• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élő eleség

Sziasztok! Van valakinek Walter-féreg vagy banánféreg oltása? Az enyém sajnos a melegben kiszáradt.

Cserében pénzt vagy grinált vagy red Sakura garnélát tudok ajánlani.

Köszönöm előre is!
 
Van esetleg tippetek, hogy élő vizibolhát hol tudnék beszerezni? Nem eleségek lennének, hanem lakók...
KÖSZI
 
Keress egy halmentes időszakos vizet. Én jelenleg a 8-as gyorsforgalmi csomópontnál Bánd mellett kisajátítottam egy esővíz elvezető gödröt az út mellett. Onnan hálóztam. 🙂
Jogos, Tata a vizek városa és a Cseke tónál talál van egy két rész ami így időszakosan kerül víz alá, de attól tartok nem hal mentes ilyenkor... mindenesetre csekkolom.
 
Jogos, Tata a vizek városa és a Cseke tónál talál van egy két rész ami így időszakosan kerül víz alá, de attól tartok nem hal mentes ilyenkor... mindenesetre csekkolom.
Réti tavak természetvédelmi terület. 47.661169, 18.308912 ezen a részen nézz körül. A Google műholdas kép sokszor segít a keresésben. Egy útmenti vizes árok megteszi.
Szerk. : egy pár négyzetméter víz kell, amit süt a nap. Tavak, patakok melletti mocsárrétek a legbiztosabbak
 
Utoljára módosított:
Egyébként egy nem NATURAL akvában van bármiféle "szerepe" a vizibolháknak? Azt láttam hogy nálad a kis NATURAL 20L-ben nagyon hasznosak.... Illetve ha tennék a 30-as kockába, mekkora mennyiséggel tervezzek?
 
Egyébként egy nem NATURAL akvában van bármiféle "szerepe" a vizibolháknak? Azt láttam hogy nálad a kis NATURAL 20L-ben nagyon hasznosak....
A lebegő alga, algaspóra fogyasztói. Kagylósrákkal kombinálva telhesen jók csak ne legyen szűrés.
Illetve ha tennék a 30-as kockába, mekkora mennyiséggel tervezzek?
Amennyit gondolsz. Ha van táplálékuk, akkor napok alatt elszaporodnak. Ha nincs, akkor meg kipusztulnak. 1 darab petés nőstényről is vissza tudnak sokasodni, nyáron szűznemzéssel szaporodnak.
 
A lebegő alga, algaspóra fogyasztói. Kagylósrákkal kombinálva telhesen jók csak ne legyen szűrés.

Amennyit gondolsz. Ha van táplálékuk, akkor napok alatt elszaporodnak. Ha nincs, akkor meg kipusztulnak. 1 darab petés nőstényről is vissza tudnak sokasodni, nyáron szűznemzéssel szaporodnak.
Közben találtam egy cikket a témában:
A vízibolhák teljesen problémátlanok a gerinctelen akváriumban. Használhatók a víz tisztítására tartályokban technológia nélkül, szűrt tartályokban éhen halnak, mert túl sok erő kell ahhoz, hogy evező lábaikkal harcolni tudjanak az áramlattal. A garnélarák szeret holtvizes bolhákat enni, és néha megragad egy élő állatot. Amikor a cladocerasok megolvadnak, a kidobott héjak üdvözlő kitinforrásként szolgálnak a garnélarák számára. (lehet ez valami AI fordítás 🙄 )
Nálam akkor a szűrt akvában lehet nem sok értelme lenne... de tervezek beindítani egy hasonló NATURAL megoldást mint ami neked is van csak erőt gyűjtök hozzá, na meg keresek egy kis dennerle kockát...
 
