• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Dragoniga!

Ő egy nagyon picike, néha tényleg úgy érzem, hogy felveszik az adott növények színét. A fentebbi képeken is a világosabb növényeknél világoszöldek, ennél meg még a fehér pöttyök is ott vannak. A két fekete pötty szemét szúrtam ki először. Jajj, ezt nem így akartam, nem vagyok állatkínzó, úgy értem, hogy a szemeit vettem észre, ezért találtam meg :)

_D301580.JPG
 
Háhá, mindenki jól van! :)
Hajnalba láttam egy nagy garnéla vedlést, majd frászt kaptam, zölden csillogott, lehet még félig aludtam :D
Most nyugisan falatoznak. Furcsa, ők nem eszik meg vedlést a vízben, de nem zavar. Szinte minden nap vedlenek, nőnek, színesednek. Tegnap óta abbahagytam a vízelőkészítő adagolását, kicsit habzott is a víz, de bírják szerencsére. 2 naponta cserélek körülbelül 30% vizet és 2 naponta etetek. Még mindig csak 13-ig jutok el a számolásban, nem győzöm csodálni a rejtőzködő képességüket. Ma lett véve gyógyszer adagolós doboz is, mivel meguntam a zacskóból kiszedős módszert, illetve így sokkal könnyebb is a minden két naponta mást adok nekik enni módszer is. Még mindig nem jött meg a rendelésem, kicsit , na jó, már nagyon unom, hogy viszonylag sok pénzt költök a garnéla cuccokra, mégis vagy egy hónapot kell várnom egy nyamvadt eledelre, amire az van írva, hogy készleten. Boltokat nem írok, ez lényegtelen, csak már tényleg kezdem unni. Csak azért akadtam ki, mert a másik akváriumban pusztulnak szegény garnélák és rendeltem csodaszereket, de se hívük, se hamvuk pff. Na kimorogtam magam, ezt a részt tovább is lehet ugorni :D Szóval mindenki jól van és ez a lényeg :)
Pár kép is következik, mert kell :)

View attachment 56425

View attachment 56426

View attachment 56427
Ezt rendesen kiporcoztad.:)
Nem gyenge!
 
Végre megjött a rendelésem a garnéláim nagy örömére :) Tudom, hogy túlzásokba tudok néha esni, de én szó szerint értelmeztem a változatos étrendet nekik. Immáron 11 féle eledelük van :D Illetve teszek a vízbe ebből a csodakőből is, ami megköti az ammóniát és ásványi anyagokat tartalmaz. Fél év múlva kell cserélni, de addigra is nyugodtabb vagyok, hogy nem lehet nagy baj velük, amíg nem rontok el valamit. De nem fogok :) Max. bővülni fog az étrendjük még egy picit, haha

_D301727.JPG

_D301728.JPG

_D301730.JPG
 
Király!
Mondjuk a faeper levelét én ingyen kínáltam mindenkinek, a gyermekláncfű is állandó kaja nálunk, de így biztosan kicsit drágább volt, mint a kertben leszedni, megszárítani, forrázni, bedobni.:love:
Az étrend bővíthető dió és cseresznye levéllel is, ha a cél a 14 és akkor két héten át naponta más a menü.;)
 
Király!
Mondjuk a faeper levelét én ingyen kínáltam mindenkinek, a gyermekláncfű is állandó kaja nálunk, de így biztosan kicsit drágább volt, mint a kertben leszedni, megszárítani, forrázni, bedobni.:love:
Az étrend bővíthető dió és cseresznye levéllel is, ha a cél a 14 és akkor két héten át naponta más a menü.;)

Pár napja tettem be nekik eperlevelet, de meg se kóstolták, remélem ezt megeszik azért. Gyermekláncfűvet nem adtam még nekik, ma kipróbálom, jó hogy eszembe juttattad :) Diólevelet szintén a héten adtam a narancsoknak, másnapra szinte el is fogyott, ma meg a szőlőlevelet pusztították el :) Teljes mértékben igazad van, jobb a kertből szedett eleség, főleg ha még friss. Be is van építve a táplálkozásukba, csak még óvatosan tesztelgetem miket szeretnek. Van pici meggyfánk, remélem szeretik azt is, hamarosan kiderül. A 14 teljesen reális szám nálam :D
 
Amúgy Gergőék debreceni S...... garnélás boltjából tartott ilyen sokáig ideérjen?
Igen, szerintem, ha nem írok tegnap előtt nekik, akkor nem jött volna még meg. Valószínűleg nem figyelik mindig a rendeléseket, de ezt nem tudhatom. Sajnos rossz a rendelési felület, mivel nincs visszajelzés, hogy áll a rendelési státusz + van egy hiba is a rendszerben. Jelenleg is folyamatban van.. Vasárnap rendeltem tőlük, más boltból jött egy hónap után, de azt hittem, innen is annyi idő lesz :(, mindig így járok mostanában. Csak a kő miatt akadtam ki, mert azt hamar akartam a vízbe tenni a narancsoknak.
 
