• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás "Az elveszett világ"

Kíváncsi lennék nálad hogy fog működni a teszt, mert én is beszereztem egyet, szerintem kicsit másképp kell használni, ha eredményt szeretnénk kapni, mint azt az útmutatóban olvastam. 🙂 Majd írj róla légyszi.
talán ez segít :) azért megnézem majd a leírást is ha megjön XD

 
:D én 2 kg-t akartam venni a 112 literesembe kh emeléshez, de akkor jól gondoltam, hogy az kevés.
attól függ mi a célod :) nekem kh 0-1 lett volna, azért kellett kidobnom őket, mert napi vízcserével sem ment a vízem 3 kh alá :) Olvastam, hogy nem akarsz annyira köves scapet ki lehet próbálni 2 kg-val is heti vízcserék mellett :)
 
Sajnos nem segít, az enyém már a "new" kivitel, ott kevesebb lépés van.:( De azért köszi.

Most hogy mondod, jutott eszembe, hogy múltkor @Jopet is beleszaladt egy ilyen új verzióba. Az én tesztemet amikor vettem, még cxsak 1 féle létezett. Próbáld meg elboltolni a tengerisekkel. hátha valamelyiküknek még a régi teszt van.

Megnéztem, az Aquaforest is gyárt olyan Ca tesztet, amit édesvízben is lehet használni, mér alacsony tartományban is.
 
Most hogy mondod, jutott eszembe, hogy múltkor @Jopet is beleszaladt egy ilyen új verzióba. Az én tesztemet amikor vettem, még cxsak 1 féle létezett. Próbáld meg elboltolni a tengerisekkel. hátha valamelyiküknek még a régi teszt van.

Megnéztem, az Aquaforest is gyárt olyan Ca tesztet, amit édesvízben is lehet használni, mér alacsony tartományban is.
Szerintem használható ez is csak nem úgy működik, ahogy kellene, ill. a por beleszórása után nem kék színű lesz a tesztfolyadék, hanem pink, ha hozzá csepegtetem a ca2 folyadékot, néhány csepp után bekékül. Tulajdonképpen így is leolvasható egy érték, csak azt nem tudom mennyire valós, pontos érték ez.
Te biztos vagy benne, hogy ez a new verzió nem jó édesvízre?
 
Most hogy mondod, jutott eszembe, hogy múltkor @Jopet is beleszaladt egy ilyen új verzióba.
Aha, valóban.
A boltban az eladó mondta, hogy nem jó édesvízhez, tengerihez való. Viszont a doboz oldalára rá volt írva, hogy jó. Picit értetlenkedtem, meg is kérdeztem, hogy akkor ide miért van ez írva. Erre az volt a válasz, hogy azt már nem tudja, akkor lehet hogy ő téved, mégiscsak jó. Felhívtam Évit, ő is azt mondta hogy jó (nyilván nem tudhatta, hogy variáltak a teszttel). Úgyhogy megvettem :)
Nekem sem állt össze a kép, hogy hogyan is fogok tudni ezzel alacsonyabb (<30) értéket mérni. Kerestem másik használati útmutatókat a neten, ezek teljesen mást írtak, asszem volt plusz egy por és egy plusz fázis a tesztfolyamatban, itt már végképp gyanús volt. Persze nagyon hülyén éreztem magam, még mindig azt hittem én vagyok a béna. Újra konzultáltam Évivel és közösen megfejtettük, hogy bukó.
Visszamentem a boltba, kérdeztem hogy akkor ez most így mégis hogy? Az eladó mondta, hogy "ő megmondta..." és tulajdonképpen tényleg így volt, úgyhogy hazakullogtam :)

Ez a felirat vezetett félre, eszerint háromféle kemikáliának kellene lenni a dobozban:

IMG_20220113_175044.jpg

(végülis ide is ide van írva, hogy friss információk a dobozon belül...) :)

Majd ez a táblázat volt értelmezhetetlen számomra:

IMG_20220113_175129.jpg

Miután megfejtettük hogy a teszt változtatáson esett át, máris világossá vált (előtte erre nem gondoltam), hogy a narancs színezés tulajdonképpen azt jelenti, hogy ezt már nem tudjuk mérni :) és nem pedig valamiféle kiemelés vagy zónák stb.

