• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CRS és a vízparaméterek

Sziasztok! 1 honapja inditottam egy 37 literes akvariumot cbs garnikkal, a viz parametereim a kovetkezoek: gh 6, kh 2, ph 6.5, tds 125, 23,5 C fok ista talaj ,karacsony mohak,egy nagy to bolbitis, akasztos szuro tele ponce kovel es szivacs a szivocsovon! A vizcsere heti 10 liter ro es csapviz kevereke shrimp king gh + visszasozva 120 tds re. Szoval van 23 cbs , vedlenek szepen nonek(mar igen is meretesek) de nem szaporodnak!!! Spirulin tabik, mindenfele levelek,tetra wafer mix, eger tobozkak, mironekuton por ,neha meg fagyasztott artemia rakokat is adok nekik. Valami otlet,hogy miert nem szaporodnak?
hát azt nehéz kitalálni hogy miért nem szaporodnak épp. Örülj hogy jól vannak, majd megjön a kedvük a szaporodáshoz is.
Lehet 1-2fokkal hidegebb vizet kipróbálhatnál.
Milyen kemény arra a csapvíz? Fura hogy csapvíz mellé még visszasózni is kell :)
 
Sziasztok! 1 honapja inditottam egy 37 literes akvariumot cbs garnikkal, a viz parametereim a kovetkezoek: gh 6, kh 2, ph 6.5, tds 125, 23,5 C fok ista talaj ,karacsony mohak,egy nagy to bolbitis, akasztos szuro tele ponce kovel es szivacs a szivocsovon! A vizcsere heti 10 liter ro es csapviz kevereke shrimp king gh + visszasozva 120 tds re. Szoval van 23 cbs , vedlenek szepen nonek(mar igen is meretesek) de nem szaporodnak!!! Spirulin tabik, mindenfele levelek,tetra wafer mix, eger tobozkak, mironekuton por ,neha meg fagyasztott artemia rakokat is adok nekik. Valami otlet,hogy miert nem szaporodnak?
Én is javasolnám a víz hőfok csökkentését.Nálam kb egy szűk hónapja állt be 21-22 fokra az akvárium hőmérséklete,azóta már a 3. petés nőstényt láttam.Egész nyáron nem volt semmi szaporulat.
 
Sziasztok! 1 honapja inditottam egy 37 literes akvariumot cbs garnikkal, a viz parametereim a kovetkezoek: gh 6, kh 2, ph 6.5, tds 125, 23,5 C fok ista talaj ,karacsony mohak,egy nagy to bolbitis, akasztos szuro tele ponce kovel es szivacs a szivocsovon! A vizcsere heti 10 liter ro es csapviz kevereke shrimp king gh + visszasozva 120 tds re. Szoval van 23 cbs , vedlenek szepen nonek(mar igen is meretesek) de nem szaporodnak!!! Spirulin tabik, mindenfele levelek,tetra wafer mix, eger tobozkak, mironekuton por ,neha meg fagyasztott artemia rakokat is adok nekik. Valami otlet,hogy miert nem szaporodnak?

Szia,
ránézésre jónak tűnik a vized, de majd @dexkill megírja a tutit, ha jár erre ....
 
Nagyvaradi vagyok, a csapviz tds 110 ,gh 7 kh 6 . le viszem a homersekletet 21-22 re. Vegig olvasva a fentieket! irtatok ,hogy gh 4 es kh 1-2 vel jol mennek !Az a gondom,hogy a talaj(ista shrimp soil) annyira leviszi a kh es ph -t egy het alatt, hogy merek 4,5 ph -t is. Ezert nem tudok tiszta visszasozott ro vizzel cserelni es keverem csapvizzel.Tovabba a 4 gh nal a tds nagyon alacsony kb 80 ,holott a 120-140 tds ajanlott . szoval 6gh 120 tds vagy 4 gh 80-90 tds? koszonom
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! 1 honapja inditottam egy 37 literes akvariumot cbs garnikkal, a viz parametereim a kovetkezoek: gh 6, kh 2, ph 6.5, tds 125, 23,5 C fok ista talaj ,karacsony mohak,egy nagy to bolbitis, akasztos szuro tele ponce kovel es szivacs a szivocsovon! A vizcsere heti 10 liter ro es csapviz kevereke shrimp king gh + visszasozva 120 tds re. Szoval van 23 cbs , vedlenek szepen nonek(mar igen is meretesek) de nem szaporodnak!!! Spirulin tabik, mindenfele levelek,tetra wafer mix, eger tobozkak, mironekuton por ,neha meg fagyasztott artemia rakokat is adok nekik. Valami otlet,hogy miert nem szaporodnak?

Nagyon szerencsések vagytok Erdélyben a csapvízzel ;) A garnélák valószínűleg még fiatalok, 1 hónapos az akva, ha fiatalokat vettél, simán még nem ivarérettek. A másik, hogy épp most pihenőt tartanak, nálam is volt már olyan, hogy pár hónapig egyetlen petés sem volt, aztán jött a tavaly és egyszerre pár napon belül megindult a násztánc.

