• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CRS és a vízparaméterek

Nem merem leírni, mert megköveztek ;) De kicsit később leírom szívesen.
Úgy úgy! :)
Én most kicsit kísérleteztem Seachem termékkel, de egyenlőre csak TDS-t sikerült felvinnem, PH-t még nem... :cautious:
Ezért igen is fontos lenne tudni hogy te hogy csinálod és mik a vízparamétereid :)
 
A napokban petésedett be az egyik nőstény :love:
Ezek szerint annyira nem gáz nekik a 6-os PH értek :)

DSC_1065.jpg
 
Úgy úgy! :)
Én most kicsit kísérleteztem Seachem termékkel, de egyenlőre csak TDS-t sikerült felvinnem, PH-t még nem... :cautious:
Ezért igen is fontos lenne tudni hogy te hogy csinálod és mik a vízparamétereid :)

Szándékosan nem írtam, mert teljesen össze vagyok zavarodva...

A CRS-ek vedlési probléma miatt pusztulnak a héten már 3 nagy.

Csapvíz + RO elegy, némi kénsav (Kh csökkentés, pH csökkentés, EC növelés), tőzeglé, bacikultúra a cserevíz.

Gh 6°nk
Kh 2°nk
pH 7,2
EC 130 mikroS/cm

Van bent monti és szépia is. Nem értem.
 
Nem nagy ez egy kicsit?...

De ettől vedlési probléma? (De nagy, a vízmű megszívatott, nem mértem a csapvizet jó ideje, állandónak gondoltam, és nem volt elég az a kénsav mennyiség, ami tavasszal még elég volt a 6,6 pH-hoz...)
 
Szándékosan nem írtam, mert teljesen össze vagyok zavarodva...

A CRS-ek vedlési probléma miatt pusztulnak a héten már 3 nagy.

Csapvíz + RO elegy, némi kénsav (Kh csökkentés, pH csökkentés, EC növelés), tőzeglé, bacikultúra a cserevíz.

Gh 6°nk
Kh 2°nk
pH 7,2
EC 130 mikroS/cm

Van bent monti és szépia is. Nem értem.
Szerintem a pH lehet a ludas, kicsivel 7 alatt kéne tudtommal tartani (6,6-6,8).
 
De ettől vedlési probléma? (De nagy, a vízmű megszívatott, nem mértem a csapvizet jó ideje, állandónak gondoltam, és nem volt elég az a kénsav mennyiség, ami tavasszal még elég volt a 6,6 pH-hoz...)
Amit én olvastam a neten, a keménységeid súroljak a maximális határt... e mellett még a PH is több mint ami kéne... hőmérséklet? Az milyen nálad?

Nálam pl. GH4, KH1< és 22-24 fok között van a víz. Ezek elvileg ideálisak és ennek köszönthetőén, gondolom, toleráltak a 6< PH-mat hosszabb ideig...
Nálad meg lehet hogy pont amiatt pusztultak el, hogy több tényező is vagy a határon van, vagy annál magasabb.
 
A 6 körüli pH sokkal jobb nekik, mint a 6,5 fölötti.
Azt is jó lenne megszokni, hogy nem csapvizes garnélák és nem csapvízzel állítjuk be a keménységet.
 
Amit én olvastam a neten, a keménységeid súroljak a maximális határt... e mellett még a PH is több mint ami kéne... hőmérséklet? Az milyen nálad?

Nálam pl. GH4, KH1< és 22-24 fok között van a víz. Ezek elvileg ideálisak és ennek köszönthetőén, gondolom, toleráltak a 6< PH-mat hosszabb ideig...
Nálad meg lehet hogy pont amiatt pusztultak el, hogy több tényező is vagy a határon van, vagy annál magasabb.

Kifejezetten vedlési probléma, amikor nincs vedlés, akkor gyönyörűen pörögnek, élnek, virulnak. De asszem abban van valami, hogy sok kicsi eltérés összeadódik.

A 6 körüli pH sokkal jobb nekik, mint a 6,5 fölötti.
Azt is jó lenne megszokni, hogy nem csapvizes garnélák és nem csapvízzel állítjuk be a keménységet.

Helyette a teljesen természetidegen CaCl2 alapú visszasózó porokkal, amire a gyártó még csak azt sem írja rá, hogy egyáltalán miből készült?!
 
Használ valamelyikőtök szépiát? Milyen gyakran adtok nekik új adagot? Amikor az előző elfogy, vagy adott időközönként (hetente/x naponta)?

Azt vettem észre, hogy egy ideig nagyon lelkesen csipkedik a friss cuccot, de utána hozzá sem nyúlnak. Mintha csak egy részét - a puha, porózus belsejét - tudnák hasznosítani. Esetleg a víz kioldja a lényeget, és utána már nem kell nekik.

Egyébként kb. 2,5 hónapig semmi bajuk nem volt, májusi TP óta van nálam a csapat, a pusztulás meg kb. 3 hete tart. Víz mondjuk 24 alá nem megy hűtve sem.
 
Helyette a teljesen természetidegen CaCl2 alapú visszasózó porokkal, amire a gyártó még csak azt sem írja rá, hogy egyáltalán miből készült?!
A GlassGarden-es sóra gondolok. Ha utána nézel, kik gyártják nem lehet kétséged felőle. Nekem tökmindegy, hogy mi van benne, működik és ez a lényeg.
 
Természetesen végig lehet szopni a hozzá vezető utat... :D

Igen, ezen dolgozom most ;)

(Salty shrimp mineralt már vettem tegnap, tehát a csapvíz nem jut többet szóhoz, viszont erről meg nem tudom, hogy mi van benne. Megkóstoltam ugyan, CaCl2 és MgSO4 biztosan van benne... mar, mint atom és nagyon keserű)


A GlassGarden-es sóra gondolok. Ha utána nézel, kik gyártják nem lehet kétséged felőle. Nekem tökmindegy, hogy mi van benne, működik és ez a lényeg.

Na, ez új info, utánanézek, köszi!
 
A GlassGarden-es sóra gondolok. Ha utána nézel, kik gyártják nem lehet kétséged felőle. Nekem tökmindegy, hogy mi van benne, működik és ez a lényeg.

Nem találom, milyen neven keressem? GA-ban? Vagy hol?
 
SaltyShrimp GH+

Köszi, akkor egyre gondoltuk!

Tudsz valamit a garnélák Na/K igényéről? Az élő szervezetekben a Ca/Mg és a Na/K ionpárok aránya fontos. Egyszer valaki - nem vonom kétségbe a szavát - azt mondta, hogy a víz sózása (NaCl) meddőséget és pusztulást okoz a garnéláknál. De az akvarisztikai gyakorlatban 10-15 g sót adunk 10 l vízhez, ami nyilván sok, mert óriási vezetőképességet eredményez, de hogy egyáltalán ne legyen a vízben, azt nehéz elhinni.
 
Back
Oldal tetejére