• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sziasztok! 2 kérdésem lenne: (illetve több is, de azt majd máskor) 1.: Amano elhullás... hetente 1. Kettő a vízcsere előtti napokon, az utolsó a vízcsere után 2 nappal. 3-4 hete vannak nálam, de alig találtam levetett páncélt. EasyCarbo 1ml/nap, tesztjeim nincsennek, így a vízről többet nem tudok, csak hogy tiszának tűnik, a halak rendben vannak, élénkek, szépek, jó étvágyúak. A garnikból 2-3 szép színű (mármint enyhén barnásak, jól kifehető pöttyökkel), némelyik egészen sötét, a többi meg hullafehér/áttetsző. Van mit enniük (az algatabit a halak ették meg, őket nem érdekelte) és mászkálnak a leveleken, látom, hogy tisztogatják őket. A 8, mostmár csak 7 darabból alig 2-3-at szoktam látni egyszerre, pedig 54 l-ben nehéz eltűnni... Mi lehet a baj a vízzel?
2. : Gazdagabb lettem 6 blue rilivel. De az egyiknek hiányoznak a bal oldali kapaszkodó lábai (amivel eszik és hátul, amivel hajtja magát, azok megvannak) Kinő még neki vagy pusztulásra van ítélve?
 
Sziasztok!
Most indítottam egy 35 literes garnélás akváriumot. Sera air 110 légpumpa,Bio Sponge L szivacsszűrő jelentik a technikai hátteret. A dekorációt egyelőre Parádról az Ilona völgyi vízesésből kettő darab vulkáni kőzet, illetve egy sziklakereskedésből vásárolt darab jelenti. A világítás még várat magára. 12 red cherry és 4 blue dream garnéla került bele kezdésnek. A tetőn egy saját készítésű kerámia plesiosaurus őrködik. Kérdésem, hogy mennyi időnként szaporodnak a garnélák, illetve tudnátok -e segíteni a növények meghatározásában? Hidrokotil van,arról tudok, májmoha is, a többit nem ismerem. Illetve azt sem tudom,hogy mit jelent a low tech és high tech akvárium?Ez a technikai berendezések vagy az akvárium kvalitásait jellemzi? Köszi a segítséget!Csaba
 

Attachments

  • 100_3423.JPG
    100_3423.JPG
    164.1 KB · Megtekintések: 6
  • 100_3430.JPG
    100_3430.JPG
    202.7 KB · Megtekintések: 3
  • 100_3431.JPG
    100_3431.JPG
    141.2 KB · Megtekintések: 1
  • 100_3438.JPG
    100_3438.JPG
    137.1 KB · Megtekintések: 0
  • 100_3454.JPG
    100_3454.JPG
    160 KB · Megtekintések: 9
Sziasztok!
Most indítottam egy 35 literes garnélás akváriumot. Sera air 110 légpumpa,Bio Sponge L szivacsszűrő jelentik a technikai hátteret. A dekorációt egyelőre Parádról az Ilona völgyi vízesésből kettő darab vulkáni kőzet, illetve egy sziklakereskedésből vásárolt darab jelenti. A világítás még várat magára. 12 red cherry és 4 blue dream garnéla került bele kezdésnek. A tetőn egy saját készítésű kerámia plesiosaurus őrködik. Kérdésem, hogy mennyi időnként szaporodnak a garnélák, illetve tudnátok -e segíteni a növények meghatározásában? Hidrokotil van,arról tudok, májmoha is, a többit nem ismerem. Illetve azt sem tudom,hogy mit jelent a low tech és high tech akvárium?Ez a technikai berendezések vagy az akvárium kvalitásait jellemzi? Köszi a segítséget!Csaba

Szia!

