• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élő eleség

Sziasztok.
Szeretnék fairy shrimpet kelteni mert megjött a szett. Komoly bonyodalmakba ütköztem a használati utasítás fordításánál, google fordítóval kezdtem. Van itt olyan kolléga aki jártas ilyesmiben? Sajna a fordítás értelmezése többszörösen megbukott és nem szeretném elszúrni.
 
Sziasztok.
Szeretnék fairy shrimpet kelteni mert megjött a szett. Komoly bonyodalmakba ütköztem a használati utasítás fordításánál, google fordítóval kezdtem. Van itt olyan kolléga aki jártas ilyesmiben? Sajna a fordítás értelmezése többszörösen megbukott és nem szeretném elszúrni.
milyen nyelvről? Ha kínai nem vállalkozok :)
ha angol küldd át privátban megnézem mire jutok vele ;)
 
Köszönöm ezsolt!
Mai nap nekiállok elkészíteni a helyet nekik és megindítom az élet ciklusukat. A cél bizonyos mennyiségű elő eledel előállítása a halak számára, illetve ha sikerül további tojások begyűjtése egy későbbi próbálkozáshoz. Nem tudom érdemes-e külön naplót nyitni ennek a projeknek, de amíg nincs rá igény talán egy-egy képpel dokumentálom merre halad a projekt. Ha van aki jártas ebben a témában, nyugodtan szóljon hozzá, mert jelenlegi tudásom ezzel kapcsolatban Zsolt barátom fordítása, és pár youtube videó.
Had szóljon.
 
Szia!

Régebben én is keltettem már két alkalommal. Nem eleségállatnak, hanem dísznek és mert érdekesnek találtam őket.

Én egy 0,5 literes palackba töltöttem a petéket, majd rá víz és utána összeráztam. Azt olvastam, hogy lágy víz kell, én is azt használtam (esővizzel és lágyított csapvízzel is működött).

Utána egy nagy befőttes üvegbe öntöttem a vizet és a petéket. Egész nap világítottam felettük asztali lámpával.

Pár nap alatt kikeltek. Élesztőporral etettem őket.

Valószínűleg sok élesztőt adagoltam, mert 2 hét alatt bezavarosodott a vizük és elpusztultak.

Sok sikert! Engem érdekelne, hogy mire jutsz, szívesen olvasnám a naplódat. Ha esetleg van, amire még nem tértem, ki akkor kérdezz és válaszolok, ha tudok. Amúgy én is kedvt kaptam, hogy újra keltessek. :)

Milyen halaknak kelteted egyébként? Csak nem killi?
 
Szia!

Régebben én is keltettem már két alkalommal. Nem eleségállatnak, hanem dísznek és mert érdekesnek találtam őket.

Én egy 0,5 literes palackba töltöttem a petéket, majd rá víz és utána összeráztam. Azt olvastam, hogy lágy víz kell, én is azt használtam (esővizzel és lágyított csapvízzel is működött).

Utána egy nagy befőttes üvegbe öntöttem a vizet és a petéket. Egész nap világítottam felettük asztali lámpával.

Pár nap alatt kikeltek. Élesztőporral etettem őket.

Valószínűleg sok élesztőt adagoltam, mert 2 hét alatt bezavarosodott a vizük és elpusztultak.

Sok sikert! Engem érdekelne, hogy mire jutsz, szívesen olvasnám a naplódat. Ha esetleg van, amire még nem tértem, ki akkor kérdezz és válaszolok, ha tudok. Amúgy én is kedvt kaptam, hogy újra keltessek. :)

Milyen halaknak kelteted egyébként? Csak nem killi?
Köszönöm a hsz-t.
Killi lesz a következő próbálkozás :) de nem azoknak. Az akváimban elég vegyes a felhozatal, úgy hogy mindenfélének. Nem szeretném sokáig tartani, ha elég nagyok lefagyasztanám adagokban és úgy etetném tovább.
 
Jól néz ki, kíváncsi leszek az eredményre.

