• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Van egy gyári porlasztóm amit szétkaptam.Gondoltam megpróbálkozom én is egy házi barkáccsal.
INKÁBB VESZEK EGY MÁSIKAT:LOL:.
Ha van olyan személy aki megpróbálkozik a rács legyártásával az szóljon,mert nekem már nem kell
 
Nemrég én is szétkaptam a doki porlasztóját, mert nem működött, de persze csak a vezetékkel volt a gond, viszont nem tudom milyen anyagból van, mert nem lehetett forrasztani, bárhogy is próbáltam.
 
Nemrég én is szétkaptam a doki porlasztóját, mert nem működött, de persze csak a vezetékkel volt a gond, viszont nem tudom milyen anyagból van, mert nem lehetett forrasztani, bárhogy is próbáltam.
Én ezt úgy oldottam meg a barkács TS-nél, hogy szorosan belefontam a hálóba a vezetéket, majd körberagasztottam ragasztópisztollyal.

Én hamar letettem a TS házilag készítéséről, akármilyen hálóval próbáltam midig elmállott idővel- exponenciálisan csökkenő felhőképzéssel-, hiába terveztem meg és nyomtattattam ki műanyagból a vázat... Platina hálót meg nehéz szerezni :)
@inadsz -tól kaptam egy használt kidobásra ítélt fejet, azt használom azóta is. 17 Vos akku-töltőről, félóránként 5 percre beállított működési idővel egy sima digitális időkapcsoló vezérli(7órás világítási ciklusban működik).
 
Én ezt úgy oldottam meg a barkács TS-nél, hogy szorosan belefontam a hálóba a vezetéket, majd körberagasztottam ragasztópisztollyal.
Én is így próbáltam megoldani, de nem jó a kontaktja, mert elég kevés buborékot nyomott összerakás után, valahol van áramvezető ragasztóm, de persze, hogy nem találtam meg :mad:. Mikor szétszedtem, akkor a csatalakozásnál volt elégve, oxidálódva a vezeték, és takarítás után elzért nem működött, pedig csak ecetben tisztítottam. Van egy olyan érzésem, vagy akár javaslatom hogy érdemes lehet állítva tisztítani a Twinstar , vagy a Chihiros Doctor porlasztóját, tehát a vezeték rész ne érjen a tisztító folyadékba, mert hiába van beszilózva, ezek szerint mégsem teljesen vízhatlan. legalábbis a dokié nem az :(
Ez a kapcsolóórás vezérlés tényleg ötletes dolog. Én is gondolkodtam rajta, hogy nem biztos, hogy jó ha éjjel nappal megy a rendszer, bár én inkább csak éjjel járatnám úgy mint a légpumpákat is szokták ha nappal CO2-t nyomatunk a vízbe.
Sajna a "Doki" vezérlőjét nem lehet csak úgy bedugva elindítani, bár ez annyira nem akadály ;)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Megépítenék én is egy "csillagot". Nekem olyan kérdésem lenne, bár lehet le van már írva csak elkerülte a figyelmem, :) hogy mennyi ideig kell üzemeltetni naponta, vagy mehet egész nap? Mert amit láttam róla videót ott a srác óránként egy percre állította az időzítőt. Köszönöm, ha segít valaki ebben. Illetve milyen tapasztalatok vannak a használatáról? :)
Köszi előre is.
 
Sziasztok!
Megépítenék én is egy "csillagot". Nekem olyan kérdésem lenne, bár lehet le van már írva csak elkerülte a figyelmem, :) hogy mennyi ideig kell üzemeltetni naponta, vagy mehet egész nap? Mert amit láttam róla videót ott a srác óránként egy percre állította az időzítőt. Köszönöm, ha segít valaki ebben. Illetve milyen tapasztalatok vannak a használatáról? :)
Köszi előre is.
Én ezt úgy oldottam meg a barkács TS-nél, hogy szorosan belefontam a hálóba a vezetéket, majd körberagasztottam ragasztópisztollyal.

Én hamar letettem a TS házilag készítéséről, akármilyen hálóval próbáltam midig elmállott idővel- exponenciálisan csökkenő felhőképzéssel-, hiába terveztem meg és nyomtattattam ki műanyagból a vázat... Platina hálót meg nehéz szerezni :)
@inadsz -tól kaptam egy használt kidobásra ítélt fejet, azt használom azóta is. 17 Vos akku-töltőről, félóránként 5 percre beállított működési idővel egy sima digitális időkapcsoló vezérli(7órás világítási ciklusban működik).
Pffff....... Meg kellene tanulnom olvasni :D:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::love:
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen távolságra tettétek a két hálot egymástol ? Készitettem én is eggyet, de nem igazán működik jól. Nállam a távolság kb. 2mm. A táp az 18.5v , 4.9A , hálo helyett 1mm vastag lyukacsos rozsdamentes acélt használtam.
 
Üdv! Végigolvasva a topicot úgy tűnik a megfelelő rács a legnagyobb kihívás, persze ha a gyári vezérlést elfelejtjük. Azon gondolkodtam, mi lehetne a megfelelő alternatíva a nemesfém anyagú rácsra. Valaki kipróbálhatná a színes TV vagy monitor katódsugárcsövének árnyékoló rácsát. Ez a képernyő belsejében lévő elektronsugár árnyékoló rács, úgy gondolom jóféle anyagból készül. Ha valakinek van ingerenciája széttörni egy színes (fekete-fehér képcsőben nincs!!) képcsövet kipróbálhatná mit tud. Mit szóltok hozzá?
 
Azt, hogy 7 ezer forintért lehet rendelni a kínai koppintás porlasztóját, onnantól meg kár vesződni ;):):D
Én még 10 kért se állnék neki szétcsapkodni a tv-t. Pláne, h mincs egy darab se a lakásban, még az ismerősök között se.
 
Én még 10 kért se állnék neki szétcsapkodni a tv-t. Pláne, h mincs egy darab se a lakásban, még az ismerősök között se.
Úgy értettem a választ, hogy onnantól kár vesződni bármiféle maszek reaktor építésével mióta a kínaiak koppintják, és postával 7 ezer forintért meg lehet venni készen. Nem véletlenül fulladt be ez a téma ;)
Tényleg nincs TV-d, vagy csak régi képcsöves nincs ?:) Csak nem valami gyülekezet tagja vagy? :eek::eek:
Volt főnökömnek is azért nem volt :confused:
 
Én ezt úgy oldottam meg a barkács TS-nél, hogy szorosan belefontam a hálóba a vezetéket, majd körberagasztottam ragasztópisztollyal.

Én hamar letettem a TS házilag készítéséről, akármilyen hálóval próbáltam midig elmállott idővel- exponenciálisan csökkenő felhőképzéssel-, hiába terveztem meg és nyomtattattam ki műanyagból a vázat... Platina hálót meg nehéz szerezni :)
@inadsz -tól kaptam egy használt kidobásra ítélt fejet, azt használom azóta is. 17 Vos akku-töltőről, félóránként 5 percre beállított működési idővel egy sima digitális időkapcsoló vezérli(7órás világítási ciklusban működik).
Platina hálót nem nehéz szerezni,ugyan ebből drótot még könnyebb. 0,05mm-10mm-ig, 5 tizedenként emelkedik a méret.Az 1mm átmérőben, méterenként 16,85 gramm.
 
Úgy értettem a választ, hogy onnantól kár vesződni bármiféle maszek reaktor építésével mióta a kínaiak koppintják, és postával 7 ezer forintért meg lehet venni készen. Nem véletlenül fulladt be ez a téma ;)
Tényleg nincs TV-d, vagy csak régi képcsöves nincs ?:) Csak nem valami gyülekezet tagja vagy? :eek::eek:
Volt főnökömnek is azért nem volt :confused:
LED-es tv van. Abban is van??? :D
 
Úgy látom ez a téma már egy ideje befulladt, pedig érdekes volt. Már egy jó ideje olvasom a HAC-ot de nem rég regisztráltam.

A twinstár hálója nem tiszta titán, csak bevonatos lehet. Mért is? Nem vizsgáltam meg, de abból következtettem ki hogy a Green Aqua oldalán is oda van írva magyarul a használati útmutató, hogy nem szabad sikálni, és mért? mert a lerakódással egyűt le pattogzana a bevonat. Mivel egyértelmű hogy minden ami bevonatos, az előbb-útóbb lepattogzik, hát ha még elektrolízis alá vetjük. Tehát ha ez titánból lenne akkor nem árthat neki a sikálás. Teszt ként csináltam 2 amit külön akváriumban raktam. Egyet Co2 akváriumban, a másik Co2 nélküli. Elég sok próbálkozás után eljutottam a sáválló acélhoz. Én is kipróbáltam már több féle hálót de általában 1 hét alatt tönkre is ment. Nem tudtam elképzelni hogy miből lehet a gyári. De a saválló acél bírja elég sokáig. Teszt idő: 9 órától 24 óráig óránként megy egy percet, utána már csak 2 óránként megy 2 percet. Ezt egy egyszerű program kapcsolóval csinálom. Bármilyen hálót akarunk használni, azt előtte áztassuk úgy 10 percig sósavban. Ha az befeketedik, az nem saválló, az lehet hogy csak rozsdamentes. A saválló hálónak elég minimális a vas kibocsátás a vízben. Tehát attól nem kell tartani hogy vas mérgezésben fognak kipusztulni az élőlényeink. Viszont ezt lehet sikálni tisztításkor, nem kell várni órákig tisztító oldatban. Egy 10 perc sósav, hypó vagy ecetsav. Egy kicsit meglehet dörzsölni szivaccsal, és mehet vissza az akiban, és ugyan úgy fog működni, mint új korában, ameddig el nem használódik.