A növényekben nem tudok segíteni, abban majd más szaki segít. :)

A Te esetedben low tech akváriumról beszélünk az biztos, bár a konkrét meghatározását nem tudom neked leírni egy high tech akváriumnak, de ahhoz hogy high technek tekinthető legyen egy akvárium, ahhoz adott mennyiségű fény kell, és magasnyomású CO2 rendszer. Tehát kérdésedre válaszolva a high tech inkább a technikai berendezéseket takarja. A szivacsszűrés is megteszi, és garnélák szeretnek rajta "legelni", de ha zavar a légpumpa a Mattenfilter is tökéletes megoldás lehet.

A garnélákról első körben azt kell mondanom, hogy ha vegyesen van hím és nőstény mind a két fajból, akkor sajnos döntenéd kell hogy melyik marad. Ez a két faj ugyanaz, csak színük más. Össze fognak előbb utóbb ívni, és csúnya barnás, átlátszó utódok lesznek!
Egyébként a garnéláknál ha látszik a nyereg hátukon, akkor kb 2 hét (nálam van hogy több volt) alatt ezek leszállnak az alsó részükre, és ha megtermékenyülnek akkor 4 hét múlva kelnek ki a kicsik. Ha nem termékenyülnek a peték, akkor pár nap alatt eldobálják a petéket. De ez lehet stressztől, rossz víz minőségtől stb... A red cherryk egyébként nagyon szapora fajta, velük nem lesz gond. A blue dreamek valamivel lassabban szaporodnak.
 
Üdv.
A barna levelű valamilyen Cryptocoryn féle(Wendtii Brown ?), látok még Tündérhínárt (Cabomba).
A jobb oldali kőnél lévő növény nem nagyon látszik. Jobb kép kellene. Ha ! Microsorum akkor nem szabad elültetni hanem kőre vagy fára kell kötözni. A Microsorum gyöktörzses növény.

A garnélák össze fognak ívni,ahogy BoMa írta.

Sok örömet a garnélákhoz!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Most indítottam egy 35 literes garnélás akváriumot. Sera air 110 légpumpa,Bio Sponge L szivacsszűrő jelentik a technikai hátteret. A dekorációt egyelőre Parádról az Ilona völgyi vízesésből kettő darab vulkáni kőzet, illetve egy sziklakereskedésből vásárolt darab jelenti. A világítás még várat magára. 12 red cherry és 4 blue dream garnéla került bele kezdésnek. A tetőn egy saját készítésű kerámia plesiosaurus őrködik. Kérdésem, hogy mennyi időnként szaporodnak a garnélák, illetve tudnátok -e segíteni a növények meghatározásában? Hidrokotil van,arról tudok, májmoha is, a többit nem ismerem. Illetve azt sem tudom,hogy mit jelent a low tech és high tech akvárium?Ez a technikai berendezések vagy az akvárium kvalitásait jellemzi? Köszi a segítséget!Csaba
Növényekhez ide dobj kérdést:
https://akvakertesz.hu/threads/kis-noevenyhatarozo-avagy-mi-ez-a-noeveny.46/page-65#post-347531
egyébként amiket én látok és nagyjából felismerek (de nem vagyok szakértő):
Ceratophyllum Demersum Foxtail
Najas guadalupensis- Guadalupai tüskéshínár
Hydrocotyle Verticillata
Blyxa japonica ?
forrásmoha ?
valamilyen Cryptocoryne
májmohát nem igazán látok, a bal hátsó sarokban inkább jávai mohának néz ki a cucc.
 
Szia!
A Neocaridina davidii garnélákból 2 féle színváltozatot ne tartsál együtt, mert összeívnak és 'vadas' színű utódaik lesznek.
A növények:
Cryptocoryne affinis(a bordós levélfonákú, nagy növésű)
Microsorum pteropus(a kisebb zöld, széles levelű) - ezt ne ültesd el, hanem rögzítsed valamihez
Najas és talán Echinodorus tenellus (a fűszerűek)
Willow moss (a pisros garnélák mögött az utolsó képen)
Hydrocotyle verticillata(a kis gömbölyű pénzérme levélkékkel)
Cabomba vagy Limnophila sessiliflora(a hátsó, hosszú szál)
Valószínűleg ezek vannak az akidban. Mindegyik eléldegél Low Tech-ben (tehát tápozás, magas fény és CO2 nélkül)is.
Üdv.: Niki, Atti
 
Sziasztok! Ma fedeztem fel egy "azonosítatlan élőlényt" a garnélás akváriumban. Tudna valaki segíteni,hogy mi lehet ez? 4 mm körüli a mérete és a szivacsszűrőn fogjátok látni. Pókszerű alkata van, nekem valami tavi "mutymutynak" tűnik. Vajon veszélyes lehet a garnélákra?
 

