• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes köves, low-tech után

Nyuszi96

Kertész szaki
Sziasztok!
Ha már kész lett és majdnem egy hetes, gondoltam megosztom az első növényes akváriumomat, mint mindenki más. Ez előtt csak klasszikus volt.
Akvárium 60L
Szűrő Oase 350 2L Matrix és 1,5L más szinterelt üveg, kis tasi Seachem Purigen
VIlágítás Chihiros WRGBII Slim 60
CO2 palackról megy
GA tápok
Csapvíz kezelve
 
Utoljára módosított:
Üdv a növényfejek világában! :)

Eddig milyen növényeket ültettél? Az Anubiast tutira kisasoltam, de a többit illetően nem tudom a megfejtést. Ha leírnád, akkor talán építő-szépítő tippekkel rukkolhat elő a csapat.
Mivel tolod a CO2-t, szerintem idővel jó lenne áttérnek RO-ra. Sokkal szebbek lesznek a növények, tápanyagfelvétel is simább lesz.
Milyen halaknak, vagy garnéláknak lesz az otthona?

És ha már a csapat tagja lettél, szerintem sokan örülnénk, ha kicsit mesélnél Magadról EBBEN a topikban, :)
 
Üdv a növényfejek világában! :)

Eddig milyen növényeket ültettél? Az Anubiast tutira kisasoltam, de a többit illetően nem tudom a megfejtést. Ha leírnád, akkor talán építő-szépítő tippekkel rukkolhat elő a csapat.
Mivel tolod a CO2-t, szerintem idővel jó lenne áttérnek RO-ra. Sokkal szebbek lesznek a növények, tápanyagfelvétel is simább lesz.
Milyen halaknak, vagy garnéláknak lesz az otthona?

És ha már a csapat tagja lettél, szerintem sokan örülnénk, ha kicsit mesélnél Magadról EBBEN a topikban, :)
Köszi!
Eddig Lilaeopsis brasiliensis és Anubias van csak, többire jöhetnek az ötletek.
CO2 nagynyomású palackról megy diffúzorral, olyan 1,5 bubi/mp. Az RO-val az a baj, hogy kicsi a konyha és a fürdőszoba is, egyszerűen nincs hova beszerelni. Ha lenne hely, már lenne.:D
Állatokat tekintve Sakura garnira gondoltam és valami hozzá illő halcsapatra (galaxy razbóra vagy ilyesmi), ebben ismét szívesen elfogadok ötleteket.
 
Utoljára módosított:
Köszi!
Eddig Lilaeopsis brailiensis és Anubis van csak, többire jöhetnek az ötletek.
CO2 nagynyomású palackról megy diffúzorral, olyan 1,5 bubi/mp. Az RO-val az a baj, hogy kicsi a konyha és a fürdőszoba is, egyszerűen nincs hova beszerelni. Ha lenne hely, már lenne.:D
Állatokat tekintve Sakura garnira gondoltam és valami hozzá illő halcsapatra (galaxy razbóra vagy ilyesmi), ebben ismét szívesen elfogadok ötleteket.
Nálam a fürdőszobában van a mosdókagyló alatt/mellett. Hidd el, nem egy nagy böszme kütyüt kell venni, elég a 190-es is Neked.

Akkor viszont valami stem kellene, hogy idejekorán becsúszószerelést adj az esetleges algának.
Myriophyllum guayana, Stau (szerintem 1-2 kő tövében jól mutatna, csak nyírjad, hogy alacsony, kompakt kis bokraid legyenek), Rotala green.
Ha szeretnél egy kis naplementés hangulatot becsempészni, hátulra mehet Rotala wallichii.

Óvatosan, mert lehet, hogy kicsi a galaxy, de úgy megeszi a pici garikat, mint a pinty. Egy dzsungelben még, csak-csak megmarad néhány, de egy Iwagumiban túl nagy veszteség lenne.
Különbenis, az akváriumod vizének paramétereinek ismeretében (is) érdemes halat választanod. Mindegyik más pH-t, keménységet, stb-t. igényel. Szerintem előbb mérjél, aztán válassz.
 
