• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Sikerült összedobni egy külső szűrős változatot, ami a szűrő nyomó ágára van becsatlakoztatva. Rozsdamentes és műanyag idomokból. A negatív pólus egy fél colos rozsdamentes közcsavar a pozitív pedig egy rozsdamentes M10x70mm csavar. A kütyü működik szépen tolja be az akváriumba a bubikat, a dolog szépséghibája az, hogy nem tudom ténylegesen tesztelni, mert növényeim még nincsenek :p. Ez egy prototípus közel sem végleges állapot, szeretném majd esztétikusabban kivitelezni, de csak majd akkor, ha beválik! Próbáltam arra törekedni, hogy ne kelljen az összerakásához spéci egyedi alkatrész és azt hiszem ez sikerült is. Ami egy kisebb kézügyességet igényel az a műanyag fél colos gyors csatlakozó végébe egy M10-es menet vágása, a többi már csak gyerekjáték. Felhasználtam két darab rozsdamentes tömlőcsatlakozót, egy darab rozsdamentes fél colos egál T idomot, egy rozsdamentes fél colos közcsavart, egy fél colos műanyag gyors csatlakozót, egy M10x70mm-es rozsdamentes csavart, hozzá két darab rozsdamentes anyát és egy kis teflon tömítőt.

Íme a kütyü: (elnevezéseket szívesen várok), mert mindennek mondható csak csillagnak nem :D

20150617_182828[1] by Ádám Feigel, on Flickr


Hány voltrol üzemelteted?
 
Utoljára módosított:
Milyen felületen keletkeznek a bubik? Csak a csavar meneten részén?
Lehetne simán T-Star. ;)
Hogy hol képződnek? Ezt megfigyelni nem tudtam, mert ahogy ráadom a feszültséget olyannyira ködöl, hogy gyakorlatilag nem látni semmit. Készítettem egy videót, megpróbálom feltölteni! Amit eddig meg tudtam figyelni az az, hogy 4 napi folyamatos üzem után a csavaron egy vékony opálos réteg keletkezett, kis vizsgálódás után jöttem rá, hogy ez vízkő, körömmel le lehetett pattintani róla. Mivel most még sima csapvizet használok, ezen meg sem lepődtem. A csavaron a vízkő eltávolítása után semmi károsodást nem láttam, a menet teljesen ép maradt. Gondolom ez egy fél év használat után nem így festene. De mivel van anyag egy M10-es csavarban, ezért ez annyira nem is lényeges, valamint a cseréje is kb. 85 Forint :p.

T-Star... eddig ez a befutó :)!
 
Elég misztikusra sikerült az aláfestő. Már vártam volna, hogy felviszed a kamerát és tolod a vízipipát :)
Muszáj volt aláfestő,mert az asszony meg a kislányom épp mondókákat szavaltak, akkor már kb 1 órája. Lássuk be nem festett volna túl jól a videó alatt a következő: mókuska-mókuska felmászott a fára, leesett-leesett kitörött a lába... :D én sem bírtam, hát rágyújtottam egy vizipipára :D
 
Szerintem lesz egy problémád. Az üzemeltetés során a csavarból vas fog kerülni a vízbe. Ha még tápozol is, akkor túl sok vas lesz egy idő után, ami algásodáshoz fog vezetni.
De ez csak egy tipp.
 
Szerintem lesz egy problémád. Az üzemeltetés során a csavarból vas fog kerülni a vízbe. Ha még tápozol is, akkor túl sok vas lesz egy idő után, ami algásodáshoz fog vezetni.
De ez csak egy tipp.

Nem tudom, egy heti működés után úgy üzemeltetve, mint a Twinstart mennyi vas oldódik be...de a heti vízcserékkel ez a probléma orvosolhatónak tűnik.
 
3D nyomtatott ikercsillag :)
Egyelőre alfa fázisban, fix 12v DC tápegységgel, és vas elektródákkal, amik pár perc működés után a vizet sárgára színezik.

View image: DSC 0379

Tremendous Blorr by zeppike - Thingiverse

A szénacél sajnos nem bírja. Hamar tönkre megy és színezi a vizet. Cseréld le rozsdamentes acélszövet hálóra, vagy valami apró lyukasztású perforált lemezre. Utóbbi horror ár, és a legtöbb helyen csak táblában vásárolható 1000x2000mm, a fémszövet legkisebb vásárolható mérete 300x1000mm ez valamivel olcsóbb.
 
Sziasztok!

Én is megcsináltam a magam kis ikercsillagát. :) Valaki tud olyan problémára megoldást, vagy valaki találkozott már olyan problémával hogy fellevegősödik a kicsike??
Megy egy darabig kb 0,5-1 perc és szépen leáll. Egy kis rázogatás után újra ontja magából a bubikat ismét 0,5-1 percig, és ez így tovább. Rázogatás közben látható nagy bubik távoznak. Lehet a háló amiből készítettem túl sűrű szövésű lenne és a két réteg közt felgyülemlik a már lebontott oxigén??

Válaszokat előre is köszi!!!
 
Sziasztok!

Én is megcsináltam a magam kis ikercsillagát. :) Valaki tud olyan problémára megoldást, vagy valaki találkozott már olyan problémával hogy fellevegősödik a kicsike??
Megy egy darabig kb 0,5-1 perc és szépen leáll. Egy kis rázogatás után újra ontja magából a bubikat ismét 0,5-1 percig, és ez így tovább. Rázogatás közben látható nagy bubik távoznak. Lehet a háló amiből készítettem túl sűrű szövésű lenne és a két réteg közt felgyülemlik a már lebontott oxigén??

Válaszokat előre is köszi!!!

lehet, megszűnik a vezetés...

tedd be a szűrő áramlásának útjába
 
Én is elkészítettem a saját ikercsillagom, bár nem csillag hanem négyzet alakú. Saválló iszaprosta szövetből van, 12V 1A táppal hajtva. Egyedül a vezeték nem bírja sokáig az a gyenge pont.
 
Na én is elkészítettem a DIY csillagomat. Lézer vágóval vágtam ki a plexit a háló az rozsdamentes. Az első verziómba csak közönséges drótott alkalmaztam, de azt nem ajánlom senkinek sem, mert 2 óra használat után úgy be rozsdásodott, hogy tök barna lett a víz. Most tuti szuperul működik, kristály tiszta a víz összesen 4 napja használom és a növények meg vannak bolondulva soha nem látott bubizásba kezdtek és nőnek is láthatóan gyorsabban mint eddig. Ha kell valakinek ilyen kivágott csillag szóljon.
Pár kép:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Érdekelne a kivágott csillag ha aktuális még.Köszi
 
Na én is elkészítettem a DIY csillagomat. Lézer vágóval vágtam ki a plexit a háló az rozsdamentes. Az első verziómba csak közönséges drótott alkalmaztam, de azt nem ajánlom senkinek sem, mert 2 óra használat után úgy be rozsdásodott, hogy tök barna lett a víz. Most tuti szuperul működik, kristály tiszta a víz összesen 4 napja használom és a növények meg vannak bolondulva soha nem látott bubizásba kezdtek és nőnek is láthatóan gyorsabban mint eddig. Ha kell valakinek ilyen kivágott csillag szóljon.
Pár kép:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Szia!
Tudom hogy már egy éves a bejegyzés de engem is érdekelne egy ilyen csillag:)
 
Back
Oldal tetejére