• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első próbálkozás: Low Cost Garnélás

Sziasztok! Nemsokára jelentkezem képes helyzetjelentéssel. Sajnos elég lassan alakul az akvárium, amíg nincs rendes világítás addig növényt sem tudok bele rakni ezért aligha fejlődött valamit .
Viszont mivel mondtátok,hogy növények nélkül bealgásodik az aki ezért ideiglenes növényeket tettem bele amik csak az algásodás elleni védelmet szolgálják. A 2 kis riccia bokrom közül az egyik viszont nagyon szépen fejlődött :) A Layout egy kicsit átrendeződött,sikerült a világítást megoldani így most kezdetét veheti a dolog.
2x 18w 4000k fénycső fogja pirítani felülről az akváriumot a 2700k-s 15w helyett. Úgy gondolom ez már elég egy low tech növényeshez.
Tehát a fény mennyiség így néz ki: 0,7w / liter tehát 2,7wpg. Ez megfelelő már ? Erősítsetek meg :)
Viszont azon gondolkodom ,hogy így a növényeknek nem lesz szüksége nagyobb tápanyagfelvételre és Co2-re ekkora fény mellett ?
Egyébként beköltözött már az akiba 20 sakura garnéla és 11 Neon. A Garnélákból elvétve látok 2-3at összesen .Lehet valami gond van ,mert volt 1 petés nőstényem aki elpusztult viszont nem akarnak szökni.
Köszi ,hogy benéztél!
 
Jöttem egy telefonnal lőtt képpel . Zavaros víz, kiforratlan ötletek és rossz minőségű fotó. De a lelkesedés megvan :D
A lámpa ideiglenes helyen volt ott rajta az akvárium hátsó részén, már fent van az aki fölött kb 20 centivel középen és megvilágítja rendesen :). Egyenlőre 2 féle növény van az akiban,elég gyenge még.
A Bal oldalra ötleteket várok ...én kifogytam ,nem tudok vele mit kezdeni. Igazából az lenne az igazi,ha ott dekorhomok lenne de nem tudom ,hogyan tudnám megoldani így feltöltve..
Ja és a jobb oldalra is várok 1-2 tanácsot mert fogalmam sincs milyen növény illene oda :/
Na de beszéljen a fotó...ne kíméljetek hisz abból tanulok!

a1_2014_1_17_w2ixaqckzu.jpg
 
Na hagyjál :D :D Direkt nem akartam oda ,mert fejben az elképzelés más. Szeretnék ilyen bebokrosodott sziklás részeket nem csak alul hanem a sziklák közepénél, tetejénél tehát,hogy jó bokros legyen majd az egész. Plusz jobban szeretem ha valami nem középen van..lehet azért mert hozzászoktam a fotók készítésénél,hogy középre sosem igazítunk témát :D
 
Az elrendezés jó lett szerintem! Ha dekorhomokot akarsz, csak kiveszed a halakat egy vödörbe (az akváriumból leszívott vízzel), beöntöd a homokot és vissza a víz, nem nagy mutatvány. Annyi, hogy arra az időre a szűrőt is a vödörbe tedd, hogy a baktériumok ne pusztuljanak el.
 
De ahhoz csurig le kéne engednem gondolom, és új vízzel újraindítani. Az meg úgy megint nem jó ,nem szeretném :/
 
Hát nem kell csurig, csak annyira, hogy tudd rendezgetni az aljzatot meg a homokot, persze minél kevesebb víz van benne annál jobb. Viszont nem kell új vízzel újraindítani, csak sok vödör kell, amiben a víz felét meg tudod tartani, a másik fele meg lehet új víz, olyan mint ha csinálnál egy sima 50%-os vízcserét.
 
