• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fade to Crimson

Szia!

Gratulálok az akváriumhoz, nagyon tetszetős! A videótól meg egyszerűen dobtam egy hátast, én is akarok egy ilyet :)
Egyébként olvastam a DIY világításodról, ami igen csak tetszetős. Kicsit még tartok a LED-ektől... de vitathatatlan hogy ez a jövő.
Így 3 hónap után mik a tapasztalatod vele? Akár a élővilág részről, akár a technikai részről.
 
Szia!

Gratulálok az akváriumhoz, nagyon tetszetős! A videótól meg egyszerűen dobtam egy hátast, én is akarok egy ilyet :)
Egyébként olvastam a DIY világításodról, ami igen csak tetszetős. Kicsit még tartok a LED-ektől... de vitathatatlan hogy ez a jövő.
Így 3 hónap után mik a tapasztalatod vele? Akár a élővilág részről, akár a technikai részről.

Köszönöm, örülök, hogy tetszik :)

A lámpás már február óta üzemel, az előző scape fölött már ez volt a vége felé. Így több mint, fél év után azt tudom mondani, hogy bevált. Előtte egy Quad 4x39W volt, ahhoz képest sokkal élénkebbek a színek, pedig mindkettőben 6500K színhőmérsékletű fényforrások voltak/vannak. A növény brutál módon nőnek, és a halaknak is nagyon szépek a színei alatta. Alga azt mondom, szinte nincs, bár ezt be lehet tudni a beállt biológiai egyensúlynak, és a sok növénynek is.
Én sem igazán ismertem a ledes fényforrásokat előtte, ledszalagos világításokkal próbálkoztam. Igazából próba-szerencse alapon készítettem a lámpát, vagy beválik, vagy nem. Szempont volt a dimmelhetőség, energia megtakarítás, ár.
Nyilván nem mindegy, milyen típusú ledeket használunk, egy növényes akváriumhoz már komolyabb technika kell. Utána is olvastam előtte, milyen típusú és paraméterű ledeket érdemes használni, de azért annyira mélyen nem mentem bele a témába, pl. hogy a kiválasztott ledeknek milyen a színvisszaadási indexe, milyen arányban kellene keverni a színeket, stb.
Egy minőségi gyári lámpánál gondolom ezekre a tulajdonságok is odafigyelnek, de azért is kérik meg az árát. Talán következő lépcsőnek majd bepróbálok egy jobbfajta ledes pilácsot, de egyenlőre a meglévő teljesen kiszolgálja az igényeimet, úgyhogy elégedett vagyok vele.
 
lehetne kérni egy technika nélküli jó nagy méretű képet, hogy lophassam ezt is háttérnek, mint @Luigi13 -ékét? :)

Persze, csinálok majd olyat is, de szerintem majd csak akkor, amikor a versenyfotót lövöm. Elég macerás kiszedni az üveg cuccokat. :confused:
 
Az FTC öt hónapos lett, igaz, ez nem zöld-fehér, hanem zöld-piros :ROFLMAO:

Történt egy-két változás az elmút időben: a legfontosabb, hogy a diffúzoros beoldást lecseréltem reaktorosra. Egyrészt muszály volt, a kisfiamnak nagyon tetszett, hogy amikor rángatja a CO2 csövet, az üveg buborékszámláló hozzákoccan az akváriumhoz. Nekem már nem annyira. Másrészt kicsit javítani akartam a CO2 beoldás hatékonyságán. A növények meghálálják, ami eddig nem bubizott, az most bubizik. Alga egy szál se.

A halállomány is frissült, érkezett kb 50 amanda lazac, egy pár ramirezi blue, egy oto, 6 amano és 6 tigris garnéla. Még tervezem egy bolíviai pillangó tarkasügér beszerzését, de az ad-ban nemvolt, amikor a legutóbb ott jártam.

A stemeket kb kéthetente nyírom, a heti vízcseréken és a tápozáson kívül más tennivaló nincs az akváriummal, csak élvezni kell :)


Tegnap esti hangulat:

 
Gyönyörű az akvárium és jó ez a nyüzsgés benne!
(lehet kapni átlátszó üveg be és kifolyót, nem kell barnát használni!:ROFLMAO:) Bocsánat!

Köszönöm :) Ja, igaz, az üvegeket már meg kellene tisztítani, de tegnap rámjött a videózhatnék, és már előtte nem akartam azzal vacakolni.Tessék szíves nem azt nézni, hanem a növényeket meg a halakat :D
 
hát ez bedurrant rendesen. (y)

Be bizony, visszanéztem a korábbi képeket, két hónapja, amikor nálunk jártál, még igencsak hézagosak voltak a stemek, mostanra sűrűsödött be annyira, hogy összefüggő hátteret alkot. A rotalák is nyírás után pár nappal már hozzák az új hajtásokat, a HM pedig megállíthatatlan.
A heterandthera-t nehéz egy kicsit karban tartani, eléggé el tud vadulni, ha nem figyelek rá.
 
Huh, megint jó régen írtam a naplóba, igaz, javarészt olvasni járok fel a fórumra, írni nem nagyon van időm. Olyan sok változás nem történt az utóbbi időben, a múltkor tartottam egy nagyobb nyírást, a monte carlot is megnyírtam ezúttal, fél év alattt másodjára. Már jó vastag volt a gyep :) Alga továbbra sincs, köszönhetően a dzsungelnek. A tápozást visszavettem napi 6ml-re, de így is kéthetente nyírni kell a stemeket. Vízcserék általában 10 naponta ejtem meg, általában úgy jön ki, hogy belefér az időbe.
Munka miatt kaptam egy Nikon D5100 gépet, végre tudok jobb minőségű képeket is csinálni. A ma esti termés:

15744384956_b09f8ebac7_o.jpg

15768080405_b654312f17_o.jpg

15582924467_3538ba45e0_o.jpg

15768078965_c5dc7bc979_o.jpg

15582247359_208d78a4f7_o.jpg

15766292191_0419ed36dc_o.jpg

15769734542_18cbf58831_o.jpg

15148666523_df9d30d71e_o.jpg


Ezt látom az íróasztalomtól:

15148128894_e68116d8a8_o.jpg


Full-shot:

15769647782_43521fcf0b_o.jpg
 
15768080405_b654312f17_o.jpg
Megkérdezhetem, hogy ez milyen növény? Lehet, hogy csak én voltam vak, de nem találom sehol, és még nagyon nem vagyok otthon a növények között.:shame:
 
Hallod Norbi ez brutalis elburjanzas,nagyon jol nez ki,latszik hogy minden egeszseges,na meg hogy a hatterrel nem kell bajlodnod olyan noveny fal alakult ott ki. Jok lettek a kepek is [emoji6]
 
Back
Oldal tetejére