Sanyi, neked is ilyen van?
 
Utoljára módosított:
Pont ilyen, igen. Arra gondolok, hogy rendeltem calciumot (ez sem volt kispályás művelet, idiótának nézett mindenki akinél érdeklődtem az ajánlott Easy Life Calcium iránt) annak az adagolásán talán fel lesz tűntetve, hogy mekkora mennyiség mennyire emeli az akvárium calcium tartalmát és ha a calcium teszt is ezt az emelkedést mutatja akkor mégis működhet. Nem?

Szerk. Ja, megnéztem megint, az én dobozom oldalán a CA-3 50ml felirat nem szerepel és a dobozban nem volt harmadik folyadék. A prosi a táblázattal ugyanaz.
 
Utoljára módosított:
Átviszem IDE a beszélgetést, nem akarom offolni a naplót, főleg hogy a thumbnailként beszúrt képeim ismét kitöltik a fél oldalt 🤪
 
Sziasztok!

Az akva körül minden rendben, alga nincs vagy nem látni a növények lassan, de egészségesen fejlődnek...(az úszónövények kiveszik a nitrátot ami valahol 5 mg/l körül van) Egy black galaxy elpusztult a héten ismeretlen okok miatt :S a többi lakó szerencsére rendben van. Az akvában meghagytam az úszó növényeket, hogy akik szeretnének elbújhassanak az erős fény elől, remélem jól érzik magukat. A petés mamát nem láttam lassan 2 hete remélem a szaporulat azért előkerül :love:

pár telós kép:

View attachment 160337

View attachment 160338

View attachment 160339

View attachment 160340

View attachment 160341
Nagyon szép lett az akvád. Gratula. Érdemes lett átépíteni.
 
@Jopet @matrai

Megérkezet nekem is a teszt, én is az újabbat kaptam. Megnéztem a leírást, youtubon is néztem vidit szerintem működik a sima akvában is a teszt. Az akváriumomra 41 mg/l Ca-t kaptam :) a csapvízre 20-t. visszaellenőrizni semmivel nem tudtam sajnos én sem, de az akváriumomra kapott érték reális lehet, mert 6 gh ra sózok vissza, új az akva nyeli a cuccot a talaj kb. ennyinek kell benne lennie.

Én így csináltam a tesztet, próbáljátok ti is ki :p

1. 2 ml víz a kémcsőbe
2. kis adagoló kanál por a vízre
3. 5 másodpercig mozgatni, míg a por feloldódik. Sütétebb rózsaszínű lesz a víz
4. 1 ml lötyit cseppenként kell adagolni. Minden csepp után 2 másodpercet lötyögtetni a kémcsővet. Ezt addig ismételni még nem kékül be a víz. Az akvám 0,92 -ig ment ami 1,023-mal beszorozva ca. 41. A táblázatból olvastam le. A csapvíz már 0,98-nál elkékült. Mindkét tesztet 2x csináltam ugyanazokat az eredményeket kaptam :)

Próbáljátok ki, kivi vagyok nálatok mi lesz az eredmény.
 