A vízhőmérséklet jó, nálam hozzáértőbbek is 23°C-on tartják őket, 24°C fölé ne menj, az fontos, 22-23°C az ideális. A Gh/Kh jó, bár ez a célszerű felső határ, 5/1-et célozz meg inkább. A többi nagyon jól csinálod! ;)

Egy tanács: ha van RO, én nem szöszölnék a csapvíz + RO víz kevergetésével és visszasózással. Simán RO + visszsózó, egyszerűbb, simább ügy. De! Biztosan nem ezért nem szaporodnak.
 
Nagyvaradi vagyok, a csapviz tds 110 ,gh 7 kh 6 . le viszem a homersekletet 21-22 re. Vegig olvasva a fentieket! irtatok ,hogy gh 4 es kh 1-2 vel jol mennek !Az a gondom,hogy a talaj(ista shrimp soil) annyira leviszi a kh es ph -t egy het alatt, hogy merek 4,5 ph -t is. Ezert nem tudok tiszta visszasozott ro vizzel cserelni es keverem csapvizzel.Tovabba a 4 gh nal a tds nagyon alacsony kb 80 ,holott a 120-140 tds ajanlott . szoval 6gh 120 tds vagy 4 gh 80-90 tds? koszonom

Az indítást "szúrtad el", mivel az aktív talajoknál (garnis akvában) jobb csapvízzel csinálni az első 1-2-3 hétben a vízcseréket, hogy a talaj telítődjön.

A pH 4,5 szerintem kizárt, az ISTA egy nagyon jó talaj, nulla Kh mellett és pufferel szépen. Kedvenc kérdésem: mivel méred? :D

Másik: nem tettél bele túl sok égertobozt, vagy van valami egyéb savas forrás (CO2 pl.), szellőztetsz légpumpával, ha nem, az jó volna, mert az állandó levegőporlasztás kihajtja a CO2-t és ezzel emeli a pH-t.

Ha a garnikkal nincs baj, akkor én folytatnám tovább ezeket a cseréket (csapvízzel), hogy minél stabilabb tartsd a vízparamétereket (tehát az előző írásom idevonatkozó részét tekintsd tárgytalannak, kérlek!) Ha a talaj telítődik, akkor átállhatsz RO-ra, leginkább az egyszerűség kedvéért.
 
Sziasztok! 1 honapja inditottam egy 37 literes akvariumot cbs garnikkal, a viz parametereim a kovetkezoek: gh 6, kh 2, ph 6.5, tds 125, 23,5 C fok ista talaj ,karacsony mohak,egy nagy to bolbitis, akasztos szuro tele ponce kovel es szivacs a szivocsovon! A vizcsere heti 10 liter ro es csapviz kevereke shrimp king gh + visszasozva 120 tds re. Szoval van 23 cbs , vedlenek szepen nonek(mar igen is meretesek) de nem szaporodnak!!! Spirulin tabik, mindenfele levelek,tetra wafer mix, eger tobozkak, mironekuton por ,neha meg fagyasztott artemia rakokat is adok nekik. Valami otlet,hogy miert nem szaporodnak?
Türelem! Azért ennyire gyorsan nem szaporodnak. A vedlés csak jel, hogy jól érzik magukat.
 
Igen az inditas ro vizzel tortent, de hamar rajottem, hogy csapvizzel kellett volna.Aztan volt egy par csapvizes csere,mig kezdett a talaj telitodni,mostmar le csillapodott a ph -m!
Ivar erettek , akkorak mindjart mind egy amano :) . Latszolag jol erzik magukat, ez a szuneteles ugy nez ki,hogy letezik nalluk! a havernal is ez van akitol kaptam oket. Nyugottab vagyok ennek tudataban es szivesen kivarom a naszukat! Lehetseges ,hogy tavaszig nem less semi? az durva lenne:))
 
Sziasztok!
Halálosan belezúgtam ezekbe a garnélákba, és bár a szívem mélyén érzem, hogy az első adagot ki fogom végezni, szeretnék róluk érdeklődni. A nagykönyvben leírtak szerint nagyon lágy vízben érzik jól magukat, stb-stb. Közben olvasok olyan naplókról, ahol nincs ennyire spécin megcsinálva a víz a garniknak, és mégis remekül érzik magukat, szaporodnak mint a nyulak.
Igazából az érdekelne, hogy milyen szélsőséges körülmények fordulnak elő ezen a fórumon, milyen tapasztalatok vannak velük kapcsolatban? Nyilván nem az a célom, hogy elviseljék a környezetet, hanem hogy jól érezzék magukat. Megerősítést keresek, hogy a vizem élhető nekik. Vagy totális eltiltást, hogy inkább ne mészároljak le egy szerencsétlenül járt csapatot. :D
 
