• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Persze a méretét nem az akvához mérten gondoltam, hanem a szálak közötti hézag miatt. Ha hamar vízköves lesz, akkor nagyon kemény a vízed. Tudod esetleg a víz keménységi fokát, vagy a TDS értéket?
Az viszont baj, hogy rozsdásodik. Azt nem szabadna fél év után sem. Ha az tényleg rozsda én másik hálót próbálnék.
A mérést egy Adwa AD 31 szoktam mérni, és mostani mérésem 126 ppm volt, azaz 7 dKH, tehát nem kemény. A vízcserém is 2x/hét 40%, 30% pihentet csap víz a többi meg RO.
Pontosában én sem tudom hogy mi, de a megrázom elégé vöröses-barna darabok esnek le róla, és már a plexit is megfogta, ahogyan a videón is látszik. Az éjjel megfürdőztem hypóban. Reggelre a rács szépen megtisztult de a plexin ugyan úgy rajta maradt a barna folt.
 
A mérést egy Adwa AD 31 szoktam mérni, és mostani mérésem 126 ppm volt, azaz 7 dKH, tehát nem kemény. A vízcserém is 2x/hét 40%, 30% pihentet csap víz a többi meg RO.
Pontosában én sem tudom hogy mi, de a megrázom elégé vöröses-barna darabok esnek le róla, és már a plexit is megfogta, ahogyan a videón is látszik. Az éjjel megfürdőztem hypóban. Reggelre a rács szépen megtisztult de a plexin ugyan úgy rajta maradt a barna folt.
Úgy gondolom így már szinte minden mást ki tudtunk zárni... Ha gondolod rakd össze másik anyagból is a difit (háló, drót). Már csak ezek lehetnek a ludasok szvsz.
 
Úgy gondolom így már szinte minden mást ki tudtunk zárni... Ha gondolod rakd össze másik anyagból is a difit (háló, drót). Már csak ezek lehetnek a ludasok szvsz.
Ha majd csinálok egy másikat, akkor rászánom magam egy napra hogy én kapcsolgassam, 20 ms nem fogom tovább hagyni, mert én még az időre is gondolok.
 
Egy gyors videó a ködölésről, a minőségért elnézést, de azzal gazdálkodom ami van :)

Szia!
Hogy sikerült a kísérlet? Mik a tapasztalatok a külső verzióval?
Eléggé elhalt ez az irány, pedig jobb lenne, ha nem kellene az akváriumban nézegetni a TS porlasztót.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Szia!
Hogy sikerült a kísérlet? Mik a tapasztalatok a külső verzióval?
Eléggé elhalt ez az irány, pedig jobb lenne, ha nem kellene az akváriumban nézegetni a TS porlasztót.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Szia! Használtam egy pár hétig. Mivel beállt akváriumon használtam így különbséget nem tapasztaltam. Akkor lett volna releváns a teszt ha egy teljesen új setup alkalmával vizsgálom. Mechanikailag a rozsdamentes csavar vízkövesedett le a leghamarabb, ilyenkor nem is ködölt olyan hatékonyan. Ha polaritást cseréltem, akkor a közcsavar. Viszonylag könnyen eltávolítható a felületről szinte lepatog, csak ugye pár nap és lehet karbantartani megint. Szeretek barkácsolni, ezért is próbáltam ki ezt a megoldást, de nem fogja megváltani a világot. Hacsak valakinek nincs a sufnijában egy titán M8x80- as csavar [emoji12] !

Tapatalkkal küldve az én SM-G531F eszközömről
 
Szia! Használtam egy pár hétig. Mivel beállt akváriumon használtam így különbséget nem tapasztaltam. Akkor lett volna releváns a teszt ha egy teljesen új setup alkalmával vizsgálom. Mechanikailag a rozsdamentes csavar vízkövesedett le a leghamarabb, ilyenkor nem is ködölt olyan hatékonyan. Ha polaritást cseréltem, akkor a közcsavar. Viszonylag könnyen eltávolítható a felületről szinte lepatog, csak ugye pár nap és lehet karbantartani megint. Szeretek barkácsolni, ezért is próbáltam ki ezt a megoldást, de nem fogja megváltani a világot. Hacsak valakinek nincs a sufnijában egy titán M8x80- as csavar [emoji12] !

