• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Be kéne építeni a szűrő beömlő csövébe. Lehet nagyobb felületű hálót is készíteni, ucsse látszik és ekkor rövidebb ideig is üzemelhetne.
Azaz ha jól tévedek, már meg is tették ezt a beépítést - csak nem emléxem hol olvastam.
 
Páran már építettünk CO2 reaktort házi vízszűrőből, abban szerintem klasszul be lehetne építeni valami külső megoldást, csak a hálót alulra kellene betenni, hogy a vízáramlat egyből ki is vigye a buborékokat, ne szálljanak fel a szűrőház tetejébe, ahol a CO2 oldódik be a vízbe. Vagy külön szűrőbe kellene beépíteni.
 
  • Like
Reactions: TZ
Készül egy DIY twinstar, saválló acélból, kicsit más a felépítése, mint a hagyományosnak. A prototípus már szépen üzemel.
twinstar_steel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
45 napot bírt. Csak az egyik háló károsodott. A polaritást nem forgattam. Viszont engem kicsit zavart hogy ennyire sokat megy. Szóval hálócsere után visszaveszem 8perc szünet után 1perc üzemre.
Akváriumban tesztelted élőlények mellett? Érdekelne, hogy mik voltak a tapasztalatok, milyen hatásai voltak az élővilágra.
 
Készül egy DIY twinstar, saválló acélból, kicsit más a felépítése, mint a hagyományosnak. A prototípus már szépen üzemel.
twinstar_steel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez már azért elég vaskos anyag, nem fog elkopni 2 év alatt sem :), kérdésem az lenne, hogy olyan szépen ködösít ez is mint a fémhálós kivitelek?
 
Akváriumban tesztelted élőlények mellett? Érdekelne, hogy mik voltak a tapasztalatok, milyen hatásai voltak az élővilágra.
Igen. Halak, garnélák szerették, mert oxigéndús vízet csinált. A növények szépen fejlődnek, kevéske algám volt, az teljesen eltűnt. Szóval csak pozitív. 1 dolog zavart, a köd amit csinált. A teszt miatt nem akartam visszavenni belőle. Most azért visszább vettem belőle.
 
Ez már azért elég vaskos anyag, nem fog elkopni 2 év alatt sem :), kérdésem az lenne, hogy olyan szépen ködösít ez is mint a fémhálós kivitelek?
Igen, a ködösítés összevethető az eredeti ikercsillaggal. Csak annyi a baj, hogy a terv az, hogy ezt mindenképpen a szűrő csövezésébe építjük be. Tehát kisebbe kell megcsinálni.
 
Igen, a ködösítés összevethető az eredeti ikercsillaggal. Csak annyi a baj, hogy a terv az, hogy ezt mindenképpen a szűrő csövezésébe építjük be. Tehát kisebbe kell megcsinálni.
Sose voltam jó fizikából,de a mozgásban levő víznél is működne ??????Mert ugye a csőben folyamatosan mozgásban van a víz.Ha bitang nagy hülyeséget írtam,azt nézzétek el nekem.
 
Ominózus 6 voltos nememlékszemhányamperos töltővel üzemelő tésztaszűrős cuccomat próbaüzembe helyeztem, mit és meddig bír. 60 literbe ionizált. 4 óra huzamos munka után a felső háló (asszem katód) szétmállott atomjaira és a fém részecskék feloldódtak a vízben. Kissé rozsdás és opálos színű lett a víz. Az alsó háló sértetlen.
A tésztaszűrő fémrácsa nem saválló. Azért mállik szét.
 
Sose voltam jó fizikából,de a mozgásban levő víznél is működne ??????Mert ugye a csőben folyamatosan mozgásban van a víz.Ha bitang nagy hülyeséget írtam,azt nézzétek el nekem.
Szerintem működne... ki fog derülni ;)
 
Sose voltam jó fizikából,de a mozgásban levő víznél is működne ??????Mert ugye a csőben folyamatosan mozgásban van a víz.Ha bitang nagy hülyeséget írtam,azt nézzétek el nekem.
Egyébként egy bypass-t eleve tervben van a csövön, és lehet, hogy a bypass részbe lesz beépítve, és így lehet majd szabályozni az átfolyás sebességét.
 
Sikerült összedobni egy külső szűrős változatot, ami a szűrő nyomó ágára van becsatlakoztatva. Rozsdamentes és műanyag idomokból. A negatív pólus egy fél colos rozsdamentes közcsavar a pozitív pedig egy rozsdamentes M10x70mm csavar. A kütyü működik szépen tolja be az akváriumba a bubikat, a dolog szépséghibája az, hogy nem tudom ténylegesen tesztelni, mert növényeim még nincsenek :p. Ez egy prototípus közel sem végleges állapot, szeretném majd esztétikusabban kivitelezni, de csak majd akkor, ha beválik! Próbáltam arra törekedni, hogy ne kelljen az összerakásához spéci egyedi alkatrész és azt hiszem ez sikerült is. Ami egy kisebb kézügyességet igényel az a műanyag fél colos gyors csatlakozó végébe egy M10-es menet vágása, a többi már csak gyerekjáték. Felhasználtam két darab rozsdamentes tömlőcsatlakozót, egy darab rozsdamentes fél colos egál T idomot, egy rozsdamentes fél colos közcsavart, egy fél colos műanyag gyors csatlakozót, egy M10x70mm-es rozsdamentes csavart, hozzá két darab rozsdamentes anyát és egy kis teflon tömítőt.

Íme a kütyü: (elnevezéseket szívesen várok), mert mindennek mondható csak csillagnak nem :D

20150617_182828[1] by Ádám Feigel, on Flickr
 
Sikerült összedobni egy külső szűrős változatot, ami a szűrő nyomó ágára van becsatlakoztatva. Rozsdamentes és műanyag idomokból. A negatív pólus egy fél colos rozsdamentes közcsavar a pozitív pedig egy rozsdamentes M10x70mm csavar. A kütyü működik szépen tolja be az akváriumba a bubikat, a dolog szépséghibája az, hogy nem tudom ténylegesen tesztelni, mert növényeim még nincsenek :p. Ez egy prototípus közel sem végleges állapot, szeretném majd esztétikusabban kivitelezni, de csak majd akkor, ha beválik! Próbáltam arra törekedni, hogy ne kelljen az összerakásához spéci egyedi alkatrész és azt hiszem ez sikerült is. Ami egy kisebb kézügyességet igényel az a műanyag fél colos gyors csatlakozó végébe egy M10-es menet vágása, a többi már csak gyerekjáték. Felhasználtam két darab rozsdamentes tömlőcsatlakozót, egy darab rozsdamentes fél colos egál T idomot, egy rozsdamentes fél colos közcsavart, egy fél colos műanyag gyors csatlakozót, egy M10x70mm-es rozsdamentes csavart, hozzá két darab rozsdamentes anyát és egy kis teflon tömítőt.

Íme a kütyü: (elnevezéseket szívesen várok), mert mindennek mondható csak csillagnak nem :D

20150617_182828[1] by Ádám Feigel, on Flickr

Twinpipe:p
 
Back
Oldal tetejére