A szűrőben lévő szivacs kezd koszos lenni, eljött az idő, hogy belenyúljak az akváriumba és megpucoljam belülről is az üveget, illetve belekukkantsak a szűrőbe is. Nem válogatósak, eddig mindent megettek, bár lehet látni, mi az amit igazán szeretnek. A héten elkezdődik a 2 naponta etetek, így holnap nem kapnak semmit se.
Picik növögetnek, nagyobbak jógáznak :)

_D302332.JPG

_D302353.JPG

_D302354.JPG
 
Szia @GJade!
Tetszik a naplód, meg persze a hozzáállásod!
(y)
Mostantól követlek.:wideyed:
Az elejétől végigolvastam a naplód, nem ez volt az első azért amit vissza olvastam, de ide muszáj írnom. Nagyon jó volt olvasni a lelkes beszámolókat meg a részletes képekeket és leírásait.
Sugárzik a szavaidból egy olyan pozitív szemlélet amit egy páran nagyon átérzünk, csak nem mindenki írja így le. De nekem nagyon bejön ez az őszinte rajongás a garnélák iránt, és itt a hangsúly az őszintén van.
Lejött a soraidból, hogy a másikba az narancsoknál baj van. Remélem azért ("maradsz aki voltál és leszel aki vagy") megmarad a hozzáállásod!
Na meg persze szuperek a képek.

(De honnan jött a név?:pompous:)
Üdv, TNorbee
 
Szia @GJade!
Tetszik a naplód, meg persze a hozzáállásod!
(y)
Mostantól követlek.:wideyed:
Az elejétől végigolvastam a naplód, nem ez volt az első azért amit vissza olvastam, de ide muszáj írnom. Nagyon jó volt olvasni a lelkes beszámolókat meg a részletes képekeket és leírásait.
Sugárzik a szavaidból egy olyan pozitív szemlélet amit egy páran nagyon átérzünk, csak nem mindenki írja így le. De nekem nagyon bejön ez az őszinte rajongás a garnélák iránt, és itt a hangsúly az őszintén van.
Lejött a soraidból, hogy a másikba az narancsoknál baj van. Remélem azért ("maradsz aki voltál és leszel aki vagy") megmarad a hozzáállásod!
Na meg persze szuperek a képek.

(De honnan jött a név?:pompous:)
Üdv, TNorbee
Köszönöm szépen!
Örülök, hogy tetszenek a naplóim, illetve a képek is. :)
Nos, a név :D
Szóval az úgy volt, hogy már a legelején green jádékat akartam és így lett A G(reen)Jade. Meg nem is nagyon gondolkodtam a neven, csak beregisztráltam. Bár így jobban belegondolva, mivel orange sakurák lettek először, így OSakura lennék most :ROFLMAO:
 
Nos, a név :D
Szóval az úgy volt, hogy már a legelején green jádékat akartam és így lett A G(reen)Jade. Meg nem is nagyon gondolkodtam a neven, csak beregisztráltam. Bár így jobban belegondolva, mivel orange sakurák lettek először, így OSakura lennék most
Akkor jól értelmeztem.
Örülök, hogy sikerült bevonzzad a ganikat.(y)Így hogy már a kezdetekkor ez volt a vágyad érthetöbb a rajongás... :wideyed:
(hasonló volt az alapteoriám, csak a fene nagy kivancsiság nem hagyott nyugodni, meg persze gondoltam kicsit csípkelődök, a másik gondoltatom az lett volna, hogy egyszer már volt Green Jadéd (vagy Green Jade-d na mindegy, ez a része a nyelvtannak nem volt soha az erősségem, :notworthy:meg egyik sem.))
Jóéjt!
 
Jövő héten, ha minden jól megy, akkor összerakok egy sokkal jobb világítást, ez a kevés fény nem tesz jót se a növényeknek, se a garnéláknak, eddig így tűnik nekem. garnélák nem nagyon aktívak, a hurkapálca se nagyon mozgatta meg őket, egyedül a kaja, de nem tépik eszeveszettül szét, mint ahogy megszoktam a narancsoknál. Pár napja találtam egy ismeretlen csigát az akváriumban, el is távolítottam. Ma észrevettem egy kis kukacot is, meg is nyugtatott a látványa, végre kezd kialakulni a normális létforma :D Az akváriumpucolás sose volt még ennyire nehéz, mint náluk, nem is tudom mi lesz, ha elkezdenek szaporodni. Úgy tűnik lesz még egy nőstény, talán lassan beindulnak, ha már a növények nem.

_D302516.JPG

_D302507.JPG
 
A garnélák eredendően nem rajonganak az erős világításért, sőt tompítjuk nekik a fényt a felszínen úszó növényekkel.
A tieid napozósok?
 
A garnélák eredendően nem rajonganak az erős világításért, sőt tompítjuk nekik a fényt a felszínen úszó növényekkel.
A tieid napozósok?
Most nyáron napos garnélák lesznek :D
Szerintem a fényhiány miatt ennyire nyugisak. Úgy kell elképzelni, hogy órákat képesek egy helyben lenni, még vízcserekor se annyira aktívak és picit aggódom értük. A fényáram 3300 lumen körül lesz, ami több mint elég. Persze nem lesz kihasználva, de kell majd a fényerő a tisztításoknál. Kicsit kezdem máshogy látni a dolgokat garnélázás terén, nagy tapasztalat volt a narancsoknál történtek. Étrendjük is úgy lesz összeállítva, amint kifogy a dobozkából kiporciózott adag :) , hogy ne csak növényi eleség legyen az étrendjükben.
 
Pár perce vettem észre, hogy bepetésedett az első jáde :love::love::love:
Már a dragon kő is zöldül, igaz ennek a kőnek nem mutat jól szerintem, de jól el tudnak rejtőzni majd.
Lehet mégis veszek nekik baby kaját :D Ezért megéri dolgozni, hihi

_D303233.JPG

Itt meg látszik, hogy zöldül a sárkány :D
_D303225.JPG
 
Back
Oldal tetejére