• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élő eleség

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a vizibolhát (Daphnia) lehet-e tartani, szaporítani csak növényes akváriumba?
Növényeken kívül egy-két red garnéla van bent. 30Liter és 6400K csövel világítom kb 8órát 23-25 C fokon.
Ha lehet tartani akkor mivel kell etetni? A garniknak néha egy kevés haltápot adok. Az elég a Daphniáknak is?

Köszönettel.
 
Én heti egyszer adok a kicsikéimnek vizibolhát mert az nem csak élő eleség de még a vizet is tisztitják. Ezért egy addagal tőbbet is veszek belőlle hogy dolgozzanak egy kicsit mielőtt a halak gyomrában végeznék.
 
Kispesten a ady endre úton van egy kis akvarisztika bolt a templom közelében . S hétfőnként szokot lenni. Élő vizibolha.
 
Hát persze szívesen ! Albatrosz díszállatkereskedés de a címet már olvastad. A párom szokta venni mert én már nem érem el a boltot mert 17:30 ig van nyitva.
S azt hiszem 70 ft egy adag.
Van amikor szép nagyok s van amikor kicsik.
De nekem is hagyáll!
 
Van tubifex is . Azt hiszem 80 ft egy adag. De azt már régota nem adok mert már láttam régebben hogy egy hal bekapja majd kiköpi majd ugyan ez ismétlődött meg mig a tubi a kavicsban kötött ki s ott is maradt .
Amúgy régota ot veszük a bolhát s sosem volt baj velük . Értem ez alat a esetleges behozott betegségeket.
 
Na. Találtam tőlem 10 percnyire egy halast ahol szintén van mindenféle élő szöszmösz nem is kell olyan messze elmennem. Így több marad neked :D
 
Élő tubifex kerülendő kategória, minden szirszart be tudsz hurcolni vele.
Vízibolha okés. Nyilván azt is át kell mosni mielőtt berakod.
 
Szia! Na ennek örülök . Nanem azér. Hanem , hogy nem kell olyan messze mened.
Majd meg írod mit szoltak hozzá a halacskák?
 
Na. Találtam tőlem 10 percnyire egy halast ahol szintén van mindenféle élő szöszmösz nem is kell olyan messze elmennem. Így több marad neked :D
Hát jó hogy ma nem vettél azon a címen bolhát amit adtam nejed. Mert elég siralmas volt a mai bolha.
 
Szervusztok!
Keresnék grindál oltást, vagy kész tenyészetet megvételre.
Az enyém sajnos kipusztult.
Előre is köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére