• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 126L egyszerű low-tech (80x35x45)

Picicsiga

Nézelődő
Mindig is foglalkoztatott az akvarisztika, viszont valamiért az idei év elejéig kellett várnom, hogy rámtörjön a felismerés, egy random youtube videó képében, hogy az egész nem feltétlenül csak néhány rövidéletű halacska és cserepestül vízbe dobott növény. Már ekkor elöntött az érzés, hogy "nekemiskellegyilyen", viszont különféle okok miatt csak most jutottam oda, hogy meg is valósítsam.
Életemben nem volt még akváriumom, minden kevéske tudásom a netet bújva szereztem, szóval kérlek, ha valamit rosszul tudok, vagy lehetne jobban csinálni, írjatok!

Az üveg: 80x35x45cm (kb.: 126liter)
Lámpa: Chihiros AII Max 801
Szűrő: Atman Cf 800 (a gyári szűrőanyag egy része cserélve Matrix Trop-ra)

Talaj: kvarchomok
Dekoráció: Red Moor fa és láva kövek

Sajnos nálunk a csapvíz elég kemény, Gh: 36 és Kh: 16 értékeket mértem, úgy gondolom ezt mindenképp lágyítani kéne. Erre a célra ideiglenesen (néhány hónap) kevertágyas műgyantára gondoltam (hosszabb távú cél: RO szűrő). Arra gondoltam, hogy kb. fele-fele arányban menne bele lágyvíz és csapvíz.

Tervezett növényzet:
-Rotala rotundifolia
-Limnophila sessilflora
-Anubias nana Gold
-Limnobium laevigatum
-Higrophila polysperma "Rosanervig"
-Hemianthus micranthemoides
-Microsorum pteropus "Trident"

Tervezett mozgó élőlények:
-Endler guppi
-Foltos páncélosharcsa (Corydoras paleatus)
-Garnéla
Szeretnék bele csigákat is. Erre valami javaslat?

Képek a berendezésről:
 
Szia! Kezdésnek nem rossz. Homok alá tettél táptalajt? Vagy csak tápkapszulázod azt, aminek kell? Valami háttérfólia kellene, ha esetleg megoldható. Kicsit ütni fogja a látványt a gyerekszobás díszcsík. 🙂
Szia! Köszi! Nincs táptalaj, tápkapszulát gondoltam. Szeretnék háttérfóliát, viszont nem tudom, milyen színű legyen. A sima fehér is jó?
 
Szia! Köszi! Nincs táptalaj, tápkapszulát gondoltam. Szeretnék háttérfóliát, viszont nem tudom, milyen színű legyen. A sima fehér is jó?
Szia,

A háttérfóliából teljesen jó a sima fehér.

Talajtáp...
Nem feltétlen szükséges, de a Te berendezésedben azt mondanám erősen ajánlatos lenne. A növényeid egytől egyig jó választás szerintem...gyorsan nőnek, könnyen tarthatók, nem különösebben igényesek.
Nagyon jó kis lámpád van, CO2 nélkül vissza is kell dimmelned, hogy kicsit visszafogd a növényeket. Ennek ellenére valószínűleg gyors növekedési ütem lesz, amit el kell látni táppal. Nem lehetetlen folyékony táppal, táptalaj nélkül, de tuti könnyebb dolgod lenne bármilyen talajtáppal alul. A talajkapszulából 2x annyit költenél rá, mert kb mindegyik növény alá mehetne.
Ha még nem töltötted fel vízzel, akkor szerintem megérné azt a fél órát rászánni, hogy kilapátolod a homokot és beraksz alá kb 3 liternyi valamilyen talajtápot. A lényeg, hogy a talajtáp fölött legyen 4-5 centi fedőtalaj, hogy semmiképp ne jusson be a vízoszlopba.
 
