• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

Srácok! Már ne is haragudjatok meg, de ki írta hogy én az IAPLC-re akarok nevezni? Mert én nem :D
Nem is terveztem. A TAC-ra neveztem vele csak. De látva hogy az IAPLC-n milyen akvariumok voltak azért ez is simán megállná a helyét(és most nem Josh Sim vagy Fukada mester akváriumaira gondolok, hanem azokra amik elég gyér akvariumok voltak) de miért ne nevezhetnék csupán részvétből? Szabály nem tiltja 🤔
De nyugodjatok le, NEM fogok nevezni az IAPLC-n. :D
Nem vagyok az FB-n, tehát lövésem sincs az egészről.
Akkor elárulod, hogy milyen versenyre neveztél be, és hányadik helyet sikerült megcsípned?
 
Nagyon sok helyen kapni, pl. tápkieg boltok (SB.hu), Herbáriák, stb., "aszkorbinsav" néven kell keresni.



Mivel az aszkorbinsav egy gyenge sav, nagyon sokat kellene ahhoz adagolni, hogy számottevően hatással legyen a pH-ra. A megszokott/javasolt adagolása amúgy 250 mg/100 l. Ez fedezi a csapvíz klórtalanításához szükséges mennyiséget, és marad is belőle bőven a halak számára. (Az algagátló hatás, amiről fent szó volt, szerintem nem igazolt, maximum homeopátia :))
Túl lehet adagolni az aszkorbinsavat az akvában? Van bármiféle kellemetlen hatása? Ebben a cikkben többet javasolnak, ha jól számolok... http://akvakultura.blogspot.com/2012/11/c-vitamin-kontra-kloros-viza-tortenet.html
 
Túl lehet adagolni az aszkorbinsavat az akvában? Van bármiféle kellemetlen hatása? Ebben a cikkben többet javasolnak, ha jól számolok... http://akvakultura.blogspot.com/2012/11/c-vitamin-kontra-kloros-viza-tortenet.html
Ha figyelmesen olvastad volna
1) 1 gramm kell 378 liter vízhez
2) nem tetted volna fel ezt a suta kérdést.

Anno a blog megjelenése után többedmagammal én is résztvettem a kísérletben.

Egyáltalán miért akarsz aszkorbinsavat adagolni?!?
 
Ha figyelmesen olvastad volna
1) 1 gramm kell 378 liter vízhez
2) nem tetted volna fel ezt a suta kérdést.

Anno a blog megjelenése után többedmagammal én is résztvettem a kísérletben.

Egyáltalán miért akarsz aszkorbinsavat adagolni?!?
Suta kérdésre suta válasz, a klórtalanítás érdekelt, hogy használja-e valaki, illetve ha elsutázom az adagot, akkor lehet-e gond belőle. Nagyjából kisilabizáltam a választ, és valóban az adagolást benéztem. Segítséget kértem, puszta érdeklődésből, nem támadást. A drága vízkezelők alternatív kiváltásán gondolkodtam.
 
Suta kérdésre suta válasz, a klórtalanítás érdekelt, hogy használja-e valaki, illetve ha elsutázom az adagot, akkor lehet-e gond belőle. Nagyjából kisilabizáltam a választ, és valóban az adagolást benéztem. Segítséget kértem, puszta érdeklődésből, nem támadást. A drága vízkezelők alternatív kiváltásán gondolkodtam.
mi olyan drága egy vízkezelőn? 1x megveszed és baromi sokáig elég.... vagy vásárolsz egy vízlágyítót és nem kell semmilyen alternatíván gondolkodnod....
 
Van akinek az az 5 ezer forint is sok lehet...
Nemhogy 30-40 egy vízlágyítóért.
Hmmm... akváriumot építeni, fentartani az olcsó? Egy növénytáp drágább mint a vízkezelő még is meg kell venni és ha esetleg nincs 5ezrem veszek kisebb kiszerelést... a vízlágyítót is 1x kell megvenni, hosszútávon megtérül. Amúgy meg nem mondja nekem senki, hogy 5e.Ft.-ot nem ver el senki lényegtelen dolgokra havi szinten...
 
Suta kérdésre suta válasz, a klórtalanítás érdekelt, hogy használja-e valaki, illetve ha elsutázom az adagot, akkor lehet-e gond belőle. Nagyjából kisilabizáltam a választ, és valóban az adagolást benéztem. Segítséget kértem, puszta érdeklődésből, nem támadást. A drága vízkezelők alternatív kiváltásán gondolkodtam.
Egy légpumpa maradék nélkül megoldja a problémát. Akár pár óra alatt. És nem marad klóramin. A nátriumhypoklorit elbomlik, nátriumkloridra és aktív elemi oxigénre, azt kell kiszellőztetni. Ha nem teszel bele kezelőszereket, akkor nem keletkeznek bonyolultabb vegyületek.
 
A staurogyne levelei elkezdtek szürkülni, mintha kiégtem volna, a Ludwigia 1-2 levele pedig mintha fel pödrődött volna. Talán vitamin tünet? EI szerint tápozok, napi 6ml macro 5 ml micro és 3 naponta 20% vizcsere.
A Monte Carlo szépen nő, de még nem dobta le a régi elbarnult leveleit

A staurogyne levelei elkezdtek szürkülni, mintha kiégtem volna, a Ludwigia 1-2 levele pedig mintha fel pödrődött volna. Talán vitamin tünet? EI szerint tápozok, napi 6ml macro 5 ml micro és 3 naponta 20% vizcsere.
A Monte Carlo szépen nő, de még nem dobta le a régi elbarnult leveleit.
6ml macro és 5ml micro 20% vízcserével mit mutatott az idő elteltével? Még új vagyok, fél éve növényezek de ekkora mennyiséget nemmertem még hozzáadni
 
Back
Oldal tetejére