• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Sziasztok!

A növénytápot (E. L. Profito) mikor érdemes adagolni? Reggel, este, égjen a világítás, vagy nem lényeges?
Low tech akváriumról van szó. Profito és Carbo adagolás van. A Carbot lámpakapcsolás után adom max fél órával.
A Profitot este etetés után adom nemsokkal (19.30-20.00 óra között), hetente egyszer. Érdemes lenne napi adagolásra átállni esetleg?

Köszi: Krisztián
 
Sziasztok!

A növénytápot (E. L. Profito) mikor érdemes adagolni? Reggel, este, égjen a világítás, vagy nem lényeges?
Low tech akváriumról van szó. Profito és Carbo adagolás van. A Carbot lámpakapcsolás után adom max fél órával.
A Profitot este etetés után adom nemsokkal (19.30-20.00 óra között), hetente egyszer. Érdemes lenne napi adagolásra átállni esetleg?

Köszi: Krisztián

Jó lenne némi paraméter, de általánosságban elmondható, hogy a napi adagolás jobb a hetinél.
Én is EL Profitot használok. A világításom 16:00-tól 00:30-ig megy. Amint hazaérek (ez kb 17:00-át jelent), adagolom a Profitot, a Carbot, a Ferrot, majd megetetem a halakat, garnélákat.
 
Jó lenne némi paraméter, de általánosságban elmondható, hogy a napi adagolás jobb a hetinél.
Én is EL Profitot használok. A világításom 16:00-tól 00:30-ig megy. Amint hazaérek (ez kb 17:00-át jelent), adagolom a Profitot, a Carbot, a Ferrot, majd megetetem a halakat, garnélákat.

Szia! Köszi a választ!

Általánosságban voltam kíváncsi a dologra, hogy érdemes-e átállnom napi tápozásra. Megfontolom.

Nálam a világítás 13 órától 21 óráig megy (78 W). A Carbo 13.30-ig bekerül, én 16 óra körül érek haza, akkor tudom beadagolni a Profitot. Este van az etetés.

Egyébként 300 L, Afrikai sügeres, kvarchomok aljzat, középen egy szigettel, amit kiemeltem jelentősebben (lávakőből), a tetején egy red moor. A fára vannak kötözve mohák, és egyéb normál növények, valamint a lávakövek közé dugtam mohát és Anubiast.

Összesen jelenleg 20 tő növényem van (még tervezek bővítést). A Carbo-ból napi 12 ml, a Profito-ból heti 26 ml megy be. A Profito-t gondoltam napi szintre átállítani (4 ml). A kérdésem arra is irányult volna, hogy lényeges-e mikor kerül be a táp, a nap során. Elsősorban a világítás intervallumához képest.
 
Szia!
Nálam Carbo meg tápok világítás bekapcsolása után 1 órával mennek be az akiba. 200l-be 5ml/nap
 
Most ,hogy elfogy a Green Aqua Micro+Macro úgydöntöttem kipróbálom a Profito+Ferro+Kálium párosítást. Kiváncsi leszek lessz-e változás bármelyik irányban.
A Carbot meg eddig is toltam meg ezután is változatlan mennyiségben 4ml/nap.
Csak még nemtudom a fenti termékeket milyen napi mennyiségben adagoljam. 80l víz van a 96l akváriumban, és nagyon sok hal.
A GA Macroval úgy is az volt a gondom ,hogy nagyon feltolta az NO3-at a növények meg valamiért Kálium hiánysak.
Esetleg adagolásra ötlete valakinek?
Green Aqua Micro+Macro 4-4ml /nap, megy még el nem fogy. Még pár nap.
Várom az ötleteket az adagolásra!
 
Utoljára módosított:
A GA Macroval úgy is az volt a gondom ,hogy nagyon feltolta az NO3-at a növények meg valamiért Kálium hiánysak.

Hát ez konkrétan lehetetlen. Ez tipikusan téves diagnózis.

Az EI tápozás NO3 és Káliumban is nagyon gazdag. Mindkét tápanyag 20-30ppm között van az akváriumban ha előírás szerint adagolod. Nem lehet kálium hiány semmmilyen körülmény között.
Ha ugyanezt a kálium szintet akarod elérni Easy termékből akkor 100 literenként legalább 50ml-t kell adagoldnod! Tehát hetente több alkalommal kell ennyit locsolni az akváriumba ha hozni akarod a Green Aqua Micro Macro szintet.

Ez az egyik bajom a víztesztelésekkel és a szemléletes tápanyaghiány ábrákkal. Néha teljesen más irányba indulsz el mint kellene. Feleslegesen túlbonyolítva egy egyszerű kérdést mint a növénytápozás.

