• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élő eleség

És miért nem kényelmesebb nekünk egy sima fagyasztott vagy egy lemezes táp! Nehogymár a halaink belepofázzanak az etetésbe !
 
És miért nem kényelmesebb nekünk egy sima fagyasztott vagy egy lemezes táp! Nehogymár a halaink belepofázzanak az etetésbe !
De kenyelmesebb, viszont a kivancsisag hajtott, hogy kiprobaljam, 4 level fagyasztott ugyanilyen araert 20.000 tojas. Mind emellett reg nem veszek fagyasztottat miutan egyre tobbszor alig volt tartalma inkabb csak fagyasztott ver vagy pep, ami csak felhokent oldodott a vizbe. Meglatjuk mi sul ki belole. Lehet ledoglik az egesz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok.
Szepen halad a projekt eddig. Keles a leheto legjobb arany, a fejlodes szemmel lathato. Elertek a cyklopsz meretenek a 2-3 szorosat. Szombaton szabad vagyok igy elkezdem adagolni a kis borarasoknak, es az aprobb mollyknak. Tovabb itt nem folytatom, nyitok neki topikot kepekkel. b44c5797bd073a476074ca8da4688376.jpg9c9d76b21b2e2b603c872161817210f9.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok.
Szepen halad a projekt eddig. Keles a leheto legjobb arany, a fejlodes szemmel lathato. Elertek a cyklopsz meretenek a 2-3 szorosat. Szombaton szabad vagyok igy elkezdem adagolni a kis borarasoknak, es az aprobb mollyknak. Tovabb itt nem folytatom, nyitok neki topikot kepekkel. View attachment 44829View attachment 44830

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ha valaki kedvet kapott hozzá itt egy link. Utolsó bejegyzés még.
https://akvakertesz.hu/threads/akvarisztikai-kellekek-csak-aktiv-naploval.7211/page-2#post-389806
 
Sziasztok!

Esetleg valaki tudna segíteni vízibolhával kapcsolatban, hogy hol kaphatnék vagy szerezhetnék be? Kerti tóba kellenének a picik zöld víz ellen! :)

Köszi!
 
Mit gondoltok Daphniat erdemes lehet telepiteni novenyes akvariumba? Arra gondoltam hogy segithetnek osszeszedni a tap tormeleket, es ha ugy alakul a halak el-elkapnak belole igy az elo eleseg is le van tudva :)
 
Mit gondoltok Daphniat erdemes lehet telepiteni novenyes akvariumba? Arra gondoltam hogy segithetnek osszeszedni a tap tormeleket, es ha ugy alakul a halak el-elkapnak belole igy az elo eleseg is le van tudva :)
@tsokee nál a pont. Annyit még hozzátennék, hogy kell nekik a hőingadozás, az állandó hőmérsékletet nem szívelik. Amellett phytoplanktonokkal táplálkoznak elsősorban.
 
Fura is volt hogy nem csinalja senki :D
Szivacsszűrős nevelőakváriumokban használtam, de inkább csak tavasszal, akkoris csupán néhány hétig volt sikeres.
Az udvaron 10+ éve termelem őket két 42 literes aksiban. Persze ilyenkor már nem lehet szüretelni, mert tartós peték lerakva, a nagyok meg kipunnyadtak. Majd tavasszal lehet megint, de ha motoros szűrőzöl, felejtsd el, mert nem fog menni.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Làttam, hogy van a JBL-nek Artemia nevelő kis berendezése...használta már vki itt?
Működik?
Megbízható?
Egyre kacérkodok vele, hogy legalább annyi élő eleséget kapjanak..
Gondolom a petéket meg kell venni hozzá...de nem tudom mennyire fenntartható a dolog.
@mmccannon , Mary, te ismered a cuccost?
Köszi!
 
Sziasztok!
Làttam, hogy van a JBL-nek Artemia nevelő kis berendezése...használta már vki itt?
Működik?
Megbízható?
Egyre kacérkodok vele, hogy legalább annyi élő eleséget kapjanak..
Gondolom a petéket meg kell venni hozzá...de nem tudom mennyire fenntartható a dolog.
@mmccannon , Mary, te ismered a cuccost?
Köszi!
Szia,
En kisbetták miatt vettem, és jól müködött. "Hobby artemix" -nek nagyon nagy a kikelási rátája (ca90%), de amazon.de-n is vettem csak petéket (tehát só nelkül), ha jol adagolod a sót, akkor annak is ca 80% a kikelási aránya.

Vannak DIY ötletek, hogy hogyan épithetsz ilyen rendszer pet-palackból és levegöztetöböl. Nekem nem tetszett ahogy kinéz, ezért vettem meg a JBL-eset.

Az artémiákat felnevelni viszont nem sikerült. Ca 3, nagyon maximum 4 napig használhatóak fel.
Milyen halaknak szeretnéd adni?

Hogyha van a közeledben egy kölleZoo, akkor érdemesebb inkább ott beszerezni az élö eleséget.
 

Szia,
En kisbetták miatt vettem, és jól müködött. "Hobby artemix" -nek nagyon nagy a kikelási rátája (ca90%), de amazon.de-n is vettem csak petéket (tehát só nelkül), ha jol adagolod a sót, akkor annak is ca 80% a kikelási aránya.

Vannak DIY ötletek, hogy hogyan épithetsz ilyen rendszer pet-palackból és levegöztetöböl. Nekem nem tetszett ahogy kinéz, ezért vettem meg a JBL-eset.

Az artémiákat felnevelni viszont nem sikerült. Ca 3, nagyon maximum 4 napig használhatóak fel.
Milyen halaknak szeretnéd adni?

Hogyha van a közeledben egy kölleZoo, akkor érdemesebb inkább ott beszerezni az élö eleséget.
Szia!
Köszi, pontylazacoknak, törpesügereknek....meg aki megeszi...,😂😂
Az ilyen DIY megoldàsok nem vonzanak...
Ha hetentevegyzer keltetek, és 3-4 napig adhatok nekik kiegészítésként, az jó szerintem.
 
Sziasztok!
Làttam, hogy van a JBL-nek Artemia nevelő kis berendezése...használta már vki itt?
Működik?
Megbízható?
Egyre kacérkodok vele, hogy legalább annyi élő eleséget kapjanak..
Gondolom a petéket meg kell venni hozzá...de nem tudom mennyire fenntartható a dolog.
@mmccannon , Mary, te ismered a cuccost?
Köszi!
Bocsi, de beestem az akvába, és csak most láttam, hogy megszólítottál.
Ismerem, de nem használtam. Nekem DIY van, de valójában a legjobb a Hobby keltető.
51G3-JzeWQL._AC_SX569_.jpg

Olyat szeretnék én is, mert egyszerű, mint a faék, és hatékony. Ha jól emlékszem @Bálint Nagy rendelkezik vele.
Mo-n nemigen találkoztam vele, de ha érdekel, priviben súgok, @meleagris .
 
Back
Oldal tetejére