Nálam akkor a szűrt akvában lehet nem sok értelme lenne... de tervezek beindítani egy hasonló NATURAL megoldást mint ami neked is van csak erőt gyűjtök hozzá, na meg keresek egy kis dennerle kockát...
Javaslom ne legyen 30 literesnél nagyobb. A kockák nem feltétlenül szerencsések, mert túl magas a vízoszlop. Sok fény kell a lebegő algának. Elméletileg a folyékony artémiatáp (Liquizell) a vízibolhákat is táplálja, szerintem @bamboocha46 etette már a vödrös kúltúráját ezzel, vagy hasonlóval. 🙂
 
Elméletileg a folyékony artémiatáp (Liquizell) a vízibolhákat is táplálja, szerintem @bamboocha46 etette már a vödrös kúltúráját ezzel, vagy hasonlóval. 🙂
Már nem emlékszem, mi mindennel etettem öket, de szerintem mindennel, amit találtam: apritott garnélakaja és száritott élesztö gyakran volt az étlapon. Az tuti, hogy legjobban a természetes algán hiztak, emiatt a liquizellnek jónak kell lennie.
Nálam egy 10 literes müanyag vödörben volt a fö állomány, egy backUp pedig egy üvegvázában, ahol különféle növények gyökereztettem.

@mzoltan : ahogy zsolti irta: ne legyen benne szürés, ha ez meg van, akkor nehéz kiirtani az állományt. Eléggé önszabályozók: esetleg ha már csak keveset látsz, érdemes külön etetni öket, de szerintem egy 30as kockában külsö segitség nélkül is meg fog maradni egy kis törzs.


Kezdésnek elég egy kis adag bolha, nagyon gyorsan elszaporodnak.
 
Javaslom ne legyen 30 literesnél nagyobb. A kockák nem feltétlenül szerencsések, mert túl magas a vízoszlop. Sok fény kell a lebegő algának. Elméletileg a folyékony artémiatáp (Liquizell) a vízibolhákat is táplálja, szerintem @bamboocha46 etette már a vödrös kúltúráját ezzel, vagy hasonlóval. 🙂

Legjobb 2 db 5 literes befőttesüveget hadrendbe állítani.
Víz bele egy fél marék fűcsomócskával, üvegeket a napra kitenni, oszt lesz szép ződ víz. :)
@mzoltan érdemes kipróbálnod.
Nem mellesleg Amano neveléshez is kiváló, @bamboocha46 ;)
 
Sziasztok!
Kérhetnék segítséget, hogy pesten merre lehet kapni fehér szúnyoglárvát vagy bloodworm-ot? Nálam mindenki finnyás..
 
Áh sajnos csak az élő jöhet szóba, külföldről rendeltem eddig, de elég nehéz igy kilogisztikázni.
Akkor marad a hordős megoldás: egy kis 30 literes hordót megtöltesz vízzel és utána egy marák vüvet (gyökérzet nélkül) dobsz bele.
Oda aztán a fekete és fehér szonyik boldogan petézni fognak és mindig lesz élő kajád.
 
Akkor marad a hordős megoldás: egy kis 30 literes hordót megtöltesz vízzel és utána egy marák vüvet (gyökérzet nélkül) dobsz bele.
Oda aztán a fekete és fehér szonyik boldogan petézni fognak és mindig lesz élő kajád.
Oh, erre nem is gondoltam. Köszönöm a tanácsot :)
 
Sziasztok!
Kérhetnék segítséget, hogy pesten merre lehet kapni fehér szúnyoglárvát vagy bloodworm-ot? Nálam mindenki finnyás..
Ha valóban éhesek lesznek, akkor vasszöget is megeszik. Nem vagyok híve az állatok éheztetésének, de azért a finnyásságot sem értékelem... Ha tehetem, adok nekik tubit vagy grindált, de az élő szúnyoglárvától félek. Mármint, ha kikel...
 
Ha valóban éhesek lesznek, akkor vasszöget is megeszik. Nem vagyok híve az állatok éheztetésének, de azért a finnyásságot sem értékelem... Ha tehetem, adok nekik tubit vagy grindált, de az élő szúnyoglárvától félek. Mármint, ha kikel...
Ezt csak azért nem merem, mert a fagyasztottat nem eszik meg aztán beviszi a víz valahova ott meg lebomlik? és nehogy valami fertőzés legyen belőle. Lehet túl aggódom 😀
 
Back
Oldal tetejére