Attachments

  • idegen.JPG
    idegen.JPG
    104.8 KB · Megtekintések: 10
  • idegen1.JPG
    idegen1.JPG
    99.6 KB · Megtekintések: 10
Sziasztok! Ma fedeztem fel egy "azonosítatlan élőlényt" a garnélás akváriumban. Tudna valaki segíteni,hogy mi lehet ez? 4 mm körüli a mérete és a szivacsszűrőn fogjátok látni. Pókszerű alkata van, nekem valami tavi "mutymutynak" tűnik. Vajon veszélyes lehet a garnélákra?

Így első ránézésre valamilyen szitakötő lárva lehet, de nem tudom pontosan. Az biztos hogy vedd ki! Főleg, ha szitakötőlárva.
 
Sziasztok! Mivel nálam is elindult a garnéla szaporulat, így egy fontos kérdésben kérném a tanácsotokat.
Ti hogy szelektáltok? Itt gondolok a fizikai szelektálásra, tehát, hogy hova kerülnek a nem kívánatos garnélák? Elajándékozzátok, elpusztítjátok vagy mit tesztek velük?
Részemről az ajándékozásban gondolkodom, de amilyen ütemben szaporodni fognak, egy idő után már nem lesz kinek odaadni. Főleg, hogy neocardinákról van szó, amit azért nem annyira problémás tartani.
Válaszaitokat előre is köszi.
 
Sziasztok!
Van naplom ugyan de ide irok, itt talan tobben latjatok.
Ma reggelre folytatodott a garnela hullas 2db babaulti szemelyeben. :( Kezdem feladni ezt a garnelazas dolgot... szerintem nem mukodik ez a mattenfilteres megoldasom. De ami fura hogy a tremazolos kezeles utan szinte a teljes mennyisegu vizet kicsereltem ugye, mi a sz.r tud felhalmozodni 3 nap alatt ilyen mennyisegben 40 liter vizben.
Tegyek a szivacsok koze keramia gyurut hatha gyenge a szures? Vagy Ti mire tudtok meg gondolni? Tul nem etetek, oxigen van, vizcserenel direkt garnelas vizelokeszitot nyomok. Kellene egy vizteszt gondolom, de a 6in1 viztesztek nagyon dragak es nekem valami olyasmi kene...
 
Sziasztok!
Van naplom ugyan de ide irok, itt talan tobben latjatok.
Ma reggelre folytatodott a garnela hullas 2db babaulti szemelyeben. :( Kezdem feladni ezt a garnelazas dolgot... szerintem nem mukodik ez a mattenfilteres megoldasom. De ami fura hogy a tremazolos kezeles utan szinte a teljes mennyisegu vizet kicsereltem ugye, mi a sz.r tud felhalmozodni 3 nap alatt ilyen mennyisegben 40 liter vizben.
Tegyek a szivacsok koze keramia gyurut hatha gyenge a szures? Vagy Ti mire tudtok meg gondolni? Tul nem etetek, oxigen van, vizcserenel direkt garnelas vizelokeszitot nyomok. Kellene egy vizteszt gondolom, de a 6in1 viztesztek nagyon dragak es nekem valami olyasmi kene...
Nálam is kezelés alatt van, ma jár le. Nekem is volt elhullásom, 3 CRS meg egy snowball. Az én észrevételem az hogy miután beöntöttem a löttyöt, az nap nem is nagyon láttam őket, de másnap már előjöttek, és ugyan ez történt második alkalomkor is. Szerintem a gyengébb szervezetűek elpusztulnak.
 
