehézfémeket nem díjazzák a garnélák, és sosem lehet tudni...
Növények nőnek? (Növények is tisztíthatják a vizet, low technél ezért is jöhet jól néhány olyan növény, ami a levegőhöz hozzáfér -> gyorsabb növekedésével segíthet)
Korábban sosem használtam vízelőkészítőt. Mostanában Seachem Prime-ot.
Egyébként meredten állnak. Mint ha folyamatosan ennének, de meg sem mozdulnak.
Ha közelítek feléjük valamivel, akkor sem pattannak el, mint egyébként.
 
Korábban sosem használtam vízelőkészítőt. Mostanában Seachem Prime-ot.
Egyébként meredten állnak. Mint ha folyamatosan ennének, de meg sem mozdulnak.
Ha közelítek feléjük valamivel, akkor sem pattannak el, mint egyébként.

Nincs másik akváriumod, amibe át tudnál tenni párat? Esetleg jó nagy befőttes üvegbe párat, prime-al kezelt csapvízbe? Még ez is jobb, mintha egyesével elfogynak.
 
Nincs másik akváriumod, amibe át tudnál tenni párat? Esetleg jó nagy befőttes üvegbe párat, prime-al kezelt csapvízbe? Még ez is jobb, mintha egyesével elfogynak. Ha nagy ütemben fogynak, én ezt tenném.
Van ilyen opció, csak a kiváltó okra lennék kíváncsi.
Az is érdekes, ha eldől valamelyik és felállítom óvatosan, akkor talpon marad megint egy ideig.
 
Sziasztok!
Évek óta tartok garnélákat, különösebb probléma (elhullás, tömeges pusztulás) nélkül.
De most az egyik, nemrég indított akváriumomban hullanak az Amanok.
2-3 napot bírnak, lelassulnak, órákat töltenek egy helyben mozdulatlanul és szép lassan eldőlnek.
Ez történt a Sakurákkal is. 3 hetes elmúlt az akvárium, már csak heti 1x30% vízcsere van 3 napot pihentetett csapvízzel.
Dennerle aktív talaj, tápozás napi 4 csepp EL Profito. Carbo, CO2 nincs.
Fogalmam nincs mitől lehet, halaknak semmi baja.
Esetleg a Profitora tudok gondolni, azt korábban még nem használtam sosem, de azt is hígítva adom.
Amiket tudok mérni:
NH4: 0
PH: 7,5-8
GH: 8
KH:6
NO2 tesztem nincs
Észhez tértek az Amanok, már a megszokott módon röpködnek.
Fogalmam nincs mi történt velük...
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni az első garnélás lépéseimhez. Adott egy 30 literes Dennerle Nano Cube, amit december 29-én raktam össze. Azt tervezem, hogy ha minden rendben a vízzel, és beindult az akvárium, akkor január végén jöhetnek a garnélák. Ki milyen garnélákat és milyen egyedszámban javasol. Részemről a fő szempont az, hogy igazán "élményszerű" legyen a dolog a család számára, szóval minél változatosabb, sokfélébb, izgalmasabb legyen a csapat! Előre is köszönöm a javaslatokat!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni az első garnélás lépéseimhez. Adott egy 30 literes Dennerle Nano Cube, amit december 29-én raktam össze. Azt tervezem, hogy ha minden rendben a vízzel, és beindult az akvárium, akkor január végén jöhetnek a garnélák. Ki milyen garnélákat és milyen egyedszámban javasol. Részemről a fő szempont az, hogy igazán "élményszerű" legyen a dolog a család számára, szóval minél változatosabb, sokfélébb, izgalmasabb legyen a csapat! Előre is köszönöm a javaslatokat!
Ha a neocaridina fajok mellett dontesz akkor ha valtozatos csapatot akarsz mindenfele szinnel, akkor elobb utobb a kulonbozo szinu fajok osszeivnak es a kicsik barnas vadas semmilyen szinuek lesznek. Tehat erdemes egy szinu fajt kivalasztani, es csak azt tartani. :) Ha szapora a faj, pl red cherry, yellow, orange valtozatok akkor ok is nagyon izgalmasan tarthatok. Az hogy mennyit szeretnel tartani nem annyira lenyeges elso korben, ugyanis 5-6 egyedbol is egy honap alatt lehet 60 ha a nostenyek egyszerre petesednek.

Ha a szinek kulonbozosege a szempont amennyire en tudom, bar meg tartani nem tartottam babaulti greent, ok szinezetukben is tudnak valtozni viszonylag nagy mertekben. De errol @ezsolt80 tudna meselni. :)
 
Ha a neocaridina fajok mellett dontesz akkor ha valtozatos csapatot akarsz mindenfele szinnel, akkor elobb utobb a kulonbozo szinu fajok osszeivnak es a kicsik barnas vadas semmilyen szinuek lesznek. Tehat erdemes egy szinu fajt kivalasztani, es csak azt tartani. :) Ha szapora a faj, pl red cherry, yellow, orange valtozatok akkor ok is nagyon izgalmasan tarthatok. Az hogy mennyit szeretnel tartani nem annyira lenyeges elso korben, ugyanis 5-6 egyedbol is egy honap alatt lehet 60 ha a nostenyek egyszerre petesednek.