Értelek! EZ így mondjuk nem rossz, már csak az a baj, hogy a táptalaj tuti felkeveredik ha elkezdem piszkálni.
 
akkor tedd a mostani talaj tetejére a homokot, és akkor nincs ilyen gond

ha meg teljesen leszeded a vizet, ki is tudod szedni a talajt arról a részről, ahová a homokot akarod, a homokot és a táptalajt meg elválasztod a sima aljzattal és kész (oda még kinőnek a növények, attól, hogy nincs táptalaj alatta, a frontüveghez sem szoktak tenni 2-3 centire, hogy ne látszódjon)
 
Szia,
Nekem tetszik az elrendezésed, kicsit máshova tettem volna, de így is jó. Felesleges piszkálni, főleg, ha neked így tetszik. DE mivel nagyon elviszi az arányokat, balra mindenképpen kell tenned valamit.
Sok lehetőséget látok én ebben az elrendezésben.
PL, ha még egy alacsonyabb hosszúkás lávakövet beraksz balra, akkor máris meglenne a háromszöged, és füvesítheted az egész talajt. Hátra esetleg stem, de csak a szikla mögé tenném, esetleg valami fű szerűt. Ezzel megtörnéd a bal oldalt.
Második, hogy egy hasonló kisebb kupacot építesz a bal oldalra a kettő között meghagyva az átjárót ferdén. Ez esetleg eltakarhatja a belső szűrődet, de lehet pont emiatt nem tudod majd megépíteni.
Ágakkal ne is bajlódj, nagyon jól megcsináltad ezt a halmot:)
A homokra is kitérnék. Én ezt úgy oldottam meg, hogy leszívtam a kijelölt területen a talajt, kicsit eligazgattam és egy merev száraz PVC csővel betöltöttem a homokot :) A módszer hátránya, hogy nem tudod így utólag elválasztani a talajtól, vagyis össze fog keveredni a széleknél, ha garnélád lesz akkor meg rá fogják hordani. Szóval ha van még lávakövet, akkor azzal tudsz csinálni elválasztást.
 
Na végre valaki :D Köszi az ötleteket, mindenképp szeretnék a bal oldallal kezdeni valamit, csak a hülye belső szűrő miatt szenvedtem vele..volt hogy betettem egy közepes lávakövet, de az kicsit bután mutatott ott árván egyedül. Bróbáltam kerekebb kupacot csinálni kisebb kövekből,az meg nem illett a jobb oldalhoz... aztán raktam ide oda, de végül feladtam. Ezért kérek segítséget.
A füvesítést co2 nélkül megmondom őszintén meg sem merném próbálni. Mondjuk egy HC gyep eléggé tetszene.
Azon gondolkodom,hogy valami növények kellenének oda, olyanok amik bokrosak, hátra lehetne valami stem de nem tudom formavilágra milyen lenne jó. Örülnék valami bordós növénynek is majd a zöldek közé.
Most is nézem az akváriumot, nagyon tetszik,de a szemem hiányol balról dolgokat.
 
Hát mindenképp kis igényű növényeket nézz. A vöröses színt pedig sajnos brutál fény nélkül elfelejtheted :sorry:
 
Egy kicsit jobb kép arról ahogy Én látom az akváriumot! Jelzem mégegyszer,hogy a fényforrás már nem így van elhelyezve,ez csak ideiglenes volt,hogy mégis milyen lesz :)
Egyébként sztem a 2,7 wpg már elég jónak mondható legalább is közepesnek mindenképp. 0,7w/liter.
a1_2014_1_17_lwji4ndxxk.jpg
 
Köszi! :) Csak kéne bele valami mert marha üres a bal oldal :( Nem tudom milyen növény mutatna jól, vagyis milyen elrendezésben :/
 
Köszi! :) Csak kéne bele valami mert marha üres a bal oldal :( Nem tudom milyen növény mutatna jól, vagyis milyen elrendezésben :/
HC hamar elfut, igénytelen, és szép egybefüggő gyepet tud alkotni ha sűrűn visszanyírod. arrra a területre 5 cserép elég lenne, azt szétszednéd negyedekre és elszornád és kész
 
Ja azt elfelejtettem,hogy a főkő tetején látható egy kis zöld paca...Beledörzsöltem erőteljesen egy kis Monosolenium tenerum-ot...van esély rá hogy kihajt?
 
Back
Oldal tetejére