Tobb napig volt bent a Tremazol? En betartottam a leirast es 6 ora utan vizcsere. De hozzatennem hogy planaria es egyeb hosszu fergek tuleltek...
 
Tobb napig volt bent a Tremazol? En betartottam a leirast es 6 ora utan vizcsere. De hozzatennem hogy planaria es egyeb hosszu fergek tuleltek...
Én Fenbendanin-al kezeltem. A tegnap még láttam dögöket,de ma még nem. Ma van a kezelés utáni pihi nap.
 
Nekem 4 napig volt fenbendanin es a vegen ranyomtam a Tremazolt is. De ha ez sok lett volna miert csak 3. napra ra hullanak? :/
 
Nekem 4 napig volt fenbendanin es a vegen ranyomtam a Tremazolt is. De ha ez sok lett volna miert csak 3. napra ra hullanak? :/
szerintem túl sok vegyi anyag lett a vízben. Ha betartottad a Fenbendanin receptet am 0.1 g /30 L és még hozzá löttyintetted a Tremazolt is, az már egy kicsit sok. A 3 nap utáni hullás, az a következtetés lehet hogy addigra gyengíttette le a szervezetüket. Nem vagyok állat orvos, de ez a elképzelésem. Vegyi anyag túladagolás.

Olvastam a planárias topicban hogy volt aki többet is adagolt mint a leírtak szerint, és nem volt elhullás . De ők csak egy vegyi anyagot használtak.
 
szerintem túl sok vegyi anyag lett a vízben. Ha betartottad a Fenbendanin receptet am 0.1 g /30 L és még hozzá löttyintetted a Tremazolt is, az már egy kicsit sok. A 3 nap utáni hullás, az a következtetés lehet hogy addigra gyengíttette le a szervezetüket. Nem vagyok állat orvos, de ez a leképzelésem. Vegyi anyag túladagolás.

Olvastam a planárias topicban hogy volt aki többet is adagolt mint a leírtak szerint, és nem volt elhullás . De ők csak egy vegyi anyagot használtak.
Bocsanat felreerthetoen fogalmaztam. A vegyszerek nagy reszet kiszippantottam a 80%os vizcserevel. Es a vizcsere utan ha jol szamolom akkor 4. napra hullottak el. Tehat 4 napja kristaly tiszta vizben vannak minimalis vegyszerrel ami benne maradt a vizcsere soran, es meg is... az amanok sem tul aktivak ami szinten arra ad okot hogy valami nem okes. Fogalmam sincs mi lehet. Lehet hogy a vedles nem megy nekik?
 
Bocsanat felreerthetoen fogalmaztam. A vegyszerek nagy reszet kiszippantottam a 80%os vizcserevel. Es a vizcsere utan ha jol szamolom akkor 4. napra hullottak el. Tehat 4 napja kristaly tiszta vizben vannak minimalis vegyszerrel ami benne maradt a vizcsere soran, es meg is... az amanok sem tul aktivak ami szinten arra ad okot hogy valami nem okes. Fogalmam sincs mi lehet. Lehet hogy a vedles nem megy nekik?
Mivel a fenbendanin nehezen oldódik a vízben és pluszban hozza van rakva a tremazol , nem tudom milyen kémiai reakciókat hozhat ki, és mennyi idő alatt. Nem tudom mit tartalmaz a tremazol , de vegyi kezelés után érdemes Purigent vagy aktív szenet használni, nem csak a vízcserét. Meg még a tapasztaltak azt is írják hogy a baktérium kultúrát pótolni kell. A vízcserével csak csökkented a vegyi anyag mennyiségét, és ha kémiai reakció hosszadalmasabb, csak a vízcserével nem oldod meg a problémát. Az hogy kristály tiszta a vized nem azt jelenti hogy már nincs benne a kezelési maradványok. És mivel tudjuk hogy a garnélák elég é kényes lények, elég é nehezen viselik el a kémiai változásokat ami egy akvárium ökoszisztémában van.
 
Back
Oldal tetejére