Hány fok a víz hőmérséklete?
Mivel tervezel etetni?
Szűrés lesz?
kb 26-ra belövöm. kaját azt adom amit gyárilag küldtek hozzá valami őrölt bors állagú valami. nem lesz szűrés. Meg azt nem tudom mit csináljak a kajaval mert youtubon van aki csak beleborítja, van aki meg áztatva adagolja a levét. Most egy adagot beáztattam és fecsivel 80 ml-t belőttem.Meglátjuk. Sajnos nem egészen egyértelmű mit hogyan kell csinálni a tartozékokkal amiket küldtek.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm ezsolt!
Mai nap nekiállok elkészíteni a helyet nekik és megindítom az élet ciklusukat. A cél bizonyos mennyiségű elő eledel előállítása a halak számára, illetve ha sikerül további tojások begyűjtése egy későbbi próbálkozáshoz. Nem tudom érdemes-e külön naplót nyitni ennek a projeknek, de amíg nincs rá igény talán egy-egy képpel dokumentálom merre halad a projekt. Ha van aki jártas ebben a témában, nyugodtan szóljon hozzá, mert jelenlegi tudásom ezzel kapcsolatban Zsolt barátom fordítása, és pár youtube videó.
Had szóljon.
sajnos túl sokat nem tudtam hozzátenni a projekthez. Érdekes volt a leírás... :)
 
Hát jó hogy ma nem vettél azon a címen bolhát amit adtam nejed. Mert elég siralmas volt a mai bolha.
Nagyon csípték a bolhákat. Két adaggal vettem az első kanyarban kicsit sok halam van. De kb 2 3 óra alatt el is tűntek. Tervezek én is beindítani vizibolha gyárat. Ugró villásaim voltak de sajnáltam odaadni őket a halaknak inkább elengedtem őket. Megyek holnap is veszek vagy 2 adagot megint
 
sajnos túl sokat nem tudtam hozzátenni a projekthez. Érdekes volt a leírás... :)
ugyan. Mindenképpen előrébb vagyok vele. Direkt 2 részre osztottam a mennyiséget, hogy bármi hibát követek el esély legyen újra próbálni. Ha sikeres lesz, csinálok róla egy leírást külön, hogy bárkinek kedve szottyan hozzá fent legyen.
 
Nagyon csípték a bolhákat. Két adaggal vettem az első kanyarban kicsit sok halam van. De kb 2 3 óra alatt el is tűntek. Tervezek én is beindítani vizibolha gyárat. Ugró villásaim voltak de sajnáltam odaadni őket a halaknak inkább elengedtem őket. Megyek holnap is veszek vagy 2 adagot megint
Nekem a ottani eladó aszt mondta , hogy nyugotan vehetek többet mert adig is szűrik a vízet.
Amúgy ott adig lehet kapni bolhát amig keményen be nem fagy a víz . Mert érdeklődtem medig lesz.
A bolhákal az a észrevételem , hogy mióta bejőtt a hideg azóta nem olyan szépek.
 
ugyan. Mindenképpen előrébb vagyok vele. Direkt 2 részre osztottam a mennyiséget, hogy bármi hibát követek el esély legyen újra próbálni. Ha sikeres lesz, csinálok róla egy leírást külön, hogy bárkinek kedve szottyan hozzá fent legyen.
Sziasztok.
Gyönyörűen kikeltek a nemtudom mik. Tojások?
Sajna a fordításban nem tér ki az adagolásokra így improvizálok. Kaptam egy zacskó kalcium magnéziumot. Feloldok 1 liter vízbe egy kiskanálnyit, ez lesz a törzsoldat és 3-4 naponta töltök az akváriumba 1 dl-t.
Amit kajának kaptam, 4 mérőkanálnyit teszek egy sűrű szövésű hozzá kapott zacskóban, és ozmó vízbe áztatom 30 percig néha mozgatva. Érdekes a színe. Ebből adagolok a 20 literbe mai nap 25 ml-t. Elvileg ebbe a lébe benne van minden ami kell. Meglátjuk az igényt.
 
Back
Oldal tetejére