• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Háromfejes növénytáp adagoló az otthoni maradékból

soosbalazs

Főkertész
Sziasztok.
Még augusztusban mikor nyaralni mentünk, tudatosult bennem, hogy szükségem lesz egy növénytáp adagolóra.
Első körben arra gondoltam, hogy veszek egy három fejes adagolót (Jebao DP-3), de azóta akár hányszor nézem a GA oldalán sohasi cs készleten, így hát gondoltam kell a játék is 1 hónappal ezelőtt körbenéztem mi maradt itthon, és a pumpa fejeken kívül lényegében minden volt. Pumpa fejeket találtam lengyelországban (márkásabb gyári adagolókban használt pumpa gyártójának olcsóbbik típusa), így azokat onnan 3 nap alatt megrendeltem és 3 nap múlva már ment is a masina.
Eleinte 2-3 napot el szórakáztam a kalibrálással, de végül összejött.
Mivel nem bíztam a működésében így első körben mind a 3 palackba vizet tettem és egy másik palackba adagoltam azt a mennyiséget, amit majd növénytápból szeretnék 30 napon keresztül. A tápokból napi 3ml-t adagoltam, aminek a 30 nap végére ugyebár 90ml-nek kellene lennie, az egyik az 92,1ml a másik pedig 91,3 lett. Szerintem teljesen elfogadható. A harmadik palackból (Excel) napi 1,5ml-t adagolnék. Az 45,7 lett.
A mennyiségeket tizedgrammos vegyszermérleggel mértem, szóval elméletben pontosnak kell lennie.
Így ezek után a holnapi naptól már élesben üzemel.
A külsőre nem fordítottam nagy hangsúlyt, valahol van egy műszerdobozom amibe pont bele illene, de azt meg kellene találnom.
A weblap amin keresztül lehet állítani, nagyon primitív, csak beviteli mezők meg gombok kis feliratokkal, ha ez így működni fog, majd megcsinálom normálisan.
A vezérlés egy NodeMcu-n fut, ezzel a konfiggal 6 fejig tudom gond nélkül bővíteni.
A pumpákat úgy vettem, hogy cső méretben (4/2mm) passzoljon a chihiros csövezéséhez a Chihiros palackok miatt, de mire készlett az is elfogyott a raktárról, meg én is lusta voltam elmenni a 7. kerületbe 10 méter 4/2mm-es csőért, így azt meg kellett barkácsolnom és jelenleg fel van bővítve 6/4-es csőhöz (Green Aqua levegőztetőcső).
Ha lesz bármi további fejlemény a kis csúfsággal kapcsolatban, majd még bővítem a posztot.
IMG_20231013_144510.jpgIMG_20231013_144517.jpgIMG_20231013_144523.jpgIMG_20231013_144531.jpg
 
Back
Oldal tetejére