• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás "Az elveszett világ"

Sziasztok!

Az akva nincs toppon, mondhatom jól áll neki a távolság XD Jó hír, hogy a tesztek alapján a víz életre alkalmas :) mondjuk, a növényekkel kerültek be csiguszok, az első naptól kezdve, akik szaporodtak is már... 2 napja dobtam be 4 csigát, illetve 6 db guppy ivadékot (fél centisek) még el nem érik a 1,5 cm-t :) A növények szenvedtek a vízben, a levelüket dobálják, de szerencsére már jönnek az új hajtások. Sajnos 2 tő buce elolvadt, majdnem teljesen, így visszakerültek a nagy akiba, úgy nézz ki menthetőek lesznek :) A talaj nyeli a foszfátot napi 2 ml megy bele jelenleg. A kh-val nem vagyok kibékülve ami 3 :( van benne seiryu kő, de nem gondoltam, hogy ennyire fel fogja tornázni az értéket. A héten barna alga is megjelent, takarítom az üveget, illetve a berendezést. Megjött a dennerle turbo skimmer is, sajnos az oase filtosmart gyenge hozzá, így nem húzza víz alá a skimmert :S egy szívaccsal az üveghez ékeltem, így elvégzi a dolgát...

Sajnos a dennerlével kezd tele lenni a hócipőm, egyre több termékében csalódok. A co2 üvegen van egy evolution space reduktor. aminek az új ára 150 ercsi... sokkal többet vártam tőle :( beállítottam a bubi számot 2 napig működött. 3. nap bekapcsolt, de bubi nem jött belőle. Kicsit rányítottam, elindult, ismét beállítottam a bubi számot, erre másnap meg ömlött belőle a co2, úgy hogy előző nap úgy ment ahogy be volt állítva... szóval ma rendeltem másik reduktort, mert nem akarom megölni az élőlényeket az akiban... ezzel nem tudom mi lesz, mert én szétszedni nem merem(túl drága, zárt rendszer), lehet egy tisztítás elég lenne.

Egy távoli telós kép :)

1.jpg
 
Sziasztok!

az elveszett világ végül tényleg elveszett :S a héten napi 30%-s vízcsere mellett a kh nem ment le 3-ról :( Mivel az akva eredetileg black galaxyknak épül(nekik 0-1 kellene), ezért a bontás-átalakítás mellett döntöttem. Mivel tetszett a balázs féle utolsó sziget elrendezés, egy hasonlót összedobtam az otthon meglévő dolgokból :)

1.jpg

A skimmert belőttem, remélem hamar letakarítja a felszínt.

2.jpg


3.jpg
 
Sziasztok!

Az akváriummal minden rendben :) 2 naponta 6 literes vízcserét hajtok végre és 24 órában megy a co2 kicsi adagban 20 bubi/perc. A ph így 6,3, gh 6, kh 1, nitrát 5-10 között és a po4 1. A növények mind lassú növekedésűek, így ez a mennyiség is elég, szépen bubiznak. Algának egyenlőre nyoma nincs remélem így is marad. Az első bentmaradó lakók is beköltöztek 5 süncsiga, 5 amano garnéla. Jövő héten elkezdem majd kipecázni a black galaxykat a nagy akiból, remélem jól fogják érezni magukat itt is.

pár telós kép:

1.jpg

0.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg
 
Sziasztok!

Akva körül minden rendben :) tegnap sikerült elkapnom 16 black galaxyt a nagy akiban :) Szerencsésen átvészelték az átállást, haláleset, kimászás nem volt. Elsőre boldognak tűnek, nem is rejtőzködnek egyáltalán :) Én is boldog vagyok a petés mamit láttam ma, nem dobta el a petéit. Jelenleg 6 amano, 6 süncsiga, 6 posta csiga vagy mi, nagyon sok ismeretlen apró csiga és 16 black galaxy lakja az akvát.

Vízparaméterek:

no3: 5-10 között
foszfát: 0,5-1 között nem tudtam a színek között dönteni XD
vas: 0,1
gh: 6
kh:1
ph: 6,3

pár szokásos telós kép:

1.jpg

nem látszódik nagyon, de az egyik a petés mami XD az amano és a galaxy között, pont levegőztette a petéket :)

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
Sziasztok!