Nálam a fürdőszobában van a mosdókagyló alatt/mellett. Hidd el, nem egy nagy böszme kütyüt kell venni, elég a 190-es is Neked.

Akkor viszont valami stem kellene, hogy idejekorán becsúszószerelést adj az esetleges algának.
Myriophyllum guayana, Stau (szerintem 1-2 kő tövében jól mutatna, csak nyírjad, hogy alacsony, kompakt kis bokraid legyenek), Rotala green.
Ha szeretnél egy kis naplementés hangulatot becsempészni, hátulra mehet Rotala wallichii.

Óvatosan, mert lehet, hogy kicsi a galaxy, de úgy megeszi a pici garikat, mint a pinty. Egy dzsungelben még, csak-csak megmarad néhány, de egy Iwagumiban túl nagy veszteség lenne.
Különbenis, az akváriumod vizének paramétereinek ismeretében (is) érdemes halat választanod. Mindegyik más pH-t, keménységet, stb-t. igényel. Szerintem előbb mérjél, aztán válassz.
Hát majd nézek neki valahol helyet, hátha.

A Guayana meg a Rotala wallichii jó ötlet, majd megálmodom hova menjenek.:D

Az mondjuk benne van a pakliban. Most csak hasraütésre mondtam valamit, ami tetszene, előtte mindenképp mérés lesz! Nem szeretném, ha a frissen vásárolt halak pár nap után a víz tetején "úsznának".
 
Köszi!
Eddig Lilaeopsis brasiliensis és Anubias van csak, többire jöhetnek az ötletek.
CO2 nagynyomású palackról megy diffúzorral, olyan 1,5 bubi/mp. Az RO-val az a baj, hogy kicsi a konyha és a fürdőszoba is, egyszerűen nincs hova beszerelni. Ha lenne hely, már lenne.:D
Állatokat tekintve Sakura garnira gondoltam és valami hozzá illő halcsapatra (galaxy razbóra vagy ilyesmi), ebben ismét szívesen elfogadok ötleteket.
Szia! Csakhogy legyen viszonyítási alapod, ekkora az egész kütyü Nálam is a mosdó alatt van... érdemes meggondolni.

IMG_20211231_122851.jpg
 
Nekem sincs fix helyem, ahova beszerelhetném. Egy ilyen kicsi elfér a szekrényben. Vízcsere előtti napon felszerelem a zuhanyfülkébe, teleengedem a 3 vödröm, majd le is szerelem. A vödrökben meg melegszik a víz másnapig. Ezt a megoldást az asszony is tolerálja... nagyjából. :D:D

IMG_20220113_090934.jpg
 
Nekem sincs fix helyem, ahova beszerelhetném. Egy ilyen kicsi elfér a szekrényben. Vízcsere előtti napon felszerelem a zuhanyfülkébe, teleengedem a 3 vödröm, majd le is szerelem. A vödrökben meg melegszik a víz másnapig. Ezt a megoldást az asszony is tolerálja... nagyjából. :D:D

View attachment 161560
Na ez most hatalmas segítség volt, köszi! Szekrényben nálam is elfér, fix helye nemigen lenne, hiába kerestem ma is. Viszont ez a megoldás még nálam is kivitelezhető.:D
 
Hajnalban megrendeltem az RO kütyüt, azt a kis kompakt kivitelűt. Rábeszéltetek.:ROFLMAO: Meg ha már vásárolok, hozzácsaptam még egy rotala wallichiit, cryptocoryne viridifoliat és hydrocotyle verticillatat, hogy a növénylista is gyarapodjon! (Szerdán érkeznek, addig marad a csapvíz) Még vödröt kell vennem obiból vagy valahonnan, de az a legkevesebb...
 
Back
Oldal tetejére