• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes On my way

Pitymallat

Tapasztalt kertész
4 nappal ez előtt raktam fel egy képet és azóta rengeteget nőtt minden :)
Talán a TAC-ra is tudok majd nevezni 😁
Pár agancs alga meg van, de elenyésző. A nemrég vásárolt monte carlo szépen nő, a halak egészségesek, a garnélák takarítanak, bár az amanokat nem láttam egy ideje 🤔.. 4 napja :D
Próbáld meg kilesni őket lámpa oltás után, hátha akkor előjönnek. Vagy nézz körül az akvárium környékén.. ;)

B33fbelly

Főkertész
Az akváriummal minden rendben, agancs alga annyi sincs amennyi volt, egyéb algák viszont semmilyen formában sincsenek. A halak, csiguszok és a garnélák jól érzik magukat, habár a hívatlan csigák kikészítenek, mert rengeteg kicsi van :/ és bármennyire fogom még őket csipesszel, 2-3 nap múlva ugyan annyi van...csak azt nem értem hogy mivel ezek kicsik hogy rakhatnak petéket?!... Nincs 1 felnőtt egyed sem köztük...

Attachments

mmccannon

Legenda
Az akváriummal minden rendben, agancs alga annyi sincs amennyi volt, egyéb algák viszont semmilyen formában sincsenek. A halak, csiguszok és a garnélák jól érzik magukat, habár a hívatlan csigák kikészítenek, mert rengeteg kicsi van :/ és bármennyire fogom még őket csipesszel, 2-3 nap múlva ugyan annyi van...csak azt nem értem hogy mivel ezek kicsik hogy rakhatnak petéket?!... Nincs 1 felnőtt egyed sem köztük...
Szerintem nem baj ha vannak, mert jó indikátorok.
Ha sokan vannak, akkor tudom, hogy kicsit túltoltam a garnéla/halkaját. Akkor visszafogom magamat, és szinte alig látok belőlük.
De ha gondolod, rakj be egy csapdát PET palackból, amibe egy algatablettát teszel.
(Ha nincs algatabid, és jössz a workshopra, írj rám, hogy vigyek Neked.) :)

B33fbelly

Főkertész
Szerintem nem baj ha vannak, mert jó indikátorok.
Ha sokan vannak, akkor tudom, hogy kicsit túltoltam a garnéla/halkaját. Akkor visszafogom magamat, és szinte alig látok belőlük.
De ha gondolod, rakj be egy csapdát PET palackból, amibe egy algatablettát teszel.
(Ha nincs algatabid, és jössz a workshopra, írj rám, hogy vigyek Neked.) :)
Na jó, de 3 naponta etetek és akkor is alig 🤔😀 Nem megyek a workshopra sajnos :/

B33fbelly

Főkertész
Sziasztok.
A jobb hátsó sarokba ültettem 3 tő frissen hajtott vallisneriát, mert a Cyperus Helferi nem nagyon akart nőni, a Ludwigiákat ma toppoltam, arról később töltök fel fotót. Moha nyírás is volt és pinnatifidát is metszettem. Mondhatom hogy minden a legnagyobb rendben. :)
Szereztem egy tetra ph-kh minust, azóta talán jobban bubiznak a növények mert levittem 6.5-re a Ph-t :) Beszerztem pár tő glossostigmát is ami 2 nap múlva már növekedést és gyarapodást mutat :)

Attachments

Utoljára módosított:

mmccannon

Legenda
Sziasztok.
A jobb hátsó sarokba ültettem 3 tő frissen hajtott vallisneriát, mert a Cyperus Helferi nem nagyon akart nőni, a Ludwigiákat ma toppoltam, arról később töltök fel fotót. Moha nyírás is volt és pinnatifidát is metszettem. Mondhatom hogy minden a legnagyobb rendben. :)
Szereztem egy tetra ph-kh minust, azóta talán jobban bubiznak a növények mert levittem 6.5-re a Ph-t :) Beszerztem pár tő glossostigmát is ami 2 nap múlva már növekedést és gyarapodást mutat :)
A Cypherus helferi kifejezetten lassú növény, tapasztalatom szerint olyan, mint az Anubiasok.

Oldal tetejére