Sziasztok!
Halálosan belezúgtam ezekbe a garnélákba, és bár a szívem mélyén érzem, hogy az első adagot ki fogom végezni, szeretnék róluk érdeklődni. A nagykönyvben leírtak szerint nagyon lágy vízben érzik jól magukat, stb-stb. Közben olvasok olyan naplókról, ahol nincs ennyire spécin megcsinálva a víz a garniknak, és mégis remekül érzik magukat, szaporodnak mint a nyulak.
Igazából az érdekelne, hogy milyen szélsőséges körülmények fordulnak elő ezen a fórumon, milyen tapasztalatok vannak velük kapcsolatban? Nyilván nem az a célom, hogy elviseljék a környezetet, hanem hogy jól érezzék magukat. Megerősítést keresek, hogy a vizem élhető nekik. Vagy totális eltiltást, hogy inkább ne mészároljak le egy szerencsétlenül járt csapatot. :D

@dexkill -nek biztosan vannak ilyen garnélái, az enyémek is nagyrészt tőle származnak, természetesen @szentgyo is tart ilyeneket, ha jól tudom @Szmóki + még néhányan a fórumon, hogy csak @Jalos -t említsem, őket kellene kérdezni!
Nálam viszonylag alacsony tds-en (100-120 között) laknak a kis kocka nano-ban, a ph 6,5-7 között, RO-t cserélek hetente 30%-ot és elvannak. A sarkalatos a tapasztalataim szerint a hőmérséklet, 25 fok fölött már nem szeretik, 26 tól pedig kezdenek elhullani. Ősszel ezért kellett újraindítanom az állományt.
Szóval nem ördöngösség - de odafigyelés nélkül nem te fogod ellátni a fórumot utánpótlással!
:)
 
@dexkill -nek biztosan vannak ilyen garnélái, az enyémek is nagyrészt tőle származnak, természetesen @szentgyo is tart ilyeneket, ha jól tudom @Szmóki + még néhányan a fórumon, hogy csak @Jalos -t említsem, őket kellene kérdezni!
Nálam viszonylag alacsony tds-en (100-120 között) laknak a kis kocka nano-ban, a ph 6,5-7 között, RO-t cserélek hetente 30%-ot és elvannak. A sarkalatos a tapasztalataim szerint a hőmérséklet, 25 fok fölött már nem szeretik, 26 tól pedig kezdenek elhullani. Ősszel ezért kellett újraindítanom az állományt.
Szóval nem ördöngösség - de odafigyelés nélkül nem te fogod ellátni a fórumot utánpótlással!
:)
Ha lesznek, elsődlegesen az életben tartás lesz a cél, aztán jöhet a nagyüzemi babagyár. :'D Mivel közeleg a nyár, nagyon nagy a dilemma, hogy neki akarok-e most állni. A naplómban azt írtam, hogy majd ősszel, addig bőven van időm lejjebb vinni az értékeket, hogy a mostani állomány is hozzászokjon a változáshoz. Csak hát nő vagyok, ergo türelmetlen. :rolleyes: Saját magamat próbálom lebeszélni róluk, de minden naplóban, amit megnyitok mostanában szembe jönnek velem a csodaszép csíkjaikkal. Nehéz ellenállni. Plusz GA-nál akcióban is vannak. Mintha mindenki összeesküdött volna ellenem. :D
 
Sziasztok!

Ha a KH-t 2-ről 4-re emelem (KH Plus hozzáadásával) egy 50%-os RO vízcserével egybekötve, az okozhat gondot ezen garnéláknak?
 
Sracok volna egy keresem, kerdesem. Hoztam haza egy baratomtol 4 "kupica" tehat elvileg 24g dennerle kh+ sot, 0as viz visszasozasara. Be kellene kevernem 10L 0as vizet. Namarmost a problemam, hogy nincs merlegem kimerni 1,5 gramm sot. Viszont ml-ben meg tudnam merni. Meg tudja valaki lesni, hogy hany ml 6gramm (egy mérőke) a dennerle kh+ sobol? Koszonom
 
Sracok volna egy keresem, kerdesem. Hoztam haza egy baratomtol 4 "kupica" tehat elvileg 24g dennerle kh+ sot, 0as viz visszasozasara. Be kellene kevernem 10L 0as vizet. Namarmost a problemam, hogy nincs merlegem kimerni 1,5 gramm sot. Viszont ml-ben meg tudnam merni. Meg tudja valaki lesni, hogy hany ml 6gramm (egy mérőke) a dennerle kh+ sobol? Koszonom
Szia!
Ékszermérleggel mérem easy life mérőkupakban.
Most 6 gramm-ot töltöttem a kupakba,ami 6-6,5 ml. szerintem.
 
Van valakinek személyes tapasztalata, hogy a car. cantonensis milyen MAXIMÁLIS vízhőmérsékletet visel még el úgy, hogy jól is érzi magát, szaporodik, stb.?
 
Abba a kis helyiségbe, olyan értékű garnélákhoz, egy egyszerű álló klíma dukálna! Többé nem kellene aggódni a hőmérsékletért.;)
 
Most a nagy 300-as akvára irányult a kérdésem. :) Lehet oda is rakok caridinát. De ott a hőmérséklet macerásabb.
A pinyóban mindegyik akva 21,5 fokos és annyi.
 
Back
Oldal tetejére