Ahogy írtam az elején, 2 akváriumban használom a házilag készített TS. Nem tudom hogy használt e valaki növényes akváriumban Co2 nélkül, mert ezt senki nem írta. Én kipróbáltam low-techben, Co2 nincs, fény meg kevés. 2 hét után felerősítettem egy kicsit a fényit,(LED) valami alga megjelent de nem vészes, és 2 hét után még erőseben, de más változás nem történt. Lehet hogy a 2 hetes ciklus kevés volt. Az én észrevételem az hogy a Co2 nélküliben nem bubiznak úgy a növények mint a Co2-sban, és nem fejlődnek olyan gyorsan. Annyi hogy nem képződik annyi alga. De ezt a gyártó is figyelmeztet, hogy nem minden alga ellen hasznos.

Az én észrevételeim és tapasztalataim szerint az hogy abban segít a növényeknek hogy nem tud annyi alga rátelepedni, és könnyebben tudják felvenni a szükséges tápanyagot. Meg az is közre játszhat hogy éjszaka több oxigénre juthatnak.

Az hogy csapvíz vagy RO víz, szerintem mind 1, mert a hatása ugyan az. A következtetés az hogy az elektrolízis sebessége nem függ az elektrolit koncentrációjától vagy hőmérsékletétől. (de ahogyan írta itt valaki, hogy ha sózzuk meg tápozzuk akkor az már nem RO víz).

Mindenki azon vacillál és túl lihegik hogy hogyan működik a TS egysége. Tök egyszerű, mindegy hogy RO vízben rakjuk vagy csapvízben ugyan azt a programot fogja lejátszani, eleinte sűrűbben aztán egyre ritkában, mert ő úgy gondolja hogy megtette a dolgát. Mért mikor áramszünet van, és bekapcsoljuk vagy áram ingadozás van elkezd megint sűrűn dolgozni? Mert újra indul a programja. Vegyük pl. TS Nano (50-200 l). 1 gomb (50-100 l), mind 2 akváriumban ugyan azt a programot futatja. Tehát nincs érzékelés, és ez azt jelenti hogy program alapján fut, aminek van egy periódusa. De akinek van ideje és türelme figyelje ki.

Jó! Jó! hasznos de drága, még a karbantartása is. A barkácsolt is megteszi azt amit a gyári, csak gyakrabban kell hozzányúlni.
 
A twinstár hálója nem tiszta titán, csak bevonatos lehet. Mért is? Nem vizsgáltam meg, de abból következtettem ki hogy a Green Aqua oldalán is oda van írva magyarul a használati útmutató, hogy nem szabad sikálni, és mért? mert a lerakódással egyűt le pattogzana a bevonat. Mivel egyértelmű hogy minden ami bevonatos, az előbb-útóbb lepattogzik, hát ha még elektrolízis alá vetjük. Tehát ha ez titánból lenne akkor nem árthat neki a sikálás.

Gyárilag talán teflon bevonattal jön. Ezt a bevonatot óvjuk a dörzsölés elkerülésével.
A bevonat előbb utóbb lepattogzik majd, de minél tovább tart annál később kell majd fejet cserélni. Ha a bevonat eltűnik elindul a korrózió. kb ennyi. A fejet 8-12 hónapra tervezik.
Nem tudom a DYI verzió meddig bírja, valószínűleg a fentiek miatt sokkal kevesebb ideig ritkább használat mellett is. Itt mondjuk nem értem miért nem a gyári ciklus van használva. Kiindulva a TS programjából 2-5 percenként kellene 30 másodpercre mennie. Óránként 1 percre valószínűleg semmi haszna nincs. 2 óránként 2 perc detto.

A gyári néhány percenként kapcsol be fél percre. Ez hetek hónapok múlva ritkul.

Az áramszünet miatt nem felejti el a programot, ezért kell resetelni amikor új akváriumba teszed, vagy újra szeretnéd indítani a ciklust.

Az IC működésről a mai napig nem sok értelmes infót olvasni, de épp a minap volt egy eset amikor nagyobb módban elpusztultak a halak. (Chihiros volt).

Tom Barr redox oldalról nézte a klón terméket kb 1 évvel ezelőtt, de elektronikai részébe nem nagyon láttunk betekintést tőle és mástól sem.

Kb ennyi :)

Azt hiszem 3 éve amikor először behoztuk az országba írtam, hogy leginkább CO2-es növényes akváriumnál van értelme. Itt olyan érzékeny az egyensúly és annyira kötöttek a vízcserék, hogy minden ilyen kis kütyü picit hozzátesz a sikerhez. Épp ahogy az UV, vagy a tápadagoló, pH vezérlő stb. Pl. elmaradó vízcserélnél nem áll fejre az akvárium max bezöldül az üvege.

Viszont ha komoly probléma van pl rossz víz stb akkor a TS sem húz ki a bajból. Azóta is sok akváriumban használjuk, ügyfeleknél is fut, picit több mozgásteret ad és besegít a karbantartási feladatokba. De nem csodaeszköz.
 
Back
Oldal tetejére