• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első próbálkozás: Low Cost Garnélás

Szerintetek milyen lenne a bal oldali kupac helyére egy nagyobb lávakövet betenni egymagába? Valahogy nem barákozok ezzel a túl egyforma scape-el. Nem szeretem a szimetriát... kicsit olyan desert rock hatása van így.. Főleg növények nélkül :D De lehet nem mutatna egy nagyobb kő így jól ,hogy jobbra több kőből rakódik össze a másik.

Ne zargasd! Eltaláltad!
 
Korábban megszületett a fejemben egy kép, nagy lávakövekkel,tövükben riccia bokrokkal, dekorhomokos ösvénnyel...úgy néz ki dekorhomok nem lesz viszont Riccia bokrok annál inkább ..és mit találtam most ,hogy böngésztem a netet? Egy olyan képet amin konkrétan rajta van amit szeretnék.
Íme:
1352904862_115464777.9co6pha1.ricciadwarf.jpg
 
Akkor pár talán egy picivel jobb minőségű kép (nagyon nem akar nekem ez az aki fotózás menni,plusz az aki üvegének koszosságával eddig nem sikerült mit kezdenem ,rettentően lerontja a kinézetét) :
a1_2013_12_12_al7yolsxxs.jpg


Van bent egy pici Pogo is (Az apró csíkok nem karcok,hanem bubik a flow-ban):
a1_2013_12_12_dfyf6y6nvl.jpg
 
Az akit feltöltés előtt kívül-belül átmostam , áttöröltem, eceteztem,vízkőoldóztam..nem használt, majd Clean és mikroszálas ablaktisztító rongy és itt kifújt. ez lett belőle. De ez a dzsuva belül van és azt halottam idővel majd eltűnik.
 
Ha erős "sikálással" nem sikerült,szerintem simogatással annál inkább nem fog :(.
 
Kéne egy kis segítség srácok! Mivel a fényerőm a béka s#gge alatt van ezért gondolkodom DIY megoldásokon..
Lehetséges,hogy hozzá tudok jutni LED Reflektorhoz és a kérdésem az ha abból lenne mondjuk egy 30W-os az pont olyan mintha lenne fölötte egy 30W-os fénycső? Vagy más értékei vannak hiába ugyan akkora a W szám ?
 
a LED sokkal erősebb elvileg, ugyanaz a W szám nem ugyanazt a fényerőt jelenti, LED-nél már lumenben kell nézni, de nem tudom, milyen érték a jó az akváriumodra
 
Még jó,hogy megkérdeztem és nem pedig vettem egyből vmit :D. Ha valaki jár erre aki ért hozzá akkor légyszi írja már le milyen értékű led felelne meg az 50 lierthez. Low tech szempontokat érdemes figyelembe venni, nincs CO2..stb.
 
Sziasztok! Azért nem írtam a naplómba mert indítás óta semmi sem történt,fény nélkül üzemel az akvárium ahogy tanácsoltátok. Már 2 hét eltelt az indítás óta. A Múlt hétvégén ellátogattam a GA-ba és egy nagyon jófej úriember tanácsára semmiféle növényt nem hoztam hiszen azt tanácsolták,hogy a 15w-os világítás mellé ne rakjak növényt az akiba azért ,hogy kipusztuljon,jó esetben vegetáljon....elkeseredetten jöttem el. Mivel nincs pénzem hightech világításra ezért nem tudtam mit csináljak...de addig agyaltam amíg kitaláltam,hogy mi legyen,már megvannak az alapanyagok a világításhoz úgyhogy DIY lámpám lesz ...de nem baj egy ideig megteszi biztos.
Annyit kell tudni,hogy 3 darab 15w-os neon fogja pirítani az akit. Remélem ez már az 50 literhez megfelelő lesz és telepíthetem a növényeket :)) Úgyhogy jelentkezni fogok!
 
Back
Oldal tetejére