• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csigakèrdès

Neeee :( Pedig mar remenykedtem.. miutan itt irtam, ratalaltam a suncsigas forumra is. Egeszen megorultem. De akkor inkabb nem kockaztatok. Ha lenne 2 akvarium, es ha gond van atrakom oket, akkor tuti vennek. Igy inkabb kihagyom. Koszonom a valaszt.
 
Sziasztok, sajnos a versenycsigáimon meglátszik a hightech vonal, kezdenek nagyon kalcium hiányosak lenni. Valahol olvastam a csoportban, hogy ilyenkor érdemes szépia csontot adni. Mit gondoltok, segíthet? 🐌
 
Sziasztok, sajnos a versenycsigáimon meglátszik a hightech vonal, kezdenek nagyon kalcium hiányosak lenni. Valahol olvastam a csoportban, hogy ilyenkor érdemes szépia csontot adni. Mit gondoltok, segíthet? 🐌
Nem igazán. Garniknak jobb. Főként azért, mert a csiga folyamatában építi a házát. A kezdő kanyar, ha sérül, akkor tud alá húzni foltot, de nem lesz már soha szép egyöntetű, mint előtte. Az életét hosszíthatod vele, de a szépsége el fog veszni. A garnéláknak nem oldja le a víz a páncélt, ők maguktól vetkeznek, ha kicsi a kabát és az új páncél képződéséhez kell a kalcium. A szépiával csak óvatosan, mert a papagájok csőrkoptatói nem mindig igazi szépiából vannak. Gh10-Kh5 is tök jó növényezni, azt még bírják a csiguszok.(szerintem) Az alá nem vinném, ha a csigamegtartás fontos szempont.
 
Köszi a részletes összefoglalót, sajna ezt a GH-KH szintet nem tudom belőni, így a jövőre nézve háttérbe szorítom a csigatartást.
 
Sziasztok!
Legutóbbi növényrendeléssel jött egy csigusz, most olyan 3mm körül lehet. Felismeri valaki milyen fajta? :)
 

Attachments

  • 1652809096712.jpg
    1652809096712.jpg
    547.7 KB · Megtekintések: 11
  • 1652809096716.jpg
    1652809096716.jpg
    564.6 KB · Megtekintések: 11
  • 1652809096721.jpg
    1652809096721.jpg
    560.9 KB · Megtekintések: 10
  • 1652809096724.jpg
    1652809096724.jpg
    566.4 KB · Megtekintések: 12
Sziasztok,

Az akváriumban nekem is régóta kéretlen lakók a csigák. 8 hónappal ezelőtt bekerült 4db Helena, de ők nem tudták megoldani a problémát, majd próbálkoztam két NoPlanariaval kezeléssel sikertelenül, végül pár hete hoztam egy díszcsikot. Ő már eredmnyesebbnek tűnik, viszont így is sok apró csigát látok még, főleg ahova nem fér oda. Hamarosan rescape jön, és jó lenne ha a csigák nélkül, de feltudnám használni a talajt és néhány növényt. Van ötletetek mi lehetne a megoldás? Ha kiszárítom a talajt néhány nap alatt, a csigák túlélhetik vajon? A növényeknek egy Excel-es fürdő megoldást jelenthet esetleg? Az vajon kivinné a csigákat és az esetleges csigapetéket is?
 
Sziasztok,

Az akváriumban nekem is régóta kéretlen lakók a csigák. 8 hónappal ezelőtt bekerült 4db Helena, de ők nem tudták megoldani a problémát, majd próbálkoztam két NoPlanariaval kezeléssel sikertelenül, végül pár hete hoztam egy díszcsikot. Ő már eredmnyesebbnek tűnik, viszont így is sok apró csigát látok még, főleg ahova nem fér oda. Hamarosan rescape jön, és jó lenne ha a csigák nélkül, de feltudnám használni a talajt és néhány növényt. Van ötletetek mi lehetne a megoldás? Ha kiszárítom a talajt néhány nap alatt, a csigák túlélhetik vajon? A növényeknek egy Excel-es fürdő megoldást jelenthet esetleg? Az vajon kivinné a csigákat és az esetleges csigapetéket is?
A talajt sütőben szárítsd min. 60 fokon. Az Excel kevés ehhez. Növényeknek Neptun Gyrokill, vagy JBL Gyrodol fürdő is hatásos lehet, de csak a kikelt csigák ellen. És persze halak nélkül jó erős dózisban. (2-3x)A pete nem érzékeny rá. Az a baj, hogy mindent azonnal akartok. Esetleg Fenbendanin. 🙂Először megölöd a csigákat, majd megvárod, amíg megjelennek az újak és azokat is.
Amúgy a csiguszok attól szaporodnak, hogy van mit enniük. A halak, garnélák túletetése, mulmozás hiánya, bomló növények... Mind-mind a Gazda hibája... Tudom még a magas nyomású CO2-t javasolni lágyvizes akvával. Semmi vegyszer, a szénsavasabb vízben elmálik a csigaház, amibe belepusztulnak. 😉
 
