• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Halas akváriumban szeretnék folyékony tápozni. Nem akarok akvakertészi mélységekben belemerülni, igazából ami kellene nekem, az egy fajta táp amivel szépek lesznek a növényeim. Adagolom én akár naponta, de háromféle táppal se időm, se kedvem, e szaktudodásom nincsen kísérletezni. Easy Life ProFito jó nekem?

Kell nekem halak mellett Easycarbo? Nem kavar be mondjuk a törpesügéreknél, akik szeretik az oxigéndús vizet?

Köszi!
 
Halas akváriumban szeretnék folyékony tápozni. Nem akarok akvakertészi mélységekben belemerülni, igazából ami kellene nekem, az egy fajta táp amivel szépek lesznek a növényeim. Adagolom én akár naponta, de háromféle táppal se időm, se kedvem, e szaktudodásom nincsen kísérletezni. Easy Life ProFito jó nekem?

Kell nekem halak mellett Easycarbo? Nem kavar be mondjuk a törpesügéreknél, akik szeretik az oxigéndús vizet?

Köszi!
A ProFito pont erre lett kitalálva, és a Carbo se zavar be.
 
Azokat a halak produkálják. Kifejezetten halas akváriumban nem nevelnek igényes növényeket (nem is lehetne), így elég a Profito.
jaaaah ::facepalm: na azért :)
szerk.: simán garnélásba lehet adagolni? :) sosem használtam még de megcsillant rajta a szemem :)
 
Utoljára módosított:
Igen, úgy válogattam össze a növényeket, hogy csak alacsony igényűek legyenek az aksiban.
Mégis, azért szeretném, ha szép és mutatós lenne a vegetáció is, ezért gondoltam tápozásra.

Ezt kell nyomni már az akvárium indításakor is? Tropica táptalaj lesz benne, ami elvileg fél évig biztosan tápozza a növényeket... Rá meg Enviroment talaj.
 
Az egész tápcsalád vagy, melyik?
szia nem tudom jo hejre irok e segitségedet kérném .eddig egy olcsób tipusu növénytápot használtam szeretnék váltani erre mifelénk az easy life tápot nem lehet kapni csak a happy lifét mi a külömbség a kettő közöt ebből is van növénytáp co és alga ellrn is ezeket együt kel használni hogy érjek is vele valami eredmént el.
 
szia nem tudom jo hejre irok e segitségedet kérném .eddig egy olcsób tipusu növénytápot használtam szeretnék váltani erre mifelénk az easy life tápot nem lehet kapni csak a happy lifét mi a külömbség a kettő közöt ebből is van növénytáp co és alga ellrn is ezeket együt kel használni hogy érjek is vele valami eredmént el.
a Happy Life az Easy Life 5szörös higitása... nem érdemes használni.
 
a Happy Life az Easy Life 5szörös higitása... nem érdemes használni.

Meg kell védenem a Happy Life-ot. Lehet, hogy ötödére higított valami, de mi speciel egy low-tech akiban, ami a mai napig működik, a Happy life Carboját adagoltuk kb 2 évig ugyanolyan mennyiségben, mint most az easy life-ét. Ugyanúgy segítette az is a növényeket, mint ez, nem írnám le. Sőt...! Amikor azt benyomtam a vízbe, nem kellett különösebben tartani attól, hogy az élővilágnak (kivéve az algákat) ártani fog. Az Easy life-nál viszont egy idő után észrevettük, hogy pl. az Anubiasok leveleit is megölte, szóval már higítva megy.
Szerintem, ha nem kapni náluk az Easy Life-ot, simán jó helyette a másik is...
 
segitsegyszi tegnap kesztem hasznalni a happy life tapoldatot ma aszt vettem eszre hogy az anubiasz levele kivilagosodot halvany zold vagy mintha sargulna mitol van ez eros lenne a tap vagy csak ez eroseb mint a regi szokni kel a novenyeknek
 
Utoljára módosított:
segitsegyszi tegnap kesztem hasznalni a happy life tapoldatot ma aszt vettem eszre hogy az anubiasz levele kivilagosodot halvany zold vagy mintha sargulna mitol van ez eros lenne a tap vagy csak ez eroseb mint a regi szokni kel a novenyeknek

Nem biztos, hogy jól értettem a kérdést, de ha a növény levelei sárgulnak, az tuti nem a táptól van, a hiányától inkább. Egy nap alatt egyébként se sárgulnak le a levelei az Anubiasnak. Ez alapján be tudod azonosítani, miből kellene több a növényeidnek:

Vizinövények tápanyaghiány tünetei | Nigro Blogja

Ha CO2-t akarsz, ahhoz viszont egész biztosan nem lesz elég a happy life táp. A világításodról se sokat tudunk, csak annyit, hogy 112 literre 72W fénycsöved van. Azt mondják meg inkább a nálam profibbak, hogy ez elég-e, illetve milyen körülmények között elég. Sok a hiányzó infó az akiról. :( (De ez itt amúgy is off)
 
Van bármiféle értelme a gyári ajánláshoz képest túladagolni a Profito-t?
Szívesen tolok belőle többet, akár naponta is, ha lesz látszatja. :)
 
Van bármiféle értelme a gyári ajánláshoz képest túladagolni a Profito-t?

Ha több a fényed, akkor kell is. Ezek a gyári tápok átlagos fényhez vannak kitalálva. Easy Life, Tropica tápokat nyugodtan lehet és kell is emelni ha jobban hajtod a növényeket vagy nagyon sok a növény.
 
Sziasztok azt szeretném kérdezni , hogy milyen tápanyagot kellene adagolnom még?

adott egy 80*30*40 akvárium amiben 30cm-es a vízoszlop (72l) és napi 9 órát megy rá a 2*18w .
Szűrés 1200l/h
A növényeken nincs látható torzulás és szépen gyarapodnak is.(vallisneria;e.tenellus;e.bleheri;bacopa)
Csak 4 amano+6-7rc garnéla van benne semmi más.
vizet 30l-t cserélek hetente.
Táp: profito 1,5ml/nap carbo2ml/nap
Van az üvegen egy kis pontalga valamint egy redmoor fáról fogkeféznem kellett egy kis területen ecsetalgát bár még csak vékony réteg volt.
Azt szerintem csak ki lehet zárni ,hogy a sok nitrát vagy a sok fény a ludas így marad a tápozás.
Mit kellene még adagolnom?
Azt nem írtam még, hogy pro soil talaj van benne 8l.
 
Utoljára módosított:
Szia!

Bár nem vagyok pro, de ennyi fényhez lehet, hogy vissza kellene venned a profito-t 1 ml környékére naponta. A GA adagolási javaslata szerint 1ml/10l/hét mennyiséget kellene csak adagolni, ha csak a táphoz akarsz hozzányúlni.
 
Szia!

Bár nem vagyok pro, de ennyi fényhez lehet, hogy vissza kellene venned a profito-t 1 ml környékére naponta. A GA adagolási javaslata szerint 1ml/10l/hét mennyiséget kellene csak adagolni, ha csak a táphoz akarsz hozzányúlni.

Szia első körben kipróbálom amit írtál.
Tegnap meg ma már csak 1ml ment bele van egy kis darabon még az ecsetalgából de azt eszik lefelé a garnélák :)
Pontalga kaparás után (2nap) még nem jött vissza.
Akkor lehet ,hogy a kevés fény miatt nem tudtak a növények annyit felvenni a tápanyagokból mint amennyit adagoltam?

OFF
Meddig emelhetném a fényerőt ,hogy ne legyen még szükség a co2 beoldásra?
Bocs az offért.
 
Szerintem nem csak arról van szó, hogy nem tudják a növények felvenni az összes tápot, hanem arról is, hogy van, amiből nagyon sok volt a vízben, van, amiből meg kevés. De tényleg nem szeretnék tanácsokat osztogatni, pláne, hogy én is küzdök az ecsettel, meg a zöld ponttal :dead: Erre vannak itt sokkal tapasztaltabb emberkék. :)
 
Back
Oldal tetejére