• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apró világ

Igéző

Főkertész
Sziasztok !

Sok idő eltelt anélkül, hogy aktív lettem volna a fórumon, de mivel újból időt tudok szakítani erre a gyönyörű hobbira, gondoltam megosztok veletek egy pár akváriumot, amit a közelmúltban indítottam.
Ebben a naplóban a kislányom 35 litres akija látható. 2022 oktoberében indult.

Akvárium: 45 hossz. X 27 szél. X 30 mag. saját ragasztású Opti üvegből

Szűrés: Eheim 2424

Világítás: Chihiros C2 RGB

Táptalaj: Dennerle

Általános növénytalaj: ADA Amazonia

CO2: magasnyomású

Tápozás: DIY Micro-Macro

Dekor : gyűjtött kövek (valamilyen réteges pala kőzet)

Halak: 2022 : Neon, Zebra Danio, jelenleg Pseudomugil Luminatus, Pseudomugil Gertrudae, Danio Margaritatus

20221005_175458.jpg
20221008_153146.jpg
20221008_204859.jpg20221009_133057.jpg20230109_181247.jpg
 
Ma észrevettem az egyik Galaxy nöstényen ezeket a fehér, apró pöttyöket. Darakor lehet? Ötletetek van a kezelésre, anélkül, hogy karanténba helyezném?

IMG_3390.jpg
 
Ma észrevettem az egyik Galaxy nöstényen ezeket a fehér, apró pöttyöket. Darakor lehet? Ötletetek van a kezelésre, anélkül, hogy karanténba helyezném?

View attachment 178639
Ez szerintem nem dara. És ha daganatszerű dolgok voltak a galaxyjaimon, akkor azok mind elúsztak az örök fajanszvízesésen keresztül. A kopoltyú mögött a has nem szép íves. Kajagondja is lehetett, a daganat meg már kisebesedett. Mary első kérdése talán az lesz, hogy milyen a kaki színe, alakja állaga. Mivel etetsz, mikor, mennyit. Mekkora az állomány. Ezt szerintem már leírhatod, hogy mire ide tekint, legyen több infó. 🙂
 
Ma észrevettem az egyik Galaxy nöstényen ezeket a fehér, apró pöttyöket. Darakor lehet? Ötletetek van a kezelésre, anélkül, hogy karanténba helyezném?

View attachment 178639
@Zsoltiabéka feltette a kérdéseimet, így amíg azokra nem kapok választ, csak sejtésem van, szám szerint kettő.
1) Tumor, ami kifelé terjedt.
2) külsérelem (pikkelyek és kromatofórák teljes hiánya utal erre), ami nagyon csúnyán elfertőződött.

Sajnos azt kell mondjam, hogy ez a hal menthetetlen.
 
Köszi a válaszokat, így visszagondolva, már akkor sérült volt, amikor elhoztam az üzletből, csak nem volt ennyire előrehaladott állapotban. Összesen 15 db. van a Galaxykból, Green Aqua-s Best Bite-ot kapnak (nanó halaknak szánt örlemény) és fagyasztott cyclopsot naponta 2-3 szor felváltva. Kaki színét nem figyeltem, ez legyen az ő dolguk :)
 
Köszi a válaszokat, így visszagondolva, már akkor sérült volt, amikor elhoztam az üzletből, csak nem volt ennyire előrehaladott állapotban. Összesen 15 db. van a Galaxykból, Green Aqua-s Best Bite-ot kapnak (nanó halaknak szánt örlemény) és fagyasztott cyclopsot naponta 2-3 szor felváltva. Kaki színét nem figyeltem, ez legyen az ő dolguk :)
Sok cyclopsz fagyit adsz.
Amit nem esznek meg, az bomlásnak indul, így a víz teli van fehérjét tartalmazó bomlástermékkel.
Minden héten egy koplalónapot kell (minimum) beiktatni.
A természetes élőhelyükön senki nem áll a part mentén, hogy adjon neki enni. Szóval egy kicsit fogd vissza a kaját, és inkább egyik nap szárazat, másikon meg fagyit adj.
 
Köszi a tanácsot. Meg tudom ezt gond nélkül csinálni, de még elmondanám, hogy heti két, 50 százalékos vízcsere van, úgyhogy olyan sok bomlástermék nem lehet a vízben.
 
Szia, Nagyon szép! Milyen növények vannak benne? A második teraszon mit ültettél össze vegyesen? Köszi.

Szia, a dekorhomok után Cuba következik, hátrébb egy tő Pogostemon Helferi. Ennyi maradt meg az in vitro-s dobozból, a többi szertefoszlott. De ez is elég lesz, ha beindul. Leghátul Hydrocotyle Tripartita és Bucephalandrák vannak: Kedagang, Red Scorpio, Mini red.
A következő szint: Eleocharis Acicularis mini, Cuba, Cryptocoryne Parva, egy kis Rotala Pearl (ez is in vitro-s maradvány), Cryptocoryne Lutea Hobbit.
Legfelül van a stemek és a lefele igyekvő Hemianthus Monte Carlo szintje.
Az előző képek makró lencsével készültek és a kis mélységélesség miatt nem mindenhol éles a kép.
Majd rakok fel normál obiektívvel készült képeket is.
 
Back
Oldal tetejére