• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csigakèrdès

Sziasztok!

Valamelyik nap észrevettem kis csigák felbukkanását az akváriumban,úgy hogy csak 3db sisak csigám van,ami elvileg édes vizben nem szaporodik.Azt sem tudom,honnét kerültek az akváriumba.Plussz 2-3mm hosszú fehér féregszerűségeket 😐
Mindig tegyél fel fotót is. Így sok minden lehet.
 
Sajnos még nem tudok,szerettem volna...
Valami megosztóval fel tudsz, pl imgur.
Valamelyik nap észrevettem kis csigák felbukkanását az akváriumban,úgy hogy csak 3db sisak csigám van,ami elvileg édes vizben nem szaporodik.Azt sem tudom,honnét kerültek az akváriumba.Plussz 2-3mm hosszú fehér féregszerűségeket 😐
Egyébként ne ijedj meg tőlük, a legtöbb ilyen lény nem káros. Amíg nem tudod mi az, kár azon gondolkodnod, hogy irtsd ki.
Amit a másik topicban kérdeztél az pajzscsiga/limpet. Nem árt senkinek és kizárt, hogy túlszaporodjon, ha jól tápozol és normálisan etetsz.
Az lenne a fura ha nem jelennének meg apró lények új indításnál. De akár később is előfordulhat. Idővel a legtöbb eltűnik magától. Pl nálam ők voltak az indítócsapat.
 
Valami megosztóval fel tudsz, pl imgur.

Egyébként ne ijedj meg tőlük, a legtöbb ilyen lény nem káros. Amíg nem tudod mi az, kár azon gondolkodnod, hogy irtsd ki.
Amit a másik topicban kérdeztél az pajzscsiga/limpet. Nem árt senkinek és kizárt, hogy túlszaporodjon, ha jól tápozol és normálisan etetsz.
Az lenne a fura ha nem jelennének meg apró lények új indításnál. De akár később is előfordulhat. Idővel a legtöbb eltűnik magától. Pl nálam ők voltak az indítócsapat.
Ez azért megnyugtat,amit írsz 😉
Nagyon nem szeretnék csiga akváriumot üzemeltetni...
 
A kiscsigusz és a lény...
A csiga szinte biztos, hogy pajzscsiga. ez ekkorára nő, nem lesz nagyobb. ha valakit zavar, akkor max esztétikailag, amúgy hasznos.

A lény, bár kicsit homályos, nekem laposféregnek tűnik. Ha nem planária, én nem piszkálnám. majd kihalnak. a halak is eszik a legtöbb férget.
Erről itt olvasgass: https://akvakertesz.hu/threads/planaria-dugesia-es-egyeb-oervenyfergek.468/ a planária elég jellegzetesen néz ki, van két szeme, biztos felismered.

Egyébként milyen állatok élnek most az akváriumodban? a fetieket leszámítva :D
 
A csiga szinte biztos, hogy pajzscsiga. ez ekkorára nő, nem lesz nagyobb. ha valakit zavar, akkor max esztétikailag, amúgy hasznos.

A lény, bár kicsit homályos, nekem laposféregnek tűnik. Ha nem planária, én nem piszkálnám. majd kihalnak. a halak is eszik a legtöbb férget.
Erről itt olvasgass: https://akvakertesz.hu/threads/planaria-dugesia-es-egyeb-oervenyfergek.468/ a planária elég jellegzetesen néz ki, van két szeme, biztos felismered.

Egyébként milyen állatok élnek most az akváriumodban? a fetieket leszámítva :D
Megnézem mindenképp.
Még elég új az akva(2hónapos) eddig 3 sisakcsiga és egy pleco lakik benne.Lassan jönnek a többiek is. 😉
 
És ezek honnan kerülnek elő? Hogy kerülhetnek be az akváriumba? Ma én is találtam.
Ez rejtely. En olyan akvariumot vettem, amiben kavics es 1 dekor volt. Es 6 neon. Es rohadt sok minicsiga! Hogy hogyan juttatta be az elozo tulaj? Passz. Vegulis a novenyeket nem bantjak, talan algat esznek, oket meg a Helenak😂
 
Sziasztok!

2 hete vásároltam 4db hagymacsigát. 1 hétig minden szuper volt, csúszkáltak az akváriumba, viszont 1 hete elbújtak a házukba és azóta meg se mozdulnak. Valakinek valami ötlet esetleg?
 
Illetve még az jutott eszembe, hogy mielőtt elbújtak használtam easy-life algexitet. Vajon az okozhatta a bajt?
A keménység jónak tűnik. Nekem is ennyi. Igaz, nem hagymacsigák, hanem sünik vannak. De szerintem csiga-csiga... A KH 3 alá ne menj.
Nekem akkor "álltak meg" a csigáim, amikor a KH 0-át céloztam meg, és már 0,5-0,6 körül tartottam a jó pH elérése érdekében. Azt hittem mind feldobja a talpát, ahogy nem mozdulnak. De végigondoltam, hogy mit változtattam meg? ...és azonnal visszatornáztam a kH-t 3,5-re. A csiguszok elindultak, élnek és boldogok. :) Hogy mi ebből a tanulság? Meg kell nézni, hogy mi történt a két állapot között? Te ügyesen rájöttél, hogy az algaírtó lehet a ludas. Kihangsúlyozom: lehet. Egyéblént logikus lenne, mert csiguszok azt a vizet kedvelik, amit az alga. Hiszen azt eszik. De ha kiirtod, akkor mit esznek? Nem biztos, hogy a két dolog együtt működik: a csiga és az algamentes akvárium.
 
Back
Oldal tetejére