• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Evolúció 54l

Northleam

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy bemutassam fejlődéstörténetemet.
A kiindulási alapot egy 54l-es Juwel szett adta. Persze ekkor még nem növényes akváriumban gondolkodtam. Egy belső szűrő, tető, 24w-os világítással és egy fűtő járt a készlethez. Sajnos elég hamar rá kellett jönnöm, hogy a belső szűrő még halas viszonylatban sem hozza az elvártakat. :(

Így első fejlesztésként beszereztem egy Eheim 2224-es szűrőt. Itt már úgy gondolkoztam, hogy esetleg egyszer növényezés is lehet a dologból.

Nem volt 1 éves a készlet, amikor a világítás megadta magát. A power compact fénycső végére volt szerelve az előtét, így javíthatatlan volt(ha megbontom a házat oda a vízállóság, illetve ha vissza is tudom ragasztani, a melegedés továbbra is gond, ami szerintem a végét okozta). Persze a blokkot is elkutyultam idő közben, szóval garancia sem volt.
Elhatároztam, hogy barkácsolok a tetőbe világítást, sajnos a méretei úgy alakultak, hogy csak egy 24w-os cső fért bele, így ezúttal csak minőségi fejlődés történt, fényerőt nem tudtam növelni.

Közben egy hosszabb fejezet keretein belül élesztős rendszerrel, carbóval és EI tápozással kísérleteztem. A bazalt Manado-ra, és JBl táptalajra cserélődött. Próbálkoztam sokféle növénnyel, de az algásodás mindig sok fejfájást okozott. Ki tudja, hány évet öregedtem miatta...:mad::p
Ebbe kicsit belefáradtam, de 2014 karácsonya meghozta a változást. Egy nagynyomású rendszer és egy 4x24w-os lámpa boldog tulajdonosa lettem.:D Meg is hozta a várt eredményt, látványosan fejlődött a kis kertem.
Nem sokkal később beszereztem egy RO készüléket, így a gyantás szertartást is kiváltottam.
Pillanatnyilag folyamatban van egy TZ féle bútor elkészítése. Az újraindítást már Amazonia-val, Tropica táptalajjal és sokkal jobban átgondolt berendezéssel tervezem.

Végül néhány kép a jelenlegi állapotról.(Elnézést a rossz képminőségért, de a fényképezőm még nem zárkózott fel:p)
Sajnos még itt-ott van egy kis alga , illetve a nyírás sem versenyképes, de olyan szépen bubizott a HC, hogy kénytelen voltam fényképezni.:) Az egyik kis küllőmről is mellékelek egy képet.
IMG_2146.JPG[\img]
 
Azt meg szabad kérdezni, hogy honnan sikerült beszerezni ezeket a farokfoltos díszküllőket? Mindig nagyon tetszettek, de valahogy megmaradt álomhalnak...gyönyörűek. Egyébként az akváriumod is szép dzsungeles lett, gratu hozzá.
üdv kac
 
Köszi.:)
Egy helyi tenyésztőtől vannak, aki sajnos már csak afrikai sügérekkel foglalkozik, de láttam már a Budapest, Eötvös u. 28. alatt található üzletben is. Atlantisz a neve(remélem, nem gond, hogy nem privátban írtam).
 
  • Like
Reactions: kac
Köszönöm szépen, azt a helyet még ismerem is. MAjd meglátogatom. Neked meg algamentest!
 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Elkezdtem összeállítani az új layoutot. Eszkábáltam egy 60x30-as kartondobozt és előkotortam a régi bazaltot is, ebben kezdtem modellezni.
A bal oldali részt magasabbra gondoltam, de a bazaltban nem maradt meg úgy, illetve a középső kő szimbolikus (egyik képen nem is szerepel), oda valami karakteresebbet tennék. Van még egy nagy kövem, de nem akarom szétkalapálni, amíg a többi nem tisztázódik. Ide-oda még kisebb köveket tennék.
Mi a véleményetek? Mit csinálnátok másképp? Minden ötletet szívesen veszek.
Köszi.
IMG_20150424_191630.jpg

IMG_20150424_192124.jpg
 
Back
Oldal tetejére