A talajt sütőben szárítsd min. 60 fokon. Az Excel kevés ehhez. Növényeknek Neptun Gyrokill, vagy JBL Gyrodol fürdő is hatásos lehet, de csak a kikelt csigák ellen. És persze halak nélkül jó erős dózisban. (2-3x)A pete nem érzékeny rá. Az a baj, hogy mindent azonnal akartok. Esetleg Fenbendanin. 🙂Először megölöd a csigákat, majd megvárod, amíg megjelennek az újak és azokat is.
Amúgy a csiguszok attól szaporodnak, hogy van mit enniük. A halak, garnélák túletetése, mulmozás hiánya, bomló növények... Mind-mind a Gazda hibája... Tudom még a magas nyomású CO2-t javasolni lágyvizes akvával. Semmi vegyszer, a szénsavasabb vízben elmálik a csigaház, amibe belepusztulnak. 😉
Fenbendaninnak vagy gyrokillnek még adok egy esélyt most az üvegben, de noplanaria sikertelensége után szkeptikus vagyok a kémiai módszerekkel szemben.

Igen, tudom hogy alapvetően hasznos élőlények, csak optikailag zavaró. Nyilván próbálok mindenre odafigyelni, rmiatt hullámzó a mennyiségük is, de teljesen eltüntetni nem sikerült még.

Lágyvíz van, co2 majd az új üvegben lesz, de ezek a "nemes" csigákra sincsenek akkor túl jó hatással.
 
Ez van. És persze a nemes porceláncsigák kevesebbet viselnek el.
Hát, mindenesetre adunk neki egy próbát, aztán majd lesz ami lesz. :) Új üvegben lesznek garnélák is, majd ők kordában tartják a szaporulatot. Mennyire jellemző egyébként a jelenlétűk a verseny vagy GA bemutató akváriumokban? Még nem sikerült ott felfedeznem őket. Ennyire sterilen tudják tartani az üvegeket, vagy csak kordában tartják a létszámot?
 
Hát, mindenesetre adunk neki egy próbát, aztán majd lesz ami lesz. :) Új üvegben lesznek garnélák is, majd ők kordában tartják a szaporulatot. Mennyire jellemző egyébként a jelenlétűk a verseny vagy GA bemutató akváriumokban? Még nem sikerült ott felfedeznem őket. Ennyire sterilen tudják tartani az üvegeket, vagy csak kordában tartják a létszámot?
Gh6-Kh3 CO2 kb. 25-30ppm. Ettől elkopnak a csiguszok. Illetve új talaj, steril dobozos növények. Ha nem akarsz csigát, akkor elindítod szűz cuccokkal, steril növényekkel. (valamit valamiért) Illetve halak garnélák telepítésekor figyelni kell mit engedsz még be. Ennyi. 🙂
 
Új üvegben lesznek garnélák is, majd ők kordában tartják a szaporulatot. Mennyire jellemző egyébként a jelenlétűk a verseny vagy GA bemutató akváriumokban? Még nem sikerült ott felfedeznem őket. Ennyire sterilen tudják tartani az üvegeket, vagy csak kordában tartják a létszámot?
Amanokat szoktak leginkább berakni, legfeljebb 1-2 üvegben van más. Az amanok nem szaporodnak édesvízben, s nem is túl láthatóak. Versenyakváriumban zavaró lehetne a sok színes pont a fotón.
 
Sziasztok! Meg tudnátok írni, milyen nyúlcsiga fajta lehet ő, meg ő? Egy lánynál láttam a Face-en. Nagyon szeretnék én is tartani belőlük. Screenshot_20230130_080734_Facebook.jpgScreenshot_20230130_080821_Facebook.jpg
 
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abban hogy helena csiga tartható együtt nyùlcsigàval? A válaszokat előre is köszönöm.

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
Szerintem nem lehet. De a Csigafarmosok szerint igen.
 
Back
Oldal tetejére