Profito-ra és kálumra is nehéz bármit mondani.
Az ilyen tápoknál el kell indulni a gyári adagolással és utána sokszorosára emelni attól függően mit mutatnak a növényeid.

De Profitoval meg káliummal ne akard hozni az EI szintet. Mert nem erre találták ki. :)
 
Ha már ez a téma, lenne egy kérdésem, ami ugyan kicsit off itt, de nem hagy nyugodni: a Micro-Macro 1ml/20l/nap adagolása akvárium térfogatra, vagy vízmennyiségre vonatkozik? (ha pl. sok a dekor, aljzat, stb., akkor kevesebb a víz) Ha valahol megtalálható az info, csak nem láttam, akkor bocsánat!
 
Ha már ez a téma, lenne egy kérdésem, ami ugyan kicsit off itt, de nem hagy nyugodni: a Micro-Macro 1ml/20l/nap adagolása akvárium térfogatra, vagy vízmennyiségre vonatkozik? (ha pl. sok a dekor, aljzat, stb., akkor kevesebb a víz) Ha valahol megtalálható az info, csak nem láttam, akkor bocsánat!

Nem szórakozunk azzal, hogy mennyi dekor talaj van az akváriumban. Mindig bruttó méretre számolunk mindent. világítás, szűrés, tápozás, co2 stb.
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy EL Profito + Ferro mellé kell-e Green Aqua Micro-t adagolni vagy ez is jó kombináció, amíg el nem fogy (kb. 4 havi adag van otthon)? Megy még mellé EL Carbo és majd Green Aqua Macro is, ha eljutok Törökbálintra. Nagynyomású CO2 még nincs, világítás 2+2+2 x 39 W (párosával kapcsolható), most 30 cm-re a vízfelszíntől (állítható).
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy EL Profito + Ferro mellé kell-e Green Aqua Micro-t adagolni vagy ez is jó kombináció, amíg el nem fogy (kb. 4 havi adag van otthon)? Megy még mellé EL Carbo és majd Green Aqua Macro is, ha eljutok Törökbálintra. Nagynyomású CO2 még nincs, világítás 2+2+2 x 39 W (párosával kapcsolható), most 30 cm-re a vízfelszíntől (állítható).
Mekkora medencét fog pörkölni ennyi fény?Nehogy sok legyen Co2 nélkül!Akkor növény tápokból is csinnyán!
 
Szeretnék hamarosan elindítani egy nano 30l -es medenkét. :)
Gyári 13W-os világítással (majd lehet később LED-del) CO2 nélkül szeretném kihozni belőle a maximumot növényezés terén.
Kérdésem, hogy milyen növénytápot használhatok, ami kezelésében egyszerűbb mint a Mic+Mac+Carbo kombó? Gondolok itt arra, hogy egy tápot adagolnék heti egy alkalommal.
Alkalmas lehet erre a EL Profito?
 
Szeretnék hamarosan elindítani egy nano 30l -es medenkét. :)
Gyári 13W-os világítással (majd lehet később LED-del) CO2 nélkül szeretném kihozni belőle a maximumot növényezés terén.
Kérdésem, hogy milyen növénytápot használhatok, ami kezelésében egyszerűbb mint a Mic+Mac+Carbo kombó? Gondolok itt arra, hogy egy tápot adagolnék heti egy alkalommal.
Alkalmas lehet erre a EL Profito?

Bármilyen táp működik low techben, de nincsenek kőbe vésett szabályok. Függ a fénytől, szűréstől, növényfajtától és mennyiségtől, stb... Ez általában tapasztalati úton szokott beállni. Jó kis táp a profito, anno én is használtam garnélás nanoban, de ez sem csodaszer, növény fajtától függően mellette is szükség lehet kiegészítő tápozásra.
 
Egyelőre én is Pro Fito t tolok 4ml-t 70 es akiba naponta!!! Szerintem ahhoz hogy tuladagoljam legalabb napi 10 ml korul kellene adagolni. A 4ml profito melle meeg teszek napi 3ml ferropolt is (mert nem akarom kionteni ezert inkabb elpancsolom) ez melle napi 2-2,5ml carbo, persze co2 es sok sok feny mellett. A novenyek eleg gyorsan fejlodnek. Egyelore alga csak minimalis mennyisegben van jelen, de nem akarom elkiabalni. Ez mar a 2. probalkozasom az elsot tonkretette a spyrogyra vagy hogy irjak...
 
Back
Oldal tetejére