• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Madagascariensis project

Igéző

Főkertész
Sziasztok !

Mindig is szerettem volna egy szép Aponogeton Madagscariensis scapet. Támadt egy pár jó ötletem, ezt próbálom bemutatni nektek, de előbb következzenek az adatok.

Akvárium: 60 x36 x 30 Strideways opti
Világítás : Chihiros WRGB II 60 cm
CO2: magasnyomású, külső reaktorral beoldva
Terep: kis zsákokba csomagolt lávakő zúzalék és általam gyűjtött kövek

Az alapelképzelés az, hogy az Aponogeton szépségét úgy emelném ki, hogy csak mohákat használnék az akváriumban, ezekből is csak Fissidens és Riccardiát. A sötétzöld környezetben jól fog mutatni.


Miután a zsákokat elrendeztem, átlátszó szilikonnal felragasztottam a köveket és hagytam másnapig száradni.

20231030_224746.jpg

20231030_231114.jpg


Majdnem kész.

20231031_230340.jpg

Amikor a kövek már elég stabilan rögzültek, a zsákok kilátszó részeit bekentem az átlátszó szilikonnal és ezt az apró kavicsot szórtam rá.

20231031_212037.jpg

20231031_213400.jpg
 
Utoljára módosított:
Kíváncsian várom. Nem láttam még a fórumon aktívan működő üveget Aponogetonnal. (az enyémet kivéve) mindenki húzódozik tőle, hogy kényes, meg pihenőideje van és eldobja a leveleit... Az enyém legalább másfél éve megvan, már a sokadik virágot hozza. Úgy sózták rám a veszprémi boltban, hogy vigyem el, csak 1 van belőle, kár lenne érte egy 20 literes guppiabajgatóban.... A nyáron tőosztanom kellett, mert nem fért, szerencsére akadt a levágott részre jelentkező is, aki örökbe fogadta. Sok sikert kívánok a projekthez! 🙂
 
én is várom a fejleményeket... nagyon szép növény.
Nem is mondanám hogy annyira igényes, abszolut lowtech-ben jól elvolt.
Nálam erre a sorsra jutott anno, de majd egyszer ha lesz nagy üvegem biztos újra szerzek:

A ragasztott kavicsos megoldásra is kiváncsi leszek, hosszabb távon.
Három marék csigát mindenképp szereznék, mert hogy algát nem fogsz fogkefézni, az tuti :D
 
Kíváncsian várom. Nem láttam még a fórumon aktívan működő üveget Aponogetonnal. (az enyémet kivéve) mindenki húzódozik tőle, hogy kényes, meg pihenőideje van és eldobja a leveleit... Az enyém legalább másfél éve megvan, már a sokadik virágot hozza. Úgy sózták rám a veszprémi boltban, hogy vigyem el, csak 1 van belőle, kár lenne érte egy 20 literes guppiabajgatóban.... A nyáron tőosztanom kellett, mert nem fért, szerencsére akadt a levágott részre jelentkező is, aki örökbe fogadta. Sok sikert kívánok a projekthez! 🙂
Nálam egy garnélás lowtech akváriumban vegetál pillanatnyilag és nagyon remélem, hogy jól fogja érezni magát, ha több fényhez és CO2-hoz jut. Más nem lesz az akváriumban csak Őkelme és a mohák. A 60-as aki egyelőre elég kell legyen neki.
 
én is várom a fejleményeket... nagyon szép növény.
Nem is mondanám hogy annyira igényes, abszolut lowtech-ben jól elvolt.
Nálam erre a sorsra jutott anno, de majd egyszer ha lesz nagy üvegem biztos újra szerzek:

A ragasztott kavicsos megoldásra is kiváncsi leszek, hosszabb távon.
Három marék csigát mindenképp szereznék, mert hogy algát nem fogsz fogkefézni, az tuti :D

Fogkefézni egyáltalán nem szeretném, az nem működne ezen az apró ragasztott kavicson. A dry start dübörög éppen, hogy a mohák kellőképpen rátapadjanak a tereptárgyakra, mire feltöltöm vízzel az akváriumot.
 
Érdekesnek találom! :) Remélem jól tapadnak az apró kavicsok és egy porszivózáskor nem szeretnének majd elsuhanni a csövön keresztül :)
Milyen élőlényeket tervezel?
A tapadással nincsen baj, mert száradás után lesepertem a fölösleget és ami maradt, az atombiztosan rögzült.
Az élővilágon még agyalok, de a döntésről majd beszámolok :)
 
Kíváncsian várom. Nem láttam még a fórumon aktívan működő üveget Aponogetonnal. (az enyémet kivéve) mindenki húzódozik tőle, hogy kényes, meg pihenőideje van és eldobja a leveleit... Az enyém legalább másfél éve megvan, már a sokadik virágot hozza. Úgy sózták rám a veszprémi boltban, hogy vigyem el, csak 1 van belőle, kár lenne érte egy 20 literes guppiabajgatóban.... A nyáron tőosztanom kellett, mert nem fért, szerencsére akadt a levágott részre jelentkező is, aki örökbe fogadta. Sok sikert kívánok a projekthez! 🙂
Hogy csináltad a tőosztást ?
 
Sajnos nem sikerült jól a mohásítás, mert a botmixerrel túlságosan szétturmixoltam a Fissidenst. Szegény már csak smoothienak lett volna jó 🥤
Ebből is tanult az ember..
Feltöltés után vakartam a fejem, hogy mi is legyen.

20231130_212040-2.jpg

Végül úgy döntöttem, hogy kis szivacsdarabokra felkötözöm a Fissidenst, majd ráragasztom a terepre pillanatragasztóval. Sok munka, de működik.
Így néz ki most az Apo és a szivacsdarabokról is lőttem egy képet :

1J0A3439.jpg

1J0A3446.jpg
 
Sajnos nem sikerült jól a mohásítás, mert a botmixerrel túlságosan szétturmixoltam a Fissidenst. Szegény már csak smoothienak lett volna jó 🥤
Ebből is tanult az ember..
Feltöltés után vakartam a fejem, hogy mi is legyen.

View attachment 180297

Végül úgy döntöttem, hogy kis szivacsdarabokra felkötözöm a Fissidenst, majd ráragasztom a terepre pillanatragasztóval. Sok munka, de működik.
Így néz ki most az Apo és a szivacsdarabokról is lőttem egy képet :

View attachment 180298

View attachment 180299
Ugye tudod, mekkora lesz az Apo..? Ki fogja nyomni az akvárium oldalát. :)
 
Back
Oldal tetejére