Aha, valóban.
A boltban az eladó mondta, hogy nem jó édesvízhez, tengerihez való. Viszont a doboz oldalára rá volt írva, hogy jó. Picit értetlenkedtem, meg is kérdeztem, hogy akkor ide miért van ez írva. Erre az volt a válasz, hogy azt már nem tudja, akkor lehet hogy ő téved, mégiscsak jó. Felhívtam Évit, ő is azt mondta hogy jó (nyilván nem tudhatta, hogy variáltak a teszttel). Úgyhogy megvettem :)
Nekem sem állt össze a kép, hogy hogyan is fogok tudni ezzel alacsonyabb (<30) értéket mérni. Kerestem másik használati útmutatókat a neten, ezek teljesen mást írtak, asszem volt plusz egy por és egy plusz fázis a tesztfolyamatban, itt már végképp gyanús volt. Persze nagyon hülyén éreztem magam, még mindig azt hittem én vagyok a béna. Újra konzultáltam Évivel és közösen megfejtettük, hogy bukó.
Visszamentem a boltba, kérdeztem hogy akkor ez most így mégis hogy? Az eladó mondta, hogy "ő megmondta..." és tulajdonképpen tényleg így volt, úgyhogy hazakullogtam :)

Ez a felirat vezetett félre, eszerint háromféle kemikáliának kellene lenni a dobozban:

View attachment 161601

(végülis ide is ide van írva, hogy friss információk a dobozon belül...) :)

Majd ez a táblázat volt értelmezhetetlen számomra:

View attachment 161602

Miután megfejtettük hogy a teszt változtatáson esett át, máris világossá vált (előtte erre nem gondoltam), hogy a narancs színezés tulajdonképpen azt jelenti, hogy ezt már nem tudjuk mérni :) és nem pedig valamiféle kiemelés vagy zónák stb.

Sanyi, neked is ilyen van?
A táblázatot úgy kell kiolvasni, hogy nyomod az 1 ml cuccot ki a fecskendőből cseppenként. Minden csepp után 2 sec mozgatás, ha elkékül abba hagyod. Ahol a fecskendő megáll azt az értéket leolvasod, majd behelyetesíted a táblázat bal oldalára. A bal oldalhoz tartozó jobb oldali értéket beszorzod 1,023-mal és meg is vagy.
 
Köszi a részletes beszámolót, mi is ugyanígy végeztük el a mérést, mint te és akváriumra ugyanezt az eredményt kaptuk. Nekem már van egy másik gyártótól származó tesztem is, akváriumvíznél egybe is vág minden. Ásványvíz bemérésénél bukott nálam a Salifert, kb. 65-ös értéket nem tudott megmérni, az első cseppnél bekékült, nálad is gyanús a csapvíz eredmény.
Ha találsz otthon ásványvizet mérd meg, kakaóval már ne próbálkozz Jopet kimaxolta!😀
 
Utoljára módosított:
Köszi a részletes beszámolót, mi is ugyanígy végeztük el a mérést, mint te és akváriumra ugyanezt az eredményt kaptuk. Nekem már van egy másik gyártótól származó tesztem is, akváriumvíznél egybe is vág minden. Ásványvíz bemérésénél bukott nálam a Salifert, kb. 65-ös értéket nem tudott megmérni, az első cseppnél bekékült, nálad is gyanús a csapvíz eredmény.
Ha találsz otthon ásványvizet mérd meg, kakaóval már ne próbálkozz!😀
Az ásványvíz nálam is egyből elkékült az első cseptől XD passzolom akkor. Nem értem, hogy akkor a különbőző vízekre miért reagál másképp :S kakaóm nincs amúgy otthon, azon is megnéztem volna XD
 
Sziasztok!

Ismét eltelt egy kis idő, gondoltam bejelentkezem :) Kisebb változásokat eszközöltem a középpontba bekerült egy anubias, mert a mohák nagyon beárnyékolták a bucékat. Az akva körül minden rendben, sajnos egy black galaxym elpusztult viszont. szerintem megijedt és az úszó növényről kiugorhatott, reggelre már kiszáradva találtam. Szaporulatot egyenlőre nem láttam, de kell egy kis idő még beszoknak. Sajnos két amanom is petés, sajnálom őket :S Az akiba korábban vettem kis nanohalakat, amik szemmel láthatőan jól éruik magukat, már a színűk is megjött, nagyon sápadtan kerültek bele anno.

Pár kép a jelenlegi álapotokról:

1.JPG

2.JPG

2.1.JPG


3.1.JPG

3.JPG
 
Back
Oldal tetejére