• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Szerintem az 50% vízcsere kicsit sok a garnélák esetében. Én mindig csak 30 %-ot cserélek náluk.
Használsz-e esetleg valamilyen vízelőkészítőt? A vezetékes vízben is gyakran változnak a paraméterek.
A víz felszíni hártya meg tudja gátolni az oxigén felvételét, az is elképzelhető, hogy elfogyott az oxigén, ahogy írtad.
Red Moor fából még biztosan ázik ki csersav 2 nap áztatás után. Én 2 hétig szoktam áztatni, főzés nélkül, úgy, hogy 2 naponta cserélem a vizet.
Ha van esetleg tesztet célszerű lenne NH4-et és NO2-t mérni.
Allott csapvizzel szoktam cserelni, nem hasznalok elokeszitot.
Tesztem sajna nincs.
Mindenhol azt olvastam hogy minel kisebb az akvarium annal lenyegesebb az 50%-os csere. :/
Raallok most a ketnapi cserere mindenkepp.
 
Sziasztok..
Normális az hogy a RC garnélák fent úsznak a víz felszín közelében és az úszónövényen lakomáznak közben, Félek hogy kimásznak az akiból. kb 3 hete vannak bent az akiban
Víz értékei: Kh:11 Gh:13 Ph:6,8 nitrit nem mérhető , nitrát kb 0-10 kozott, foszfátot nem tudok mérni.
Abszolút normális. Egyszer tele volt az egyik akváriumom kagylótutajjal, állandóan annak a gyökerein lógtak.
 
Allott csapvizzel szoktam cserelni, nem hasznalok elokeszitot.
Tesztem sajna nincs.
Mindenhol azt olvastam hogy minel kisebb az akvarium annal lenyegesebb az 50%-os csere. :/
Raallok most a ketnapi cserere mindenkepp.
Igen, azt javasolják, de egy nano akváriumnál könnyebben borul az egyensúly egy nagyobb vízcserénél.
Jobban jársz, ha 2x vagy 3x cserélsz 20-30%-ot, mint egyszer 50%-ot. A garnélák kényesek a hirtelen vízminőség változásra.
Tápozol valamivel? A Carbo veszélyes még rájuk nézve.
 
Igen, azt javasolják, de egy nano akváriumnál könnyebben borul az egyensúly egy nagyobb vízcserénél.
Jobban jársz, ha 2x vagy 3x cserélsz 20-30%-ot, mint egyszer 50%-ot. A garnélák kényesek a hirtelen vízminőség változásra.
Tápozol valamivel? A Carbo veszélyes még rájuk nézve.

Allott csapvizzel szoktam cserelni, nem hasznalok elokeszitot.

Esetleg érdemes megnézni a vízmű honlapján, hogy mennyi nehézfém van a vízben. Garnélákra a határérték alatti mennyiségek is problémásak lehetnek. 1-2 nap állás nem biztos, hogy segít rajta. Vízmű lehet, hogy nem csak klórt tesz bele (klóramin?)

Ecology of the Planted Aquarium (Diana Walstad) c. könyvben nagyon sok információ van mérgezésekről, érdemes elolvasni. Már ha csak egy féltucat amano megússza emiatt, szvsz már megérte.

Én egyszer nyírtam ki Amano garnélákat, de az nem az akváriumban volt. Ideiglenesen egy üres akváriumban tároltam őket, amiben valaha réz alapú gyógyszer volt. Szerintem ez vitte ki őket. Hullottak, mint a legyek, 1 nap alatt kiment a fele, mire észrevettem.
 
Utoljára módosított:
Nem tapozok pont miattuk. Nekem csak az a fura, hogy harom honapig mukodik a dolog, egyetlen pusztulas se. Most meg egy ejszaka alatt 10. Csersav siman lehet hogy 4 nap alatt felhalmozodott annyira nem?
 
Nem tapozok pont miattuk. Nekem csak az a fura, hogy harom honapig mukodik a dolog, egyetlen pusztulas se. Most meg egy ejszaka alatt 10. Csersav siman lehet hogy 4 nap alatt felhalmozodott annyira nem?
Elképzelhető, a csersav savasít, lehúzza a PH-t is.
Nekem még a 2. hét vége fele is színezte a vizet.
Igaz PH-t nem mértem közben, de egyszer majd letesztelem hogy viselkedik.
 
Elképzelhető, a csersav savasít, lehúzza a PH-t is.
Nekem még a 2. hét vége fele is színezte a vizet.
Igaz PH-t nem mértem közben, de egyszer majd letesztelem hogy viselkedik.
A vizet nem szinezi nalam jelentosen. Legalabb is a 4 nap alatt nem szinezodott el.
 
No2 nem lehet, no3-at kell mérni. Nh4 ha van, az régen rossz. A bazalt talaj és a koszos matten felé keresgélném a problémát, scum valszeg a táphiány miatt senyvedő növények miatt van.
Minden többször le lett már írva, olvassatok!

Tapatalkkal küldve
 
No2 nem lehet, no3-at kell mérni. Nh4 ha van, az régen rossz. A bazalt talaj és a koszos matten felé keresgélném a problémát, scum valszeg a táphiány miatt senyvedő növények miatt van.
Minden többször le lett már írva, olvassatok!

Tapatalkkal küldve
Ha minden ugy mukodne ahogy le van irva, akkor eleg hamar vege lenne a forumnak...
 
Koszonom a tanacsokat megfogadom mindet! Kevesebb kaja, tobb oxigen, most surubb vizcsere a fa miatt, mulmot megprobalom minel nagyobb aranyban eltuntetni. A matten szivacsa ket het mulva cserelve lesz TM20-rol TM30-ra. Az elvileg hatekonyabb.
 
No2 nem lehet, no3-at kell mérni. Nh4 ha van, az régen rossz. A bazalt talaj és a koszos matten felé keresgélném a problémát, scum valszeg a táphiány miatt senyvedő növények miatt van.
Minden többször le lett már írva, olvassatok!

Bazalt talaj hol volt leírva? Elolvasnám, miért okoz problémát. Két garnélás akváriumomnál is apró bazalt kaviccsal van lefedve a táptalaj, garnálát még nem láttam pusztulni / menekülni belőle.

Surface scum is érdekes. Hogy üzennek-e vele a növények, azt nem tudom. Viszont van olyan növényes akváriumom ahol képződik hártya és szépen nőnek a növények, és van olyan akváriumom, ahol nincs hártya, de pusztulnak a növények. Mindenesetre próbálom leszedni, akár üzennek, akár nem.

NO2- is mérgező, LC50-et (halak fele elpusztul x időn belül) pár halra tudok mondani, garnéláknál nem tudom, mi a helyzet. Ha biológiai szűrés nem jól működik, nem megy a nitrifikáció teljesen végbe, akkor NO2- problémás lehet? NH4+ -> NO2- ->NO3-?
 
Utoljára módosított:
Én esőztetős, mini belső szűrőket használok a garnéláknál. Alul a szívó részt perlonnal rakom tele, aztán a szivacs vagy substrat pro és a szivacs.
Így abszolút garnéla biztos.
 
Bazalt talaj hol volt leírva? Elolvasnám, miért okoz problémát. Két garnélás akváriumomnál is apró bazalt kaviccsal van lefedve a táptalaj, garnálát még nem láttam pusztulni / menekülni belőle.

Surface scum is érdekes. Hogy üzennek-e vele a növények, azt nem tudom. Viszont van olyan növényes akváriumom ahol képződik hártya és szépen nőnek a növények, és van olyan akváriumom, ahol nincs hártya, de pusztulnak a növények. Mindenesetre próbálom leszedni, akár üzennek, akár nem.
Ezert is csinalom ma meg a bubizast, mert az sokat segit a hartya ellen.
 
No2 nem lehet, no3-at kell mérni. Nh4 ha van, az régen rossz. A bazalt talaj és a koszos matten felé keresgélném a problémát, scum valszeg a táphiány miatt senyvedő növények miatt van.
Minden többször le lett már írva, olvassatok!

Tapatalkkal küldve
Nem hinném, hogy a bazalt talaj a probléma, évekig használtam garnélák alatt, mindenféle probléma nélkül.
A scum-ról is eléggé megoszlanak a vélemények, én már teknősnél is láttam, ahol egy darab növény nem volt.
 
Egy kis technikai kérdés:
Javasolták, hogy a garnéláknak tegyek be kis szépiát mész utánpótlás gyanánt. Vettem, törtem belőle darabkákat, de bizony nekem nem megy le a víz alá. Áztatom egy ideje, de egyelőre nem sok sikerrel.
Mi a titka a dolognak?
 
Egy kis technikai kérdés:
Javasolták, hogy a garnéláknak tegyek be kis szépiát mész utánpótlás gyanánt. Vettem, törtem belőle darabkákat, de bizony nekem nem megy le a víz alá. Áztatom egy ideje, de egyelőre nem sok sikerrel.
Mi a titka a dolognak?
nálam néhány óra után lesüllyedt. Igaz csak egy centis kis lapot törtem nekik.
 
Tartom a 2 napos viz csereket, es enni is csak ma kaptak a garnélák. A levegoztetest is megoldottam. A red moorok elegge betaknyosodtak mar... de hullas nincs. En az oxigen hianyra gyanakszom, az lehetett a ludas. Ami erdekes, hogy tenyleg felesleges minden nap etetni. Igy lehet hogy befizetek valami minosegi shrimp kajara. Sok fele van, melyiket ajanlanatok? Protein? Mineral?

Tapatalkkal küldve az én 8063 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére