• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fissidens fontanus nyírása

Nekem van egy 8 méter hosszú csövem. Hozzá egy 16/22-es Eheim duplacsap, a cső két végére(ez tároláskor is hasznos, mert összerakva nem csöpög). Nyíráskor/vízcserekor bedugom a kádba a gumidugót és oda megy minden. A csapokkal lehet játszani a szívás erősségén. Rövid hajlított ollóval vágom olyan 5 mm körülire, közben a barátnőm feladata, hogy odatartsa a csövet ahol vágok:) A nyesedékeket meg egyszerűen össze lehet szedni a kádból.
 
Én nem mondanám, hogy lassan nő. Nekem nyírás után is hamar össze szedi magát. nálam gyorsabb a karácsonynál. A nyírása borzasztó :) De ez általánosságban igaz a mohákra, mert lesüllyednek.
 
Jól tudod.Igényes és lassan nő,de ez akva függő.:)
Nekem Co2 nélkül is szépen nőtt 64L/2x24W fény mellet Green Aqua Micro/macro táppal. Az igaz, hogy nem aljzat közeli helyen, hanem majdnem fent helyezkedik el. Mióta megy a CO2 azóta tény, hogy dúsabb lett.
Ha jól tudom 2 (vagy több?) változat van, egy kisebb és nagyobb levelű. Nincs összehasonlítási alapom, de talán nekem a nagyobb levelű van.
 
Nekem Co2 nélkül is szépen nőtt 64L/2x24W fény mellet Green Aqua Micro/macro táppal. Az igaz, hogy nem aljzat közeli helyen, hanem majdnem fent helyezkedik el. Mióta megy a CO2 azóta tény, hogy dúsabb lett.
Ha jól tudom 2 (vagy több?) változat van, egy kisebb és nagyobb levelű. Nincs összehasonlítási alapom, de talán nekem a nagyobb levelű van.
Szereti a fényt és a co2-t nem vitás:)
 
Szerintetek co2 nélkül, easycarbóval és táppal érdemes próbálkozni vele, vagy eleve kudarcra van ítélve?
 
Back
Oldal tetejére