• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Dragoniga!

Van nekem egy hatalmas doboz GlasGarten shrimp baby kajám, adok belőle szívesen.

Egy ilyen ajánlatot nem lehet visszautasítani :D Garnélakaja gyűjtő vagyok, haha. Én is tudok egyébként adni olyat, amilyen még nincs :) Természetesen a garnélák nagy örömére.
 
Háhá, mindenki jól van! :)
Hajnalba láttam egy nagy garnéla vedlést, majd frászt kaptam, zölden csillogott, lehet még félig aludtam :D
Most nyugisan falatoznak. Furcsa, ők nem eszik meg vedlést a vízben, de nem zavar. Szinte minden nap vedlenek, nőnek, színesednek. Tegnap óta abbahagytam a vízelőkészítő adagolását, kicsit habzott is a víz, de bírják szerencsére. 2 naponta cserélek körülbelül 30% vizet és 2 naponta etetek. Még mindig csak 13-ig jutok el a számolásban, nem győzöm csodálni a rejtőzködő képességüket. Ma lett véve gyógyszer adagolós doboz is, mivel meguntam a zacskóból kiszedős módszert, illetve így sokkal könnyebb is a minden két naponta mást adok nekik enni módszer is. Még mindig nem jött meg a rendelésem, kicsit , na jó, már nagyon unom, hogy viszonylag sok pénzt költök a garnéla cuccokra, mégis vagy egy hónapot kell várnom egy nyamvadt eledelre, amire az van írva, hogy készleten. Boltokat nem írok, ez lényegtelen, csak már tényleg kezdem unni. Csak azért akadtam ki, mert a másik akváriumban pusztulnak szegény garnélák és rendeltem csodaszereket, de se hívük, se hamvuk pff. Na kimorogtam magam, ezt a részt tovább is lehet ugorni :D Szóval mindenki jól van és ez a lényeg :)
Pár kép is következik, mert kell :)

View attachment 56425

View attachment 56426

View attachment 56427
Nah. Ez szep zold.
 
Egy kis leselkedős sorozat, mert a garnélák viccesek :)
Este jövök egy másik vicces sorozattal, illetve egy megfigyeléssel összekapcsolva, ami kapcsolódik az X-szervhez. Megfigyeltem egy érdekes jelenséget már egy jó ideje, de tegnap este kezdtek el összeállni a részletek. Összelegóztam :D Ami megint vicces, mert egy másik dologra próbáltam rájönni, na ott még csak értetlenkedek :)
Szóval pár kép a zöldikékről:

_D303617.JPG

_D304038.JPG

_D304084.JPG

_D304093.JPG

_D304098.JPG

_D304100.JPG

_D304103.JPG
 
Huhh, nem tudom, hogyan kezdjem el a sorozatot, mivel jóval több kép készült, mint amennyit be tudok tenni egy hozzászólásba. Az a baj, hogy egybe lenne jó, hisz a megfigyelést is ezzel a sorozattal szeretném bemutatni. Szerintem ez két hozzászólásos lesz a képek feltöltési korlátozás miatt, de egy akarna lenni, úgy olvassa mindenki.
Szóval minden a másik akváriumnál kezdődött, azt hiszem tettem is be oda egy olyan képet, ahol a garnéla annyira tisztogatja magát, hogy majd kitépi a saját szemét. Ezt így leírva eléggé morbid, durva, de hát ez van. Szóval, most detto ugyanazt figyelhettem meg, igazából többször is láttam már, csak nem volt a kezembe a fényképező egészen tegnapig. Szóval arról lenne szó, hogy szerintem a garnéla ösztönösen érzi, hogy vedlenie kellene, gondolom ez senkinek se újdonság, viszont úgy figyeltem meg, hogy képes erre rásegíteni, vagy pedig szabályozni ezt a vedlési folyamatot. Furán hangzik tudom, de kifejtem a nézőpontomat, aztán szokás szerint, mindenki eldönti a látottak és saját tapasztalat alapján. Ilyen téren jobb egy kisebb akvárium, mindent sokkal könnyebb megfigyelni, főleg, ha még nincsenek rengetegen az akváriumban (remélem hamarosan lesznek :D).
Mutatom a vicces sorozatot, majd folytatom az okfejtésemet is. Több percig tisztálkodott a dragon kövön az egyik green jade, majd valahogy megcsúszhatott és majdnem legurult a kőröl :) Csak egy bukfenc volt igazából, de megérte az akvárium előtt görnyedni :D

