• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CRS és a vízparaméterek

Ősz van és egyre hidegebb. Még esik a középhőmérséklet egy kicsit és fűteni fogsz...pár nap múlva. Lehet 20 fok alatt otthon élni, ha muszáj. De azért a 22-23 fok sokkal kellemesebb. Ennyi meg jó a garniknak is :)
 
Ősz van és egyre hidegebb. Még esik a középhőmérséklet egy kicsit és fűteni fogsz...pár nap múlva. Lehet 20 fok alatt otthon élni, ha muszáj. De azért a 22-23 fok sokkal kellemesebb. Ennyi meg jó a garniknak is :)

Az aki van 20 fok alatt nem a szobahőm. :) Ahol az aki 21,5 fok van, ez nekem az aludni kellemes hőmérséklet.
 
20,8°C az aki és elvileg 21,5°C fok van a szobámban, de ez nem megbízható adat.
 
20,8°C az aki és elvileg 21,5°C fok van a szobámban, de ez nem megbízható adat.

Sziasztok! A kérdésem az lenne hogy én is úgy vettem észre hogy 22 fokon érzik jól magukat de mivel hogy elkezdtek fűteni mára már 24 fokos a vizük! Hűteni kéne nekik a vizüket mint nyáron? üdv zok
 
Sziasztok! A kérdésem az lenne hogy én is úgy vettem észre hogy 22 fokon érzik jól magukat de mivel hogy elkezdtek fűteni mára már 24 fokos a vizük! Hűteni kéne nekik a vizüket mint nyáron? üdv zok
Ha nem megy magasabbra a hőmérséklet akkor nem, de azért figyeld a bandát.
 
Ha nem megy magasabbra a hőmérséklet akkor nem, de azért figyeld a bandát.
Köszi a választ! Figyelem majd és ha nincs más megoldás akkor hűteni fogom a vizet! Erre azért nem gondoltam hogy még ősszel is hűteni kell a vizüket :D
 
A Taiwanok vizét én is hűtöm, mert a világítás, belső szűrő, fűtés kombó miatt felmegy 24,5-re a vizem. Eszkábáltam egy automata ventis hűtést nekik, így külön gondom nincs vele most. Napi kb. 1 órát megy.
 
A Taiwanok vizét én is hűtöm, mert a világítás, belső szűrő, fűtés kombó miatt felmegy 24,5-re a vizem. Eszkábáltam egy automata ventis hűtést nekik, így külön gondom nincs vele most. Napi kb. 1 órát megy.
Hát én se gondoltam hogy ősszel hűteni kell majd a vizet:D de sajnos ez van most én is naponta többször is ventilátorozom a vizüket köszönhető a panel lakás klímájának!
 
Van két azonos akim hasonló paraméterekkel(hőfok,méret,ph,tds...),az egyikben crs,másikban cbs.A crs-ek egy hónap után elkezdtek petésedni,és folyamatosan van 4-5 petés,már egy hónaposak a legnagyobb kicsik.a cbs-ek csak kóvályognak,semmi kergetőzés,pedig kicsit nagyobbak is.valakinek van tippje,mi lehet a gond?Türelem cbs-t teremt?Lehet olyat,hogy a crs-ek lecserélt vízéből adok a cbs-eknek valamennyit vízcserekor?
 
Sziasztok!
Indítottunk egy 30x30x30, 27 literes CRS garnis akváriumot 18 garnival februárban. Azóta 2 elpusztult, a megmaradt garnélák folyamatosan szaporodnak, tele van az akvárium kisgarnival.
Mennyi az a garnélaszám, amit még elbír egy ekkora akvárium? Van benne szivacsszűrő és kis belsőszűrő is.
AmegA
 
Sziasztok!
Indítottunk egy 30x30x30, 27 literes CRS garnis akváriumot 18 garnival februárban. Azóta 2 elpusztult, a megmaradt garnélák folyamatosan szaporodnak, tele van az akvárium kisgarnival.
Mennyi az a garnélaszám, amit még elbír egy ekkora akvárium? Van benne szivacsszűrő és kis belsőszűrő is.
AmegA
Ha "megtelik" az akvárium garnélákkal, akkor abbahagyják a szaporodást maguktól, nem kell a létszámot ellenőrizni. Sima sakurák 10 literben Nálam 50-60-as populációnál álltak meg.
 
Sziasztok!
Indítottunk egy 30x30x30, 27 literes CRS garnis akváriumot 18 garnival februárban. Azóta 2 elpusztult, a megmaradt garnélák folyamatosan szaporodnak, tele van az akvárium kisgarnival.
Mennyi az a garnélaszám, amit még elbír egy ekkora akvárium? Van benne szivacsszűrő és kis belsőszűrő is.
AmegA
Szerintem 100-150 garnéla jól el van, de ilyen méretü akiban, a nyári kánikulában lehetnek gondok.
 
Köszönjük a válaszokat!

Szerintem 100-150 garnéla jól el van, de ilyen méretü akiban, a nyári kánikulában lehetnek gondok.

Gondolom, a nyári melegre megoldás ha egy kis laptophűtő ventilátort teszünk fölé és a fűtőt 23 fokra állítjuk, mert így 25 fok alatt tartjuk a vizet biztosan. Más gond nem lehet, csak a hőmérséklet, ugye?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére