• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Üdv Nagy Fehér Főnök! A teflon viszont igen jó elektromos szigetelő anyag, nem az lesz a bevonat szerintem. Valami nemesfémre gondolok pl ezüst-arany-platina-titán-stb. Csak nénány mikoron vastag a réteg és fogy is használat közben.

Jaja errol a bevonattol sajna nem sok info van
 
Üdv Viktor

Az is elképzelhető hogy teflon bevonatos, de titán is lehet, azért is a titánt említettem, mert elég sokan ezen lovagoltak.

A DIY verzión nem tudok használni gyári ciklust, mert nem találtam még olyan program kapcsolót amin kevesebb mint 1 percet és több mint 20 idő program van rajta. Tehát azért is próbáltam kitolni az időt, óránként egy percet, utána már csak 2 óránként megy 2 percet a gyárihoz képes. A 2 óránként megy 2 percet, az éjszaka. Lehet hogy rosszul értelmeztem, és azért értetted hogy megváltoztattam 2 percre. Ameddig világítás van 1 perc/óra, lámpaoltás után 2perc/ 2óra, hogy 24 órában működjön. Azért a kísérlet nem ér annyit, hogy vegyek még egy külön IC-t, hogy egy DIY fejel használjam. A gyári az teszi a dolgát, de írtam hogy teszt ként csináltam 2 (fejet, aki), hogy a házilag készített hogyan viselkedik és meddig bírja. Ha a időprogram kapcsolón beakarnám tartani a gyári ciklust, azt durván 1 másfél óra alatt lezavarnám. És ahogy írtad hogy semmi haszna nincs ha 1óra alatt megy 1 percet, akkor ez a 1 másfélóra a 24 órában sem lenne haszna. Azért is írtam szúró próba ként próbáltam ki egy Co2 nélküli akváriumban, hogy használ e az alga ellen, mert talán a low-tech-ben is lehetne használni. De azzal egyet értek veled hogy az függ a víz minőségitől is.
 
Én csak gyorsan összedobtam egy csillagot rozsdamentes hálóbol de.... az h ne legyen vízköves ahoz kellett a polaritások fordítása. az időt meg szerintem fel lehet tolni egy Arduinóba, akár egy óra modullal is....
 
Én is bajban vagyok a kókány csillagommal mert nekem is minden nap meg kell ráznom. Mind ha el dugulnának a lyukak, és mikor megrázom mind ha rozsda darabok esnének le róla. Eleinte tea szűrő rácsal próbálkoztam, szépen ködösített, 2-3 bekapcsolásig aztán vége. Olvastam itt, a nagyobb lyukú hálóról , hát kipróbáltam tészta szűrővel, de az eredmény ugyan az. Itt ennél a résznél szerintem a lerakódás elzárja a vezetőképességét. A másik rész kapcsolási időszak, mivel én is program kapcsolóval használom, az max 20 kapcsolás,és a legrövidebb idő 1 perc. A fentiekben olvastam hogy az eredeti Twinstar 30 másodpercet megy. Ebben viszont viktorlantos-nak van igaza hogy sokáig működik időkapcsolóval. Az is elképzelhető hogy a eredeti TS hálóban nincs semmi extra, csak letesztelték hogy mennyi az a idő a oxidáció határnak. Mert én is mikor kipróbáltam a sajátomat a mosdóban mikor megfogtam elkezdet enyhén melegedni, és szerintem ezt kellene kiküszöbölni. Én most abban a hitben vagyok hogy az idő a kulcs a megoldásra. De nyugodtan javítsatok ki. Még azt olvastam és úgy értelmeztem itt az utolsó bejegyzésben hogy ezt a időt egy Arduinó-val ezt meglehet csinálni. Hát lehet hogy ez lesz a következő lépésem. A mások tapasztalatai szerint sem az eredeti TS sem a kinai nem alkalmas ekkora akváriumban (25x25x30)
 
Én is bajban vagyok a kókány csillagommal mert nekem is minden nap meg kell ráznom. Mind ha el dugulnának a lyukak, és mikor megrázom mind ha rozsda darabok esnének le róla. Eleinte tea szűrő rácsal próbálkoztam, szépen ködösített, 2-3 bekapcsolásig aztán vége. Olvastam itt, a nagyobb lyukú hálóról , hát kipróbáltam tészta szűrővel, de az eredmény ugyan az. Itt ennél a résznél szerintem a lerakódás elzárja a vezetőképességét. A másik rész kapcsolási időszak, mivel én is program kapcsolóval használom, az max 20 kapcsolás,és a legrövidebb idő 1 perc. A fentiekben olvastam hogy az eredeti Twinstar 30 másodpercet megy. Ebben viszont viktorlantos-nak van igaza hogy sokáig működik időkapcsolóval. Az is elképzelhető hogy a eredeti TS hálóban nincs semmi extra, csak letesztelték hogy mennyi az a idő a oxidáció határnak. Mert én is mikor kipróbáltam a sajátomat a mosdóban mikor megfogtam elkezdet enyhén melegedni, és szerintem ezt kellene kiküszöbölni. Én most abban a hitben vagyok hogy az idő a kulcs a megoldásra. De nyugodtan javítsatok ki. Még azt olvastam és úgy értelmeztem itt az utolsó bejegyzésben hogy ezt a időt egy Arduinó-val ezt meglehet csinálni. Hát lehet hogy ez lesz a következő lépésem. A mások tapasztalatai szerint sem az eredeti TS sem a kinai nem alkalmas ekkora akváriumban (25x25x30)
Ha csak néhány bekapcsolást bír, azon nem segít majd a fél perces kapcsolási idő sem. Nálam az első összerakás után mechanikus időkapcsolóval üzemelt kb. 3 hónapot, amin csak 5 percesével lehetett állítani a kapcsolást. A háló anyagával mindenképp baj van (győződj meg róla, hogy tuti rozsdamentes acélt veszel, amit egy méretesebb ollóval sem gyerekjáték szétvágni a vékony szálvastagság ellenére).
Valamint a táp mérete is erősen befolyásolja. Hajthatod akár 15V és 2A-el is, de a látványos "ködösítés" kb negyede annyi idő alatt a múlté a háló szétmállása miatt, mint 12V és 1A-nél. Persze minél lágyabb a víz, annál gyengébb a reakció.
Aztán célszerű az alsó háló széléből kivágni egy kis részt és a vízszinttől néhány fokkal (mondjuk 10-20) dönteni a diffin és így a vágott résen távozik az egyébként két háló közé szoruló buborék.
Valamint az egyik legnehezebben kivitelezhető feladat (számomra az volt), hogy a hálóba akasztott drótot úgy helyezd el, hogy az:
1. Elférjen
2. Ne legyen csúnya
3. Ne érjen össze a másik polaritással
4. NE ÉRJE VÍZ (mert akkor nagyon gyorsan elkezd oxidálódni, amit átad a hálódnak is. Persze jóval hamarabb eszi el a drótot, aztán nem érintkezik tovább)

Mikor diffit raktam össze a 30perces műveletből kb 20 ez a drótelhelyezéses önszopatás volt.:D Remélem tudtam segíteni.
 
Én is bajban vagyok a kókány csillagommal mert nekem is minden nap meg kell ráznom. Mind ha el dugulnának a lyukak, és mikor megrázom mind ha rozsda darabok esnének le róla. Eleinte tea szűrő rácsal próbálkoztam, szépen ködösített, 2-3 bekapcsolásig aztán vége. Olvastam itt, a nagyobb lyukú hálóról , hát kipróbáltam tészta szűrővel, de az eredmény ugyan az. Itt ennél a résznél szerintem a lerakódás elzárja a vezetőképességét. A másik rész kapcsolási időszak, mivel én is program kapcsolóval használom, az max 20 kapcsolás,és a legrövidebb idő 1 perc. A fentiekben olvastam hogy az eredeti Twinstar 30 másodpercet megy. Ebben viszont viktorlantos-nak van igaza hogy sokáig működik időkapcsolóval. Az is elképzelhető hogy a eredeti TS hálóban nincs semmi extra, csak letesztelték hogy mennyi az a idő a oxidáció határnak. Mert én is mikor kipróbáltam a sajátomat a mosdóban mikor megfogtam elkezdet enyhén melegedni, és szerintem ezt kellene kiküszöbölni. Én most abban a hitben vagyok hogy az idő a kulcs a megoldásra. De nyugodtan javítsatok ki. Még azt olvastam és úgy értelmeztem itt az utolsó bejegyzésben hogy ezt a időt egy Arduinó-val ezt meglehet csinálni. Hát lehet hogy ez lesz a következő lépésem. A mások tapasztalatai szerint sem az eredeti TS sem a kinai nem alkalmas ekkora akváriumban (25x25x30)
Ilyen kicsi aksiba miért nem oxydatort csinálsz? Veszel egy kanna 30%-os hidrogén-peroxidot meg a horgászboltban ólmot és 4 naponta beledobsz 1 kis darabot. Sokkal egyszerűbb.
 
Én is bajban vagyok a kókány csillagommal mert nekem is minden nap meg kell ráznom. Mind ha el dugulnának a lyukak, és mikor megrázom mind ha rozsda darabok esnének le róla. Eleinte tea szűrő rácsal próbálkoztam, szépen ködösített, 2-3 bekapcsolásig aztán vége. Olvastam itt, a nagyobb lyukú hálóról , hát kipróbáltam tészta szűrővel, de az eredmény ugyan az. Itt ennél a résznél szerintem a lerakódás elzárja a vezetőképességét. A másik rész kapcsolási időszak, mivel én is program kapcsolóval használom, az max 20 kapcsolás,és a legrövidebb idő 1 perc. A fentiekben olvastam hogy az eredeti Twinstar 30 másodpercet megy. Ebben viszont viktorlantos-nak van igaza hogy sokáig működik időkapcsolóval. Az is elképzelhető hogy a eredeti TS hálóban nincs semmi extra, csak letesztelték hogy mennyi az a idő a oxidáció határnak. Mert én is mikor kipróbáltam a sajátomat a mosdóban mikor megfogtam elkezdet enyhén melegedni, és szerintem ezt kellene kiküszöbölni. Én most abban a hitben vagyok hogy az idő a kulcs a megoldásra. De nyugodtan javítsatok ki. Még azt olvastam és úgy értelmeztem itt az utolsó bejegyzésben hogy ezt a időt egy Arduinó-val ezt meglehet csinálni. Hát lehet hogy ez lesz a következő lépésem. A mások tapasztalatai szerint sem az eredeti TS sem a kinai nem alkalmas ekkora akváriumban (25x25x30)
Polaritás fordítás! S nem lessz vizköves

Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről
 
Ha csak néhány bekapcsolást bír, azon nem segít majd a fél perces kapcsolási idő sem. Nálam az első összerakás után mechanikus időkapcsolóval üzemelt kb. 3 hónapot, amin csak 5 percesével lehetett állítani a kapcsolást. A háló anyagával mindenképp baj van (győződj meg róla, hogy tuti rozsdamentes acélt veszel, amit egy méretesebb ollóval sem gyerekjáték szétvágni a vékony szálvastagság ellenére).
Valamint a táp mérete is erősen befolyásolja. Hajthatod akár 15V és 2A-el is, de a látványos "ködösítés" kb negyede annyi idő alatt a múlté a háló szétmállása miatt, mint 12V és 1A-nél. Persze minél lágyabb a víz, annál gyengébb a reakció.
Aztán célszerű az alsó háló széléből kivágni egy kis részt és a vízszinttől néhány fokkal (mondjuk 10-20) dönteni a diffin és így a vágott résen távozik az egyébként két háló közé szoruló buborék.
Valamint az egyik legnehezebben kivitelezhető feladat (számomra az volt), hogy a hálóba akasztott drótot úgy helyezd el, hogy az:
1. Elférjen
2. Ne legyen csúnya
3. Ne érjen össze a másik polaritással
4. NE ÉRJE VÍZ (mert akkor nagyon gyorsan elkezd oxidálódni, amit átad a hálódnak is. Persze jóval hamarabb eszi el a drótot, aztán nem érintkezik tovább)

Mikor diffit raktam össze a 30perces műveletből kb 20 ez a drótelhelyezéses önszopatás volt.:D Remélem tudtam segíteni.


A fentiekben olvasva, nem is rozsdamentes háló kell hanem saválló, mert a 2 nem ugyan az. Én is kipróbáltam sósav -al és nem feketedet be. A dróttal nincs bajom, nem ég el. Találtam még a régi csengőnek a kábelit ami se nem alumínium se nem réz, valami más, nehezen is lehet forrasztani. Nem is forrasztottam a hálóra csak fogóva erősen rányomtam. Tápot meg 9V 1A használok. Próbáltam már nagyobbakat is de azokkal még hamarabb tönkre megy. A 2 háló nincs körbe ragasztva, csak pár ponton, és még a döntés is megvan.
 
Ilyen kicsi aksiba miért nem oxydatort csinálsz? Veszel egy kanna 30%-os hidrogén-peroxidot meg a horgászboltban ólmot és 4 naponta beledobsz 1 kis darabot. Sokkal egyszerűbb.

Lehet hogy hülye vagyok,:( de ezt nem értem, a videón mit kéne látnom?
 
Polaritás fordítás! S nem lessz vizköves

Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről

A polaritás megcserélésre, mire gondolsz? Eddig az alsó hálón volt a +, de ma mikor írtál megcseréltem, de semmi változás nem történt. Ugyan úgy 2-3 bekapcsolás után, meg kellet ráznom.
 
A polaritás megcserélésre, mire gondolsz? Eddig az alsó hálón volt a +, de ma mikor írtál megcseréltem, de semmi változás nem történt. Ugyan úgy 2-3 bekapcsolás után, meg kellet ráznom.
Tudnál csinálni egy videót erről, hátha többet tudunk?
 
Itt van a kért videó
Ez a háló méret sem feltétlen elég ahhoz, hogy kiengedje a bubit. Ha jól értem ez az egyik probléma. A másik, hogy tönkre megy a difi. Mit értesz ez alatt, rozsdásodik?

Írtad, hogy nem körbe, de ragasztva van. Mivel ragasztottad?

Érdekelne még a difi kerete. Miből van?
 
Ez a háló méret sem feltétlen elég ahhoz, hogy kiengedje a bubit. Ha jól értem ez az egyik probléma. A másik, hogy tönkre megy a difi. Mit értesz ez alatt, rozsdásodik?

Írtad, hogy nem körbe, de ragasztva van. Mivel ragasztottad?

Érdekelne még a difi kerete. Miből van?
Egy ekkora akváriumban, szerintem elég amennyit bubizik. Maga a háló nem megy tönkre annyira gyorsan, csak hamar rárakódik a kő meg a rozsda, ez kb . 4-5 bekapcsolás után. Ez nekem inkább a zavaró, és ezt szeretném kiküszöbölni . A difi kerete 4,5 cm, a belseje (háló) 3,5 cm. A keret 5 mm plexi-ból van. A ragasztás 4 ponton van de csak a 2 háló. A keretbe nincs ragasztva mert egy kicsit feszes, és nem láttam szükségit hogy ragasztásnak. Így könnyebben is tudom cserélni. Ragasztó pisztollyal van ragasztva.
 
Egy ekkora akváriumban, szerintem elég amennyit bubizik. Maga a háló nem megy tönkre annyira gyorsan, csak hamar rárakódik a kő meg a rozsda, ez kb . 4-5 bekapcsolás után. Ez nekem inkább a zavaró, és ezt szeretném kiküszöbölni . A difi kerete 4,5 cm, a belseje (háló) 3,5 cm. A keret 5 mm plexi-ból van. A ragasztás 4 ponton van de csak a 2 háló. A keretbe nincs ragasztva mert egy kicsit feszes, és nem láttam szükségit hogy ragasztásnak. Így könnyebben is tudom cserélni. Ragasztó pisztollyal van ragasztva.
Persze a méretét nem az akvához mérten gondoltam, hanem a szálak közötti hézag miatt. Ha hamar vízköves lesz, akkor nagyon kemény a vízed. Tudod esetleg a víz keménységi fokát, vagy a TDS értéket?
Az viszont baj, hogy rozsdásodik. Azt nem szabadna fél év után sem. Ha az tényleg rozsda én másik hálót próbálnék.
 
Back
Oldal tetejére