Az akva körül minden rendben, alga nincs vagy nem látni a növények lassan, de egészségesen fejlődnek...(az úszónövények kiveszik a nitrátot ami valahol 5 mg/l körül van) Egy black galaxy elpusztult a héten ismeretlen okok miatt :S a többi lakó szerencsére rendben van. Az akvában meghagytam az úszó növényeket, hogy akik szeretnének elbújhassanak az erős fény elől, remélem jól érzik magukat. A petés mamát nem láttam lassan 2 hete remélem a szaporulat azért előkerül :love:

pár telós kép:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
Sziasztok!

Az akva körül minden rendben, kisebb változásokat eszközöltem. kivettem bal oldalról a mhát, annyira nőt nem bírtam vele, nem is tetszett elvette a "sziget" jelleget. Másik naplóból @evavigh tanácsait átgondoltam, rendeltem magamnak én is salifert ca tesztet és dennerle crusta fit-et, kíváncsi leszek az eredményre, illetve a hatásra :)

pár kép az akváról:

IMG_2894.JPGIMG_2897.JPG


IMG_2898.JPG?hash=9abff77b960393b266bfe9ca7f019cad.jpg
 

Attachments

  • IMG_2901.JPG
    IMG_2901.JPG
    176.5 KB · Megtekintések: 3
Sziasztok!

Az akva körül minden rendben, kisebb változásokat eszközöltem. kivettem bal oldalról a mhát, annyira nőt nem bírtam vele, nem is tetszett elvette a "sziget" jelleget. Másik naplóból @evavigh tanácsait átgondoltam, rendeltem magamnak én is salifert ca tesztet és dennerle crusta fit-et, kíváncsi leszek az eredményre, illetve a hatásra :)

pár kép az akváról:

View attachment 161547View attachment 161548


View attachment 161549View attachment 161552

Szép lett az akva, jót tett neki a riccia likvidálása, azért ne csodálkozz, ha itt-ott néha újra nő. Ahol egyszer volt, onnan marha nehéz kikergetni - olyan mint a békalencse.
Nagyon csini az alsó képen pózoló kicsike! Én is gondolkodom black galaxyn, de lehet hogy blue boa lesz belőle a végén.
 
Most elejétől végéig átnéztem a naplódat és ahhoz képest, hogy milyen koncepcióval indítottad ez egy bitang jó berendezés lett.
Na jó, a garnélák sokkal szebbek, mint az akva. 😁
 
Szép lett az akva, jót tett neki a riccia likvidálása, azért ne csodálkozz, ha itt-ott néha újra nő. Ahol egyszer volt, onnan marha nehéz kikergetni - olyan mint a békalencse.
Nagyon csini az alsó képen pózoló kicsike! Én is gondolkodom black galaxyn, de lehet hogy blue boa lesz belőle a végén.
Nagyon szeretem a Black galaxykat :) és ami mellettük szól még, hogy bár kényesek a vízre, de az áruk nagyon leesett, így viszonylag olcsóbban hozzá lehet jutni. Akitől hoztam az enyémeket blue boakkal tartotta együtt őket, mondta is, hogy ne csodálkozzak, ha lesz köztük vegyes XD és igaza lett, mert van 3-4 darab garnim ami majd 1,5x nagyobb mint a többi és nem fehér a hátuk hanem kékes már. Ők viszont félénkebbek, de munka után megpróbálom lefényképezni őket ;)
 
Most elejétől végéig átnéztem a naplódat és ahhoz képest, hogy milyen koncepcióval indítottad ez egy bitang jó berendezés lett.
Na jó, a garnélák sokkal szebbek, mint az akva. 😁
Köszönöm!-én is jobban szeretem a garnikat már :) sőt megmondom őszintén, hogy már a halaknál is jobban csípem őket, tavasszal ha bontom a nagyobb nanot lehet abban már csak garnélák lesznek és max egyfajta békés nanohal :)
 
rendeltem magamnak én is salifert ca tesztet
Kíváncsi lennék nálad hogy fog működni a teszt, mert én is beszereztem egyet, szerintem kicsit másképp kell használni, ha eredményt szeretnénk kapni, mint azt az útmutatóban olvastam. 🙂 Majd írj róla légyszi.
 
Back
Oldal tetejére