Sziasztok! Háttérfólia, valamennyi táptalaj (Köszi a tippet!) meg még néhány hiányzó dolog remélhetőleg még a héten, de legkésőbb a jövő hét elején érkezik, utána mihamarabb start! Ma még egy kicsit rendezgettem és arra jutottam, hogy kellene bele még egy kő a bal oldalra, szóval még azért is elfutok egyszer.
Nem kell ide háttérfólia! Tök jó a vízizebra, a vízioroszlán, a vízizsiráf, meg a víziló. ;)
 
Szia! Először is nagyon sok sikert kívánok a setuphoz, meg az új hobbihoz! Másodsorban az első tanácsom, hogy biztosan lesznek hullámhegyek, és hullámvölgyek is az elején, de a lényeg, hogy ez sose szegje kedvedet!
Ha marad a kvarchomok, én megszórnám egy kis Dennerle Rio Xinguval, nagyon feldobja. Ha lesz RO-d, szintem ne keverd csapvízzel, inkább sózd vissza, legalább tudni fogod majd, hogy mi van pontosan a vizedben. Corydorasokat én nem raknék bele, sanszos, hogy kitúrják majd a növényeket, próbálj meg esetleg beszerezni pár algázógébet, otocinclust ilyesmiket. Csigák is nagyon hasznosak az algairtásban, szintén ajánlott.
Ügyesen! :))
 
A guppi szerintem üti a garnélát. A talajról is felesznek mindent. Nem tudnád őket etetni.
Van pár kóbor garnéla a halas akváriumban. Néha látom mikor valamelyik rákíván a lehullott falatokra. Mint egy kisgyerek aki a labda után szalad a nyolc sávos autópályán csúcsforgalomban.
Lehet, hogy még a cory-k is megszenvednék a legelő guppik hadát.
 
Megtörtént az ültetés. Végül minden fa és a kisebb kő felúszott, szóval lesúlyoztam. Az a gyönyörű felépítmény a jobb oldalon így jött létre.

Növényzet egyelőre:
-Limnophila sessilflora
-Anubias nana Gold
-Limnobium laevigatum
-Higrophila polysperma "Rosanervig"
-Hemianthus micranthemoides
-Microsorum pteropus "Trident"

Tápok:
TF Planter
TF Macro

Ment bele baktériumkultúra.

Víz:
fele csapvíz GH36 KH16
fele lágyvíz (egyelőre kevertágyas gyanta)

Került bele 2,5 liter Tropica táptalaj is.

 
Szeretnék bele csigákat is. Erre valami javaslat?
Sokféle van, ez nagyban függ attól is mi tetszik :) Nekem is változik mindig melyik a kedvencem, most épp a piano csiga. Versenycsigát már nem vennék mert mindig kimásztak és előbb utóbb nem volt szerencséjük.
Ha a képeden szereplő helena csiga mellett döntesz akkor mást ne nagyon, mert megeheti.
Nézz kicsit utánuk, ahogy a halaknak is. szerintem teljesen jól állsz :)
 
Szia!

Hasonló a setup-om. Diatom-od van. Nekem is volt úgy másfél hónap alatt teljesen elfogyott. Volt növény, ami nem bírta ki és elpusztult, de csak a kisebbek. Napi szinten szedtem csipesszel, szívtam le vékony csővel. A homokból megy a szilikát, ami táplálja. Törelem kell és napi szintű óvatos takarítás. Nekem közben csigák is elszaporodtak és egyrészt az idő, másrészt a csigák étvágya megoldotta, lelegelték.
 
Alga van továbbra is, viszont ez már nem barna.
Zöld szálak, hol max. 1, hol akár 5-6 centi hosszúak. Az anubiason pedig zöld foltokban.
Sosem volt kedvencem a hínár szerű növényzet, de ez az utolsó kép kifejezetten tetszik. 👍
Az algákkal valamit kellene kezdeni (pl. hidrogénperoxid), mert ilyen mennyiséggel nem tudnak megküzdeni az algaevők. (talán a repülő róka, de azzal később nem lesz egyszerű az élet).
Az Endler guppik nemtudom mennyire szaporák (állítólag kevésbé, mint a hagyományos guppi), de félő, hogy nagyon gyorsan túlszaporodnak. Kellene valami guppi evő hal is.
 
Back
Oldal tetejére