Ha a szinek kulonbozosege a szempont amennyire en tudom, bar meg tartani nem tartottam babaulti greent, ok szinezetukben is tudnak valtozni viszonylag nagy mertekben. De errol @ezsolt80 tudna meselni. :)

Köszi a választ!
Jól értem? 5-6 garnélából 1 hónap alatt 60???
 
Köszi a választ!
Jól értem? 5-6 garnélából 1 hónap alatt 60???
Csak ha eppen igy jon ki a petesedes. Nalam igy volt, egyszerre voltak petesek a nostenyek szam szerint 3 db. Egyszerre is engedtek el a kicsiket nagyjabol par napon belul. Tobb mint 60 kicsi volt. :) De ugy szamolhatsz hogy ha bepetesedik egy nosteny akkor nagyjabol 4 het mulva elenged atlagosan 30 kis garnelat, de persze ez fugg a nosteny koratol is.
 
Ez a garnéla hullás érdekes dolog. Nekem a 2 hónapja működő, sok növénnyel indított 30-as kockába került először 5 amano, 2 hét után egy sem maradt. Tettem bele 11 galaxy-t, majd rá egy hónappal vettem bele még 3 amanot, azokat egy darabig láttam. Aztán pár hónappal később tettem bele 10 yellow fire rc-t, 1-2 naponta egyet-egyet kiszedtem döglötten (nem a halak ették meg), két hét után ezek is elfogytak. Aztán egy hónapja pár rc-t tettem bele próbaként, majd még 20-30-at. Mind megvannak! A galaxy-k idő közben megfogyatkoztak, egyesével. Most egy ideje nem volt elhullás belőlük, ahogy garnélából sem.
Nem tudom mi lehetett az oka, talán a szűrő macerálása, ez változott az idő folyamán, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez lehetett a baj, mert sosem tömeges elhullás volt... és nitrát szintem 0 közeli... esetleg a vízcserére tudok gondolni, ami DIY visszasózott RO volt, konyhai mérleggel kimérve 2-3grammok, ami nem túl pontos, esetleg itt ingadozhatott a keménység (esetleg a pH), de ez sem lehetett mérvadó, max +-1-1 értéket változhatott a keménység...
Igazából nem tudom mi volt a baj.
 
Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni. Eddig még sosem tartottam garnélákat, de pár napon belül eljön ennek is az ideje. Kérdésem, hogy 13-15 db garnélát milyen időközönként, és hány db kis "szemcsével" etessek a mellékelt tápból? 35 literes akváriumban lesznek. Szeretnék még melléjük egy kis algaevő harcsát is. Szerintetek megférne a garnélákkal? Az ő tápjukon megélne ő is? Utolsó kérdésem, hogy kifőzött dióhéjat rakhatok -e dekorációnak, garnélamászókának az akváriumba? Előre is köszi a segítséget! üdv:Csaba
 

Attachments

  • táp.JPG
    táp.JPG
    89.5 KB · Megtekintések: 1
Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni. Eddig még sosem tartottam garnélákat, de pár napon belül eljön ennek is az ideje. Kérdésem, hogy 13-15 db garnélát milyen időközönként, és hány db kis "szemcsével" etessek a mellékelt tápból? 35 literes akváriumban lesznek. Szeretnék még melléjük egy kis algaevő harcsát is. Szerintetek megférne a garnélákkal? Az ő tápjukon megélne ő is? Utolsó kérdésem, hogy kifőzött dióhéjat rakhatok -e dekorációnak, garnélamászókának az akváriumba? Előre is köszi a segítséget! üdv:Csaba
én kétnaponta etetek.
kb egy szemcse/garnéla aztán majd meglátod milyen étvágyuk van. Ha marad az aljzaton akkor szívd le ne rohadjon be.
algaevők is eszik ezt a kaját, de azért javasolnék kicsit változatosabb étrendet. Forrázott zöldség, algatabletta. Szárított levelet is érdemes bedobni az napokig/hetekig el tud lenni a vízben és csipegethetik a garnélák.
véleményem szerint mehet bele a dióhéj, elvégre szárított diólevelet is adnak az emberek a garnéláknak ;)
 
Én még szoktam nekik adni fenéklakó halaknak való kaját is Sera Vipachips, Pleco Waffers, és azt is amit te is vettél. A nagyobbak azt felkapják és viszik. :)
A törpe szívóharcsa nem bántja a garnikat.
 
Back
Oldal tetejére