_D303765.JPG

_D303811.JPG

_D303818.JPG

_D303824.JPG

_D303830.JPG

_D303847.JPG
Itt vesztette el az egyensúlyát, ezért homályos, bár így kép alapján nem is gurult, te tökre úgy emlékszek rá.
_D303854.JPG
És folytatja, mint, ha mi se történt volna :D
_D303858.JPG

_D303894.JPG

_D303917.JPG

Folytatom akkor a következő hozzászólással, hisz így még nem teljes se a sorozat, se az okfejtés se.
 
_D303939.JPG

_D303954.JPG

_D303964.JPG

Nos, remélem mindenki látja, hogy két lépen a szemeit is tisztogatja. Ezt úgy kell elképzelni, hogy legbelül a tövénél megfogja és kifelé húzza, ahol a fekete szeme van. Ezt többször megcsinálja egy ilyen teljes tisztogatás során. Pont ott van az X szerve, ami a hormontermelő szerve. Innen szabadul fel a juvenil hormon, ami pedig a vedlést szabályozza.

11019075_e4a0fb918ff2fb05fdf2622c7520cbd5_m.jpg
Ezt a képet egy másik fórumon találtam, de nem hiszem, hogy leírhatom ide a nevét. A jobb példálódzás kedvéért tettem be csak. A narancs sakuráknál már megfigyeltem, hogy mindig a hasuk alá húzzák a farkukat, így pont ott tud elrepedezni a hátukon a páncél, ahol ki fognak vedlésnél bújni. Ez megfigyelhető ennél a sorozatnál is. És ezek után szinte mindig megfigyelhető, hogy ráncigálja a szemét is, ahol termelődik a vedlést szabályozó hormon is. Ezt tuti direkt csinálja, ő már érzi, vagy pedig rásegít a saját vedlésére. Én mindig is tudtam, hogy csodás teremtmények. :) És mi történ a mai napon? Egy nagyobb vedlést találtam az akváriumban. Nagyon alaposan átvizsgáltam, nincsen több. Én biztosra veszem, hogy a képen szereplő garnéla vedlett le. Nálam ők egyébként nem eszik meg a saját vedlésüket, sőt, az elpusztult garnélára se vetik rá magukat. Picit fura nekem, de lehet ez egy ilyen green jáde specialitás :)

Pont annál a dragonnál van a vedlés, ahol tisztálkodott, a belső szűrő annyira nem mozgatja a vizet, hogy nagy távolságokat tegyen meg a vedlés
_D304117.JPG

És nemrégen láttam egy kisebb garnélát szemet mosni, meglátjuk, lesz-e még egy vedlés később, vagy pedig a holnapi napon.

Íme:
_D304148.JPG

Nos, ennyi lenne a vedléssel kapcsolatos megfigyelésem, gondolom másoknál is így működik, ha az orange sakurák és a green jadék is ugyanúgy viselkednek.
 
Ez szép volt, ilyen mélyen én sem mélyedtem bele, pedig garnéla szerelem van nálam is, jó a leírás, és a sorozat is! (y):):happy:
Köszi! :)
Örülök, hogy tetszett a megfigyelés.
Most épp a réz garnélákra gyakorolt hatását nyomozom éppen, mivel eddig úgy tudtam, hogy már kis mennyiség is megöli őket, pedig ez nem lehet teljesen igaz, mert van garnélaeledel, aminél külön kiemelik, hogy rezet tartalmaz, ami jótékonyan hat a garnélákra. Valamin mindig agyalok :)
 
Hmm, újabb agyalni való :D
Az orange sakuráim nagyon agresszívek akkor, egy eledelen kívül mindenre rávetik magukat. Furcsa látni a két akváriumot egymás mellett etetésnél. Bal oldalt a jádék csipegetnek, jobb oldalt meg a tálkát is megeszik szinte :)
Orange többen vannak ugye ? :) Mert nálam minél többen voltak, annál jobban ettek .
 
Back
Oldal tetejére