• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első próbálkozás: Low Cost Garnélás

Ja azt elfelejtettem,hogy a főkő tetején látható egy kis zöld paca...Beledörzsöltem erőteljesen egy kis Monosolenium tenerum-ot...van esély rá hogy kihajt?
a kő mögül a sarokból tedd el azt a növényt mert meghal, hcnek nem nagyon kell co2
 
HC hamar elfut, igénytelen, és szép egybefüggő gyepet tud alkotni ha sűrűn visszanyírod. arrra a területre 5 cserép elég lenne, azt szétszednéd negyedekre és elszornád és kész

Ezt nem tudom hol olvastad, de nem igaz az, hogy igénytelen. Az 1w/l fény és CO2+tápozás mellett lesz szép, CO2 nélkül csak vegetálni fog.
Plant Details
 
Ohhh Köszönöm Viktor! Erre nem számítottam :) Megleptél.
Továbbra is várom az ötleteket ha esetleg valakinek lenne a gyepesítéssel és a növényesítéssel kapcsolatban.
Gyerekcipőben járok még :))
 
Köszi srácok! Az első tervem az a dekorhomok volt :) Csak nem tudom ,hogy tudnám kicserélni úgy,hogy ne keveredjen fel a táptalaj. Szóval elég komplikáltnak tűnik nekem :)
 
A kőhalom nekem is nagyon tetszik, jók ezek a lávakövek.

Én viszont más témában javasolnék valamit, márpedig a szűrés.
Ciki növényfejes körökben a DIY külső, de a te esetedben is hasznos lenne - kikerülne az az ormótlan dög, és szűrőanyag is férne.
Ha érdekel írj, nekem 1 éve üzemel egy oldalpolcos, ammónia méréshatáron aluli JBL teszttel mérve, nyáron laborban fotométerrel is az volt ;) Tehát ugyanazt tudja, csakhát nem Eheim vagy ADA csoda... :)

az elkészítés ára sokmindentől függ, ha van pumpád akkor pár ezer forint.
 
Köszi srácok! Az első tervem az a dekorhomok volt :) Csak nem tudom ,hogy tudnám kicserélni úgy,hogy ne keveredjen fel a táptalaj. Szóval elég komplikáltnak tűnik nekem :)
Csontra leszívod a vizet, és leszeded az aljzatot róla, és már mehet is a helyére a dekorhomok. ;)
 
Sziasztok...Az új fénytől a növények nagyon gyorsan nőnek viszont elkövettem egy hibát amit muszáj bevallanom...mióta az akvárium meg van azóta még semmi féle tápot nem látott ...se profito-t se easy carbot...semmit. És mióta új a fényem és sokkal erősebb mint a régi azóta a úgy veszem észre ,hogy algásodnak a növények elég rendesen...bubiznak mint az őrület pedig nincs co-m viszont egyre algásabbak...
Ez azért van ugye mert nem kapnak tápot? (tudom ,sok befolyásoló ok lehet de ez a legvalószínűbb szerintem. )
Napi 7 órát világítok.
Köszi a segítséget előre is és ha le leszek teremtve azt is megértem :sorry:
 
Sziasztok...Az új fénytől a növények nagyon gyorsan nőnek viszont elkövettem egy hibát amit muszáj bevallanom...mióta az akvárium meg van azóta még semmi féle tápot nem látott ...se profito-t se easy carbot...semmit. És mióta új a fényem és sokkal erősebb mint a régi azóta a úgy veszem észre ,hogy algásodnak a növények elég rendesen...bubiznak mint az őrület pedig nincs co-m viszont egyre algásabbak...
Ez azért van ugye mert nem kapnak tápot? (tudom ,sok befolyásoló ok lehet de ez a legvalószínűbb szerintem. )
Napi 7 órát világítok.
Köszi a segítséget előre is és ha le leszek teremtve azt is megértem :sorry:
Igen, azért van. TÁPOZZ!
 
Holnap az első dolgom lesz beszerezni... de remélem tényleg azért van és ha elkezdek tápozni akkor vissza fog húzódni az algakommandó .
 
Lehet még a szűrés hiányossága miatt is.
Állítólag az algák jobban hasznosítják(gyorsabban) az ammóniát, így az ammóniát a lehető legalacsonyabbra kell leszorítani.
Ha elkezdesz tápozni, első körben szerintem az algák is megindulnak majd, de idővel a növényeid magukhoz térnek, és elveszik az algák elől a tápanyagokat.
Ha a tápozással is lesz algád, gondolkoznék valami erősebb szűrésen.
 
Első adag táp hozzáadva :)
Vettem carbot és profitot. Mindegyikből adtam 1-1 milit. A Carbot egyből a fonál alga pofájába.
Nem tudjátok a riccia és a Monosolenium az bírja ha közvetlenül kapja a carbo-t ? Nem mertem kérdezés nélkül megkínálni őket mert szegények jó algásak.
Plusz az a kérdés,hogy a profito-ra az van írva ,hogy hetente 1x 10ml ..ez valós? Vagy inkább mondjuk napi szinten adagoljak 1 milit?
Köszi előre is!
 
Én napi szinten adagolom a profitot. És igen, heti 10 ml/100 liter kell egy átlag akváriumba. Viszont ei szerint ne tápozz vele, nem arra lett kifejlesztve.
Arra viszont figyelj, ha nem lenne elég nitrát és foszfát a vízben(mert zeket nem tartalmazza) pótolnod kell. Én csökkentett adagban Green Aqua Macro is adagolok napi szinten.
A carbot meg én pl az alternathera minire közvetlenül nyomtam(staghorn), nem lett baja, alga eltűnt róla szerencsére.
 
EI-szerint ne tápozz vele. Biztos hallottál az estimative indexről ;)
 
Back
Oldal tetejére