Tapatalkkal küldve az én SM-G531F eszközömről
Nem próbáltad a polaritást cselérgetni?
Ha gyakran van cserélgetve a polaritás, akkor nem tud vízkövesedni.
Én saválló hálóval kísérletezem és cserélgetve a polaritást, teljesen tiszta marad a hálò. Gyakorlatilag karbantartásmentes. Csak hát, jó lenne mindezt kívül megoldani.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nem próbáltad a polaritást cselérgetni?
Ha gyakran van cserélgetve a polaritás, akkor nem tud vízkövesedni.
Én saválló hálóval kísérletezem és cserélgetve a polaritást, teljesen tiszta marad a hálò. Gyakorlatilag karbantartásmentes. Csak hát, jó lenne mindezt kívül megoldani.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Nem cserélgettem. Csak egyszer cseréltem polaritást. Aztán mivel nem láttam semmi változást az akváriumon nem is kísérleteztem tovább vele!

Tapatalkkal küldve az én SM-G531F eszközömről
 
Nem cserélgettem. Csak egyszer cseréltem polaritást. Aztán mivel nem láttam semmi változást az akváriumon nem is kísérleteztem tovább vele!

Tapatalkkal küldve az én SM-G531F eszközömről
Milyen gyakran és mennyi időre kapcsoltad be?
Úgy tudom, hogy a gyári 5 percenként, 30 másodpercre kapcsol be.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Milyen gyakran és mennyi időre kapcsoltad be?
Úgy tudom, hogy a gyári 5 percenként, 30 másodpercre kapcsol be.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Sajnos erre már pontosan nem emlékszem de percegik ment folyamatosan...

Tapatalkkal küldve az én SM-G531F eszközömről
 
Az algák felbőszítettek, így felfegyverkeztem ellenük. Eszembe jutott, hogy a Riccardiát valami rozsdamentes fémrácson kaptam, amit meg tartottam. Pont kettő darab volt itthon. Ezekből összedobtam egy vízbontó rácsot, amit egy ütemadó időrelével működtetek. Ez 5 percenként, 30 másodpercre kapcsol be. A polaritást egyelőre egy villás csatlakozó fordítgatásával váltogatom minden reggel és este. Egyelőre egy hét működés után sincs semmilyen lerakódás a rácsokon. A polaritás fordítgatást egy bistabil relével lehet automatizálni, de majd meglátjuk mi lesz a sorsa. Az algák egyelőre nem szaporodnak, pedig növeltem a világítás fényerejét. Ha hosszabb távon is beválik, akkor lehet, hogy rendelek egy Cihiros Doctort.
e2f3bcf9fab80accda6cdbd7f4255c92.jpg
8d1effbc7622cb811d65a34b8c239f88.jpg
8e6ad873356aa60926438f9707474a7b.jpg


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Eddig úgy néz ki, hogy van hatása. A kövek és a fa nem zöldülnek, pedig ez mindig problémát okozott eddig. Más alga sincs, pedig a Fissiben régebben mindig volt valami zöld szálas alga.
Pár napig nem vettem észre, hogy fullon ment a lámpa. Akkor jött egy kis pontalga, de ez is megszűnt, miután beállítottam a fényerőt.
Csodákra nem képes, de ha minden rendben van, akkor segít algamentesen tartani az akváriumot. Szóval működik.
A polaritást naponta cserélgetem, így semmilyen lerakódás nincs a rácsokon. Eddig egyszer sem kellett tisztítani.

Tudja valaki, hogy a Chihiros Doctor cserélgeti-e a polaritást?

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok!

Én is építettem egy házi twinstart próbaképpen , látszatra elég jónak tűnik a porlasztása. Alapja az asszony (y) tésztaszűrőjének a rostélya illetve egy 12V/250mA-es táp.
Egyenlőre dugdosós panelon össze dobtam egy arduinós vezérlőt ami polaritást vált illet ki-be kapcsolja a reaktort. 24 órán keresztül minden félórában egyenlőre egy percre kapcsolást tervezek , illetve minden órában polaritást is vált. A héten elkezdem a tesztelését amint lesz rá időm. Kérdés , hogy folyamatosan egy teljesítményen menjen , illetve az egy perc üzemidőn emeljek-e ?


36451210000_bbcbb8673f_b.jpg
2017-08-27_08-31-31[/url] by Szalai Gábor, on Flickr[/IMG]
 
Utoljára módosított:
Kösözönöm szépen :)

Mondjuk azt el is felejtettem írni ,hogy egy 20l-es nano lenne az áldozat :)
Én elsőre óránként 30 másodperccel próbálnám, és ha rendben van úgy lehetne csökkenteni. 20 liter esetén könnyen odavághatsz a szűrőbaciknak, ha sokat patrikozól.
 
Én elsőre óránként 30 másodperccel próbálnám, és ha rendben van úgy lehetne csökkenteni. 20 liter esetén könnyen odavághatsz a szűrőbaciknak, ha sokat patrikozól.
Akkor szerintem meg próbálom 30 másodpercel járatni és ha nem lesz probléma akkor emelek rajta. Másik kérdés ,hogy a teljesitmenyel is erdemes-e